Close

Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1

    Domyślnie kilka prostych kadrów

    jak w tytule,




    1.










    2.












    3.












    4.





    Z wdzięcznością przyjmę wszelkie uwagi.


    .
    Ostatnio edytowane przez wilk325 ; 11-01-2010 o 22:18

  2. #2

    Domyślnie

    a teraz zadaj sobie pytanie:
    - co chcialem pokazac tymi kadrami?
    jesli jestes w stanie konkretnie uzasadnic odpowiedzi to oznacz, ze tak wlasnie chciales to zrobic. jesli zastanowisz sie chociaz 3 sekundy nad odpowiedzia oznacza to, ze sa to zupelnie nieprzemyslane kadry, ot takie strzaly.
    1. nic nie przedstawia, nic sensownego, nic co nadaje sie w kategorie krajobraz
    2. tego kadru zupelnie nie chwytam, jak juz to kategoria inne
    3. tu widac pomysl, ale nie do konca kadr wykorzystany. na minimal by sie to nadalo, ladnie linia brzegu wije sie, ale ta linia powinna dzielic kadr na pol
    4.sam nie wiem co sadzic o tym zdjeciu...jak dla mnie to takie nic...znaczy sie kosz...

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez grudzinsky Zobacz posta
    a teraz zadaj sobie pytanie:
    - co chcialem pokazac tymi kadrami?
    jesli jestes w stanie konkretnie uzasadnic odpowiedzi to oznacz, ze tak wlasnie chciales to zrobic. jesli zastanowisz sie chociaz 3 sekundy nad odpowiedzia oznacza to, ze sa to zupelnie nieprzemyslane kadry, ot takie strzaly.
    1. nic nie przedstawia, nic sensownego, nic co nadaje sie w kategorie krajobraz
    2. tego kadru zupelnie nie chwytam, jak juz to kategoria inne
    3. tu widac pomysl, ale nie do konca kadr wykorzystany. na minimal by sie to nadalo, ladnie linia brzegu wije sie, ale ta linia powinna dzielic kadr na pol
    4.sam nie wiem co sadzic o tym zdjeciu...jak dla mnie to takie nic...znaczy sie kosz...

    Słowo sie rzekło; jestem Ci bardzo wdzięczny że zechciałeś wyrazić swoje zdanie.
    A co do Twojej rady... może kiedys sie przyda. Puki co mam prostszą zasadę jak nie widzę powodu nie naciskam spustu migawki.

    Jeśli ktoś jeszcze zechce się wypowiedzić, będzie mi miło...



    Dzieki dla moda za odblokowanie wątku

  4. #4
    Zbanowany
    Dołączył
    02 2009
    Miasto
    Głogów
    Posty
    307

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mek Zobacz posta
    Puki co mam prostszą zasadę jak nie widzę powodu nie naciskam spustu migawki.
    A jaki był powód do tego by wciskać spust dla takich kadrów ?

    Jedynie trójka, gdyby była większa, lepiej wykadrowana i w kwadracie miała by rację bytu...

    Reszta tak jak napisał Grudzinsky - do koszta...
    (sam mam takie kadry badziewiaste z pierwszej zimy jaką fociłem po zakupie lustra... zaglądam do nich by przypomnieć sobie, czego nie robić )

  5. #5

    Domyślnie

    Wymyśliwszy teorię wiedziałem że to pytanie pewnie padnie. Odpowiem Ci, co sam usłyszałem w podobnych okolicznościach " powiedziałbym ci ale i tak nie zrozumiesz..."
    A tak poważniej, to wypuściłem na zwiad swoją niczym nieskrępowaną miłość do świata... a tu jak zwykle nic tylko kajdany wpie...al i do do lochu
    Poważnie mówiąc, to ja mam troche inaczej, te kadry trzymam od zeszłej zimy i ciągle są bliskie mojemu wyczuciu estetyki.

  6. #6

    Domyślnie

    nieee no stary poszedłeś na spacer, strzeliłeś tu i tam jakieś zdjęcie i teraz chcesz dorobić ideologię. nie ma sensu. zdjęcia po prostu nie wyszły. ni to minimal, ni makro.

    jeżeli kręci cię ten kierunek fotografii to musisz poszukać ciekawszych elementów do poukładania kadru a nie na siłę bronić czegoś, co jest po prostu słabe.

    mam nadzieję tylko, że nie strzelisz focha i weźmiesz się za fotografowanie a nie grzebanie w szufladach pzdr

  7. #7

    Domyślnie

    wypuściłem na zwiad swoją niczym nieskrępowaną miłość do świata... a tu jak zwykle nic tylko kajdany wpie...al i do do lochu
    Zatem niech poniesie Cię bardziej Nie ma obowiązku by kadry tylko ze sztampy ksiązkowej powstawały. Słowo daję.
    Ale tu jest tak w pół drogi. Znikąd donikąd

  8. #8

    Domyślnie

    Ja niestety również na nie. Ani kadry, ani światło, nie podobają mnie się te foty

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mek Zobacz posta
    Puki co mam prostszą zasadę jak nie widzę powodu nie naciskam spustu migawki.
    No i super.

    Tylko wydaje mi się, że chodzi też o to, że skoro zdjęcie się pokazuje, to jednak też po to, żeby odbiorca odczytał ten powód.
    W innym przypadku, tzn. gdy odbiorca nie rozumie, o co chodzi autorowi, odbiorca może sobie pomyśleć, że jest zbyt głupi, żeby docenić geniusz... To chcesz nam uświadomić?

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •