Close

Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1

    Domyślnie [Mac] Jak ugryźć video w Premiere Pro CS4?

    Cześć,

    Kombinowałem trochę żeby ugryźć plik wynikowy z D90 na moim hackintoshu, niestety Premiere Pro nie ma ochoty ze mną gadać... Ale do rzeczy!

    Kod:
    $ file -s DSC_2804.avi 
    DSC_2804.avi: RIFF (little-endian) data, AVI, 1280 x 720, ~24 fps, video: Motion JPEG, audio: uncompressed PCM (mono, 11025 Hz)
    Czyli codec MJPEG, z którym głupie iMovie radzi sobie bez zająknięcia - tak samo VLC czy QuickTime przy odtwarzaniu.

    A teraz pytanie:
    Ponieważ CS4 nie ma ochoty natywnie czytać tego pliku (komunikat "unsupported codec"), chciałbym się dowiedzieć - czy jest jakieś obejście niewymagające operacji demux+mux na pliku źródłowym?
    Jeśli nie, to czym efektywnie, wygodnie i szybko przekodować taki plik? No właśnie.. i do jakiego formatu?

    Pozdrawiam,
    D700+S17-35/2.8-4+N35/1.8+N50/1.8+T28-75/2.8+pt04+sunpaki cztery

  2. #2

    Domyślnie

    MJPEG jest formatem stratnym, więc jak zrobisz przekodowanie to jakość video pogorszy się. Odnoszę wrażenie, że nie rozumiesz, co oznacza mux i demux: rozseparowanie i zmuksowanie ponownie ścieżki video i (z) audio z/do kontenera AVI (czy jakiegokolwiek innego) - tu nie ma żadnego dekodowania, otrzymujesz tylko pliki o innej strukturze.

    Premier tak ma, że nie obsługuje tego kodeka. Dla Windows jest m.in. płatny Morgan M-JPEG, ale nie wiem czy coś znajdziesz na Mac'a.

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez pgi Zobacz posta
    Premier tak ma, że nie obsługuje tego kodeka. Dla Windows jest m.in. płatny Morgan M-JPEG, ale nie wiem czy coś znajdziesz na Mac'a.
    Dzięki, w takim razie pozostaje tylko stratne przekodowanie tego do innego formatu :/

    Sorry za ten mux/demux, oczywiście chodziło o zdekodowanie i zakodowanie od nowa.
    D700+S17-35/2.8-4+N35/1.8+N50/1.8+T28-75/2.8+pt04+sunpaki cztery

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •