Close

Strona 927 z 979 PierwszyPierwszy ... 427827877917925926927928929937977 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 9 261 do 9 270 z 9788
  1. #9261

    Domyślnie

    Kurczę, Ludzie! Napisałem, ze się nie znam i nie badam rynku.
    Takie obawy jakieś mnie naszły i się wyzwalam.
    Cały czas się waham pomiędzy a 7 mk2 a d7200/d610.
    Boje się, ze Sony któregoś dnia zrobi update u wszystkie obiektywy firm trzecich przestaną działać; wcale bym się nie zdziwił.
    Nikon ma się dobrze? Świetnie!! Po prostu zbyt często wdziera mi się frustracja w dyskusje

    Podwyżek i tak nie lubię.

  2. #9262

    Domyślnie

    W swoich zarobkach tez nie lubisz podwyżek?

    Ceny na premierę nowego body są +\- te same pomimo inflacji i kursów walutowych. Nam się wydaje że ,,drogo” a w międzyczasie dla Niemca za semi-pro body musi dać raptem 1/2 miesięcznej pensji tylko.

    Brw. Słyszałem że w Birmie marudzą, że d3300 wciąż jest zdecydowanie za drogie...

  3. #9263

    Domyślnie

    Widzę, że wielu takie podwyżki wręcz cieszą.

  4. #9264

    Domyślnie

    Nie widzę powodów by narzekać na coś, czego nie muszę kupować...

  5. #9265

    Domyślnie

    @Obrazek2000; Chyba nie masz świadomości jak siebie przedstawiłeś głosząc stwierdzenie typu: nie znam się, nie potrafię, nie mam wiedzy, ale mam swoje zdanie na ten temat i mogę oceniać.
    pozdrawiam
    Paweł
    www.pawelpawlak.pl

  6. #9266

    Domyślnie

    Raczej nie podchodziłbym do tego aż tak poważnie. Oceniać może każdy na podstawie tego co wie.
    Ja NIE napisałem, ze tak jest, tylko ze tak mi się wydaje. Pomysł nad czymś co czytasz, ze za tekstem jest jeszcze człowiek ze swoimi błędami i emocjami.
    Po Twoim ostatnim poście tez się zastanawiam jak odbierać Ciebie, może wcale nie powinienem się przejmować tym co piszesz.

    Nikoniarz: masz zupełna rację, ale podyskutować można, tym bardziej, że wiele postów odnosi się do czegoś czego nie kupujemy

  7. #9267

    Domyślnie

    Chyba nie bierzecie pod uwagę faktu, że w ostatnich latach fotografia stala sie popularna i powszechna dla każdego, że z roku na rok mamy coraz więcej "fotografów" nie mam pomysłu na siebie- kupie sprzęt będę robił zdjęcia. Z tego ogromna część planuję na tym zarabiać, jeszcze nie mają sprzętu ale już wiedzą że będą przykładowo fotografiami ślubnymi(można dopisać różne kategorie) tylko jak kupią sobie ten sprzęt, ludzie kupują z racji nawet tylko samej mysli że będą się tym trudzić. Dla zasady żeby mieć ... Zauważcie nawet po samym forumowiczów, jakie jest przekonanie że do tego potrzeba TYLKO sprzętu. Konkurencja rośnie w mgnieniu oka, hobbystów fotografów jak grzybów po deszczu, i rosnie zapotrzebowanie na sprzęt. Więc Nikon podnosi ceny, zmienia linie produktów,, bo doskonale widzi co się dzieje . Nie ma co się łudzić ze będzie taniej. Moim zdaniem bedzie coraz drożej. Więc będą kroic modele, podnosić ceny, a przy premierach nie będą wyrabiać z produkcją bo z półek cenowych aparaty będą schodzić jak bułki w piekarni
    Ostatnio edytowane przez kurczeblade ; 16-05-2018 o 09:38

  8. #9268

    Domyślnie

    Tylko że ja gdzie nie spojrzę, widzę teksty, że sprzedaż spada, że ludzie robią zdjęcia telefonami, że duże firmy wydawnicze zwalniają fotografów bo telefonem wystarczy itd.
    Może powinienem zmienić dostawców treści, chociaż i tak większość czasu czytam tylko to forum ostatnio.
    Wierzę, że dzięki Wam się doszkole i być może zrozumiem prawa obecnego rynku fotograficznego.
    Ale do cholery ma prawo mi się coś niepodobać.
    To chyba tyle w temacie i nie ma sensu go dalej wałkować.
    Szczególnie, że nie jestem tego „wart”; dla niektórych

  9. #9269
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Nie wiem co to za zwyczaje że najpierw się prowokuje, a potem że nie wałkować, nie kontynuować itd.
    Masz swoje opinie ok ale stawiasz jakieś tezy, które nie mają żadnego potwierdzenia.
    Najpierw że drogo i podwyżki są, teraz że nikt nie kupuje, zaraz napiszesz jeszcze że zdjęcia i tak każdy może robić itp ?

  10. #9270

    Domyślnie

    Gdzie ta sprzedaż spada? W statystykach podawanych gdzieś w internecie? Jeszcze niedawno ludzie biegali z "małpkami"teraz jak się przespacerujemy po takim Wrocławskim rynku, to co 4 spacerowicz śmiga z lustrzanką. Kilka lat temu jak ktoś szedlcz lustrzanką to zwracał na siebie uwagę takim aparatem, a teraz to normalny widok. To samo widzę po znajomych, rodzinie. Wystarczy że i kogoś bliskiego, urodziny się dziecko i już lustrzanka... W moim środowisku, mam już fotografkę żonę brata ciotecznego, kuzynkę, mój dobry przyjaciel też (ale ma bezlustro) teraz mi jakiś stary znajomy z UK pisze że zaczął interesować się fotografią, kupił lustro i szkła i mnie męczy na fb świat lustrzanek ma się dobrze i nic nie zapowiada się żeby były spadki, czy upadki takich firm jak Nikon.

Strona 927 z 979 PierwszyPierwszy ... 427827877917925926927928929937977 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Następcy DXX i DXXXX - plotki, spekulacje
    By Vermis in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 1453
    Ostatni post / autor: 22-11-2021, 22:21
  2. Spekulacje i plotki o nowościach Nikona (D6, jednocyfrowce)
    By Michał Jędrak in forum Nikon - D1-D6
    Odpowiedzi: 1561
    Ostatni post / autor: 01-01-2020, 18:45
  3. Spekulacje i plotki - Nikon Dx00 (crop DX)
    By Hamarama in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 2220
    Ostatni post / autor: 10-03-2019, 16:49
  4. D9300 - spekulacje i plotki
    By szymon708 in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 54
    Ostatni post / autor: 29-04-2014, 11:31
  5. plotki o nowościach Nikona
    By ranbir kapoor in forum Cafe NIKON
    Odpowiedzi: 113
    Ostatni post / autor: 07-08-2010, 01:23

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •