Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12

Wątek: Kilka zdjęć

  1. #1

    Domyślnie Kilka zdjęć

    Witam.

    Chciałbym przedstawić Wam kilka zdjęć do oceny.
    Chętnie poznam również Wasze uwagi dotyczące błędów w poszczególnych zdjęciach, jak również tego co jest w nich dobrze.

    Zapraczam więc...

    Dziś dwa gatunki skakunów:
    Phidippus cf. otiosus:

    samiczka
    1

    samiec
    2

    Phidippus regius:

    samiczka
    3

    samiec
    4

    No i cóż, czekam teraz na Wasze opinie.

  2. #2

  3. #3

    Domyślnie

    A co tu poprawiać ???
    Poprawne kadry, detale widoczne.
    Bardzo ładnie
    Pozdr
    D700 D810 N AF 17-35 D F2.8 S HSM 70-200/f2.8 S 2x DG APO N 24-70/f2.8 EX , Mz 58 AF-1 Pentax Super A
    Portfolio

  4. #4

    Domyślnie

    Tło, tło, tło! Już pisałem na TCP
    Na 1 delikatniej świecić. Białe obszary zmieniły się w przepały.

    Reszta ok
    Pozdrawiam, Dariusz Kucharski
    | DA | WWW | Blog |
    D800 D300s | N14-24G N24-70G N70-300VR T150-600 N60D N85PC N105D Trioplan100 Takumar28 Σ10-20mkI T17-50mkI | SB-900x2 Manfrotto 055xprob 322RC2 +duperele

  5. #5

    Domyślnie

    Trzymasz takie zwierzaki w domu (sądząc po tle)? Fajne, fajne, skakunów ci nigdy za wiele.

  6. #6

    Domyślnie

    Pajączek bardzo ładny,wydaje się że zdjęcie jak najbardziej w porządku ale ja aż takim znawcą nie jestem.
    Mi te fotografie się podobają.
    -"Żyj na huśtawce życia,Żyj ! Bo tylko raz dany nam czas !!!"-

  7. #7

    Domyślnie

    W oczach widać, że przypalasz dwoma lampkami. Spróbuj jedną lampką przy manualnej ekspozycji i korekcji światła z lampek na -1 do -2.3. Wiem, że teraz zima i będzie trudno w warunkach domowych, ale niedużo czasu zostało do wiosny. Wtedy i lepsze tło łatwiej znaleźć.

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez markB Zobacz posta
    W oczach widać, że przypalasz dwoma lampkami. Spróbuj jedną lampką przy manualnej ekspozycji i korekcji światła z lampek na -1 do -2.3. Wiem, że teraz zima i będzie trudno w warunkach domowych, ale niedużo czasu zostało do wiosny. Wtedy i lepsze tło łatwiej znaleźć.
    Kawałek mchu lub kory, ew. kartkę z zielonymi mazami można znaleźć i teraz
    Pozdrawiam, Dariusz Kucharski
    | DA | WWW | Blog |
    D800 D300s | N14-24G N24-70G N70-300VR T150-600 N60D N85PC N105D Trioplan100 Takumar28 Σ10-20mkI T17-50mkI | SB-900x2 Manfrotto 055xprob 322RC2 +duperele

  9. #9

    Domyślnie

    Te zdjęcia były naświetlane z udziałem trzech lampek:

    2x metz 48 i metz 15 na obiektywie. Te dwa palniki, które widać w oczkach to właśnie z 15-stki. Jeden metz 48 walił w górę, drugi w przeciwną stronę do fotografowanego zwierzaka. Światło z tych lampek odbijało się od trzech ekranów o wymiarach 100x50 cm. Jeden był w poziomie 100 cm nad obiektem, odbijał światło z lampki, która waliła w górę. Dwa kolejne ekrany ustwione po lewej i prawej stronie w odleglości 135 cm od siebie(zwierzak mniej więcej w połowie między nimi, czyli ok.65 cm od lewego ekranu i tyle samo od prawego), drugi metz walił w lewy ekran i jednocześnie odbijane było światło od prawego. Widać te trzy ekrany w oczkach skakunów. Są to trzy płyty styropianowe gr 2cm.

    Lmpki wyzwalane w cls-sie, wszystkie w ustawieniach M, w tej chwili nie pamiętam jakie konkretnie ustawienia były dla poszczególnych lampek. Ustawiłem moc tak, żeby tło, które zastosowałem(http://fripers.pl/product_info.php/i...one___USA.html )było czarne na zdjęciach na podglądzie w aparacie.I to był błąd. Histogram był mocno przesunięty w lewo. Fotki niedoświetlone. (Przy wyższych mocach lamp, bardziej prawidłowy histogram, czarne tło, na które wydałem tyle kasy przestawało być czarne Takie ustawienia więc zostawiłem- żeby mieć to cholerne czarne tło, niestety miałem je tylko na wyświetlaczu, wołając rawa musiałem podnosić ekspozycję, rozjaśniając jednocześnie tło. Teraz już wiem, że nie uzyskam czarnego tła w ten sposób, jest zbyt blisko fotografowanych obiektów jakieś 30-40 cm, i ekrany odbijające zbyt go doświetlają. Może sprawdzę jeszcze taką opcję- zrezygnuję z ekranów a te metze 48 będą walić z boków wprost na obiekt kąt rozsyłu światła ustawię na maxa - 105mm. Wtedy do tła dotrze dużo mniej światła i może będzie czarne przy prawidłowym histogramie, zobaczymy.

    Jeśli chodzi o kolor tła to będę testował teraz różne jego kolory. Nie będą to jednak tła z linka, zbyt drogie. Znalazłem sklep papierniczy gdzie mają arkusze kolorowego brystolu, w rewelacyjnej cenie porównując tła Savage. Nabędę więc kilka kolorów i potestuję.

    Z korą to problemu nie ma wielkiego można się udać do lasu nie brak mi również kory z dęby korkowego, mam trochę korzeni w terrariach i jeszcze trochę czekających na zastosowanie. Ciężko jest teraz o fajny mech bo wszystko przysypane strasznymi ilościami śniegu zbyt późno się obudziłem

    Postaram się pod koniec tygodnia wstawić fotkę sytuacyjną tego mojego mini studia.

    Jeśli macie jakieś uwagi bądź sugestie, chętnie się z nimi zapoznam.

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mario_b Zobacz posta
    I to był błąd. Histogram był mocno przesunięty w lewo. Fotki niedoświetlone. (Przy wyższych mocach lamp, bardziej prawidłowy histogram, czarne tło, na które wydałem tyle kasy przestawało być czarne Takie ustawienia więc zostawiłem- żeby mieć to cholerne czarne tło, niestety miałem je tylko na wyświetlaczu, wołając rawa musiałem podnosić ekspozycję, rozjaśniając jednocześnie tło. Teraz już wiem, że nie uzyskam czarnego tła w ten sposób, jest zbyt blisko fotografowanych obiektów jakieś 30-40 cm, i ekrany odbijające zbyt go doświetlają. Może sprawdzę jeszcze taką opcję- zrezygnuję z ekranów a te metze 48 będą walić z boków wprost na obiekt kąt rozsyłu światła ustawię na maxa - 105mm. Wtedy do tła dotrze dużo mniej światła i może będzie czarne przy prawidłowym histogramie, zobaczymy.

    Jeśli chodzi o kolor tła to będę testował teraz różne jego kolory. Nie będą to jednak tła z linka, zbyt drogie. Znalazłem sklep papierniczy gdzie mają arkusze kolorowego brystolu, w rewelacyjnej cenie porównując tła Savage. Nabędę więc kilka kolorów i potestuję.

    Z korą to problemu nie ma wielkiego można się udać do lasu nie brak mi również kory z dęby korkowego, mam trochę korzeni w terrariach i jeszcze trochę czekających na zastosowanie. Ciężko jest teraz o fajny mech bo wszystko przysypane strasznymi ilościami śniegu zbyt późno się obudziłem
    Jak rozumiem, czarne tło miało być planowym zamysłem. MZ jednak takie zdjęcia nie wyglądają dobrze. Pamiętam swoje początki zachłyśnięcia się makro. Czerń była obowiązkowa... teraz nawet nie patrzę na te foty. Czarna, kosmiczna pustka z wyseparowanym obiektem. O wiele lepiej wygląda to, gdy model jest "zamknięty" w jakiejś przestrzeni. Popatrz na starsze zdjęcia Artura (http://bullter.deviantart.com/gallery/ - w nowych stosuje już niemal tylko światło zastane). Stosował czasem zwykłą kartkę, maźniętą zielonymi akwarelkami imitującymi trawę. Do ostatniej sesji z motylem w mojej galerii wykorzystałem okładkę zeszytu ze zblurowanym zielono czarnym deseniem imitującym liście. Kosztuje to grosze. Ważne by była jakaś faktura, jednolite tło wygląda sztucznie. Przy dobrze naświetlonym całym kadrze, wyglądającym jak "naturalny", odbiór zdjęć jest zdecydowanie fajniejszy.
    Pozdrawiam, Dariusz Kucharski
    | DA | WWW | Blog |
    D800 D300s | N14-24G N24-70G N70-300VR T150-600 N60D N85PC N105D Trioplan100 Takumar28 Σ10-20mkI T17-50mkI | SB-900x2 Manfrotto 055xprob 322RC2 +duperele

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •