Close

Strona 954 z 979 PierwszyPierwszy ... 454854904944952953954955956964 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 9 531 do 9 540 z 9788
  1. #9531

    Domyślnie

    Ja bym już nic nie przenosił - szkoda roboty. Zamknąć ten, zrobić dwa nowe i po problemie .
    Pozdrawiam
    Marcin

  2. #9532

    Domyślnie

    Wiecie co, jeśli nawet za dwa lata przestaną być produkowane DSLR (bo na tą chwilę są zapowiadane kolejne DSLR, i nowe szkła) to jak firma NikonCanon ogłosi koniec DSLR, i powstrzyma całkowicie produkcje DSLR, to jeszcze latami będzie można robić tym sprzętem zdjęcia, tym bardziej że mamy ogrom optyki która wyszła, akcesoriów i nim to wszystko się postarzeje, to my zrobimy się też dziadkami to nie jest to samo co era cyfrowa która wypierała analogi. DSLR ML to ciągle cyfrówki, które w efekcie końcowym zrobią to samo. W bezlusterkowcach zapanowała śmieszna moda, większość osób szuka mniejszych aparatów, i tym argumentem często większość się kieruje sięgając po bezlusterkowca, z tym że faktycznie z obiektywami jasnymi i dużymi ,bezlusterowiec często jest mniej wygodnym aparatem od lustra. Jeśli bezlustra opanują rynek, to nie chce mi się wierzyć, że wszystkie aparaty będą małe. Zapewne po czasie będą wielkości obecnych DSLR, bo przeciez większość płci brzydkiej nie ma rączki szczupłej nastolatki, tylko duże dłonie, w których mały aparat jest mniej wygodnym. Z resztą, zobaczcie sami, że bezluaterkowce robią się już coraz większe. Więc ostatecznie będziemy robić to samo, tylko że nie będzie klapiacych luster.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Ps. Wyobraźcie sobie że nagle dziś takie korporację, Sigma, Tamron, Nikon, Canon. Mając na rynku miliardy w szkłach, akcesoriach do DSLR, nagle mówią rzucamy to wszystko w piach


    Ja nie kupiłem Z6 bo moim zdaniem na ten aparat za wcześnie jest, wybrałem D850. Bo nie chce się bujać z adapterami, kiedy w DSLR wychodzi tyle ********ych szkieł. Poczekam dwa lata i zobaczę jak się rozwinie rynek Z. Poczekam też na kolejną Ztke która bardziej dopracują i będą dwa sloty, grip i więcej natywnych szkieł. A do tego czasu jeszcze Hoł hoł.

  3. #9533

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kurczeblade Zobacz posta
    Ps. Wyobraźcie sobie że nagle dziś takie korporację, Sigma, Tamron, Nikon, Canon. Mając na rynku miliardy w szkłach, akcesoriach do DSLR, nagle mówią rzucamy to wszystko w piach
    Nikt nie sądzi chyba, że to się stanie z dnia na dzień. Natomiast jak się okaże że w pewnych kwestiach lustro to kula u nogi i zwyczajnie w dslr nie da się zrobić AFu który będzie inteligentnie rozpoznawał obiekt (trwają prace nad tym) to nie ma wyobrażam sobie że będą rozwijać te starocie ...
    Canon co prawda zgłosił ostatnio kilka patentów z wizjerem hybrydowym do dslr, który teoretycznie umożliwia nawet zastosowanie osobnej matrycy z AF ale czy to ma sens takie komplikowanie - osobiście wątpię.....
    Pozdrawiam
    Marcin

  4. #9534

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    Nikt nie sądzi chyba, że to się stanie z dnia na dzień.
    Dlatego nie ma co się spuszczać nad teoriami grzebania w piachu DSLR'ów bo nim to nastąpi to może pojawić się jakaś kolejna nowa technologia, która będzie lepsza od bezluster. Logicznie myśląc, jak nastanie śmierć DSLRów oficjalnie, to nagle w te miliardy obiektywów i użytkowników nie walnie bomba atomowa, przez którą cały sprzęt DSLR zniknie z powierzchni ziemi w jednej chwili. Jakby dziś firmy postanowiły wyciąć DSLR, to jeszcze kilka dobrych lat musiałoby minąć, żeby bezlusterkowce całkowicie wyparły DSLR. Dużo czasu jeszcze minie, nim seria Z dobije do chociaż połowy poziomu tego co posiada DSLR, w sensie optyki. Bo podłączanie szkieł przez adapter nie jest docelowym rozwiązaniem, a jak wszyscy wiemy, system to szkła, bez szkieł nawet najsuperfantastyczniejsze body na świcie, jest nic nie warte. Poza tym, technologicznie i z praktycznego punktu widzenia, gdzie liczy się efekt końcowy, Ztki nie mają przewagi nad takim D750, bo technologicznie jednym i drugim można osiągnąć te same efekty.
    Ostatnio edytowane przez kurczeblade ; 10-12-2018 o 21:33

  5. #9535
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Póki co mocno dyskusyjna jest ta lepszość bezlustra na lustrzanką, według mnie bezlustra wygrają tylko dlatego ponieważ idą w kierunku sprzętu akceptowanego przez konsumenta, sprzęt ma lepiej sie integrować z fonami, siecią itd.
    Moim zdaniem na tą chwilę aparaty fotograficzne sa mocno ograniczane przez zamknięte oprogramowanie, a raczej brak systemu operacyjnego i możliwości pisania appek.
    Sony zrobiło krok w tym kierunku ale jak widać w trójkach wycofano się już, nie można stworzyć zamkniętego systemu i liczenia że ktoś będzie pisał appki dla producenta tv

    Rewolucją było przejście z analoga na cyfre, a teraz to tylko ewolucja, bezlustra są na rynku obecne już 10 lat, dużo modeli od ośmiu lat powolutku dorównywały lustrzankom, canon i nikon przespali moment jak sony wchodziło z pełną klatką, ta drzemka sporo ich kosztowała, gonienie sony będzie trudne i kosztowne.
    Obie firmy musza powolutku wprowadzać bezlustra żeby nie zniechęcić do siebie obecnych posiadaczy lustrzanek i tych milionów obiektywów na rynku.

    Czy robiąc zdjęcie np D700 odczuwa się jakiś brak postępu technologicznego przez te ponad 10 lat, nie bardzo, problemy zaczynają się jeśli przychodzę do domu ze spaceru i jedną opcją w menu wysyłam materiał na kompa albo używam opcji jakie oferuje bezlustro, tylko że to nie jest czymś co blokuje możliwość robienia dobrego zdjęcia, to jest komfort, wygoda, lenistwo, gadżeciarstwo... co kto tam chce niech wybierze.
    Ostatnio edytowane przez ksh ; 10-12-2018 o 21:41

  6. #9536

    Domyślnie

    Obie firmy musza powolutku wprowadzać bezlustra żeby nie zniechęcić do siebie obecnych posiadaczy lustrzanek i tych milionów obiektywów na rynku.
    Racja, i spokojnie 5-10 lat minie spokojnego życia DSLR, a teraz, pisanie że DSLR umiera, to czysta fantastyka, tym bardziej że są zapowiadane kolejne aparaty i coraz to więcej szkieł wychodzi.

  7. #9537

    Domyślnie

    Cały czas piszemy o tym samym. Ba ja nawet myślę że takie rozkimny są w firmach o których piszemy, zwłaszcza że chodzi o bardzo duże pieniądze. Z jednej strony ogromne przychody z segmentu entry level i tu BTW sytuacja C i N nie jest symetryczna (Nikon przespał moim zdaniem ml w apsc). Z drugiej strony kwestia na co te przychody wydawać czy na rozwój dslr czy ml?

    Tu IMHO dochodzimy do sedna tego czym się różnimy. Ogólnie mówiąc ja uważam, że już teraz jest czas żeby sobie zadawać to pytanie, wielu uważa że jeszcze sprawa jest nieprzesądzona. Pytanie zasadnicze jak to widzą CiN?
    Pozdrawiam
    Marcin

  8. #9538
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Jak to widzą to zobaczymy dość szybko ale jedno jest pewne, dominacji dwóch firm, które maja pewną cichą zmowę już nie będzie, w grze jest sony już z konkretnie rozbudowanym systemem i potencjałem odnośnie matryc, wchodzi panas też z potężnym zapleczem w postaci Matsushita i TowerJazz, ciekaw jestem co zrobi Fuji i Pentax, będzie konkurencja czyli dobrze.
    A sztuczna "rewolucja" i gadki o śmierci lustrzanek to marketingowy bełkot na potrzeby lepszej sprzedaży bezluster.

  9. #9539

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    .... wchodzi panas też z potężnym zapleczem w postaci Matsushita i TowerJazz, ciekaw jestem co zrobi Fuji i Pentax, będzie konkurencja czyli dobrze.
    Tijaaa panas z ceną 4500$ - już widzę te kolejki .... Fuji zapowiedziało że FF ich nie interesuje, a Pentax - jak przetrwają - to może coś tam kiedyś wypuszczą. Generalnie to tą nadmierną konkurencją zbytnio bym się nie podniecał ...
    Pozdrawiam
    Marcin

  10. #9540
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 771

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    ...Natomiast jak się okaże że w pewnych kwestiach lustro to kula u nogi i zwyczajnie w dslr nie da się zrobić AFu który będzie inteligentnie rozpoznawał obiekt (trwają prace nad tym) to nie ma wyobrażam sobie że będą rozwijać te starocie .....
    Ważniejsza jest kasa, niz technologia. Ludzie kupują Canona 2000D zamiast 1DX? Nikona D3300 zamiast D5?
    Zanim NOWE bezlustra Nikona i Canona osiągną poziom 2000 zł/body to trochę wody w Wisle upłynie.

    W lustrzankach można dać w trybach LV w praktyce to wszystko co jest w ML. mam na mysli AF, no bo optyki z ML sie nie przełoży.

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    Póki co mocno dyskusyjna jest ta lepszość bezlustra na lustrzanką, według mnie bezlustra wygrają tylko dlatego ponieważ idą w kierunku sprzętu akceptowanego przez konsumenta, sprzęt ma lepiej sie integrować z fonami, siecią itd..
    To integrowanie się tak samo można zrobić w lustrzance.
    Bezlustra wygraja głównie przez bajery. jak dostaniesz 100 informacji w wizjerze, wykresiki itp kosmos, to się poczujesz jak w kabinie F16.
    Może inne porównanie. Masz do wyboru dwa samochody. Silnik, zawieszenie itd. - pod tym względem to ten sam samochód. Ale jesli tablica (deska) rozdzielcza jest wypasiona to kupi sie tą futurystyczną. Faceci to gadżeciarze. Choć przegadana deska rozdzielcza odciąga uwagę.

Strona 954 z 979 PierwszyPierwszy ... 454854904944952953954955956964 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Następcy DXX i DXXXX - plotki, spekulacje
    By Vermis in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 1453
    Ostatni post / autor: 22-11-2021, 22:21
  2. Spekulacje i plotki o nowościach Nikona (D6, jednocyfrowce)
    By Michał Jędrak in forum Nikon - D1-D6
    Odpowiedzi: 1561
    Ostatni post / autor: 01-01-2020, 18:45
  3. Spekulacje i plotki - Nikon Dx00 (crop DX)
    By Hamarama in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 2220
    Ostatni post / autor: 10-03-2019, 16:49
  4. D9300 - spekulacje i plotki
    By szymon708 in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 54
    Ostatni post / autor: 29-04-2014, 11:31
  5. plotki o nowościach Nikona
    By ranbir kapoor in forum Cafe NIKON
    Odpowiedzi: 113
    Ostatni post / autor: 07-08-2010, 01:23

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •