Close

Strona 953 z 979 PierwszyPierwszy ... 453853903943951952953954955963 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 9 521 do 9 530 z 9788
  1. #9521
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez krzysztofz24 Zobacz posta
    jak?
    Powaznie pytam, bo mam D90 i Fuji S5pro, a to ten sam uklad AF. I ta wiedza dala by mi troche radosci
    Naprawde jestem bardzo ciekaw, choc pewnie to taki troche zartobliwy sposob...
    Trzeba wyczuć jak działa af w soniaku i znać jak dobrze może działać af w starych lustrzankach, w sony center mieli okrągłe czarne doniczki z jakiegoś kamienia polerowanego, odbicie światła powodowało że soniak nawet najnowszy pompował cały czas na tym odbiciu i jak złapał to zawsze jakiś bf/ff wychodzi, a D90 centralnym punktem łapie 100% na takim czymś, cuda też dzieją się na polerowanych płytkach podłogowych z jednolitym kolorem, często precyzja soniaka powoduje że odbicia ostrzy i przestrzela.
    Oczywiście nie oznacza to że soniaki są złe i af od drugiej wersji uważam za bardzo dobry, do jedynki mam spore zastrzeżenia.

  2. #9522

    Domyślnie

    Spekulacje przeszły w dywagacje "czy DSLR ma jeszcze sens i ile lat będzie produkowany"
    Minie nasze pokolenie i tylko nieliczni będą wzdychać na dźwięk klapiącego lustra

    2042 rok, temat na forum: "Dziadek dał mi lustro"
    Ostatnio edytowane przez MstrG ; 06-12-2018 o 21:46
    z pozdrowieniami - Krzysiek
    Nikon Z6 + Z6 + Z6II + N14-24 f/2.8S + N24-70 f/2.8S + N70-200 f/2.8G VR II + 35 f/1.8S + 50mm f.1.8S + Planar T* 50 mm f/1.4 + 85 f/1.8S + N105 f/1.4E + Tokina 100 f/2.8 + SB-910

  3. #9523
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    A może "wszczepiłem sobie najnowszy chip od nikona bo lepiej działa af w naturalnym oświetleniu na marsie"... jest tu ktoś tak stary i pamięta serial "Kosmos 1999" ? Wtedy lekko przestrzelili się z przewidywaniami

  4. #9524

    Domyślnie

    To ja proponuje powrot do tematu.. W dobie kurczacego sie rynku foto i wymagan klientow. Uwazam ze w bezlustrach FX seria D600 zleje sie w calosc z seria D750 (wiem ,ze jeden aparat to jeszcze nie seria). Z cena blizej D600.
    Potem jest D850. Tylko, ze miedzy nimi jest dziura i miejsce na D8xx z mniejsza iloscia Mpx , lepszym zachowaniem na wysokich czulosciach i troche szybsza seria. Ogolnie nastepca D700
    Czyli D760 dla zaawansowanego amatora w cenie prawie jak za entry level FF, potem D8xx-bardziej reporterski, potem D850 lub nastepca z duza iloscia Mpx, no i 1 cyfrowe body.

    Czy to pobozne zyczenia ze scala D600 i D750 i dadza cene blizej lini D600?

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    A może "wszczepiłem sobie najnowszy chip od nikona bo lepiej działa af w naturalnym oświetleniu na marsie"... jest tu ktoś tak stary i pamięta serial "Kosmos 1999" ? Wtedy lekko przestrzelili się z przewidywaniami
    A moze wyobrazmy sobie body bez zadnych przyciskow, tylko pokryte w pelni dotykowymi ekranami?
    To wprawny fotograf powinien niezle macac, z wyczuciem ale szybko.
    Fuji S5Pro / D90 / F801 / F601 / Reflecta / N16-85VR / N50f1.4G / T70-300 / S24-70HF / H50f2 / Benro A-198n6 / Triopo B3 / CPL / Cokin / Hitech.
    Pozdrawiam, Krzysiek.

  5. #9525

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez cz4rnuch Zobacz posta
    Chodziło o tele, Zośku. O żadnej 500 do FE nie słyszałem. Niedawno wyszła 400, ale to trochę za mało. Co do przelotek to z tego co wiem największe problemy są właśnie z tele. Pozostaje też problem agencji, wypożyczalni, które latami inwestowały w sprzęt Canona i Nikona więc przecież nie wyrzucą sprzętu, który działa na śmietnik. Tym bardziej, że w Sony nie ma nawet zamienników. Co prawda nowy firmware do IIIek i A9 ponoć mocno poprawia działanie z przelotkami, ale wyszedł on dopiero kilka dni temu.
    A sorki, ta 500 jest do innego eksperymentu Sony, co się nazywał A Ale popatrzyłem teraz na szybko i do pełnej klatki z bagnetem E jest 26 szkieł i dwa TC. To ja nie wiem dlaczego już od kilku lat wszyscy nie wywalili tych przedawnionych luster i nie przesiedli się na bezlustro, a Nikon wypuszcza jakieś D5, czy D850... a na co to komu? Tak jak to było pisane, jeżeli już generalnie celem bezluster będzie wyeliminowanie luster, to to będzie trwać. Obstawiam, że spokojnie nam jakiś szok nie grozi. Jak na razie oba rozwiązania mają swoje zalety i wady. Dla mnie i pewnie dla wielu innych tutaj, wady w lustrach są mniej uciążliwe i bardziej przewidywalne. Ale jeszcze ważna sprawa... Kupując lustro wiem, że będzie mi służyło latami. Moje D700 ma 6 lat, blisko 70k klatek i nie zawiodło nigdy. W amatorskim D5000 wytrzaskałem ponad 85000 zdjęć w każdych warunkach. Mam 10 letniego D200, który nie ma objawów starości. Nawet mój 20 letni F100 działa jak marzenie. Czy z Z6, A7, A9 czy moim A6000 też tak będzie? Nie wiem, to się okaże... Choć patrząc na A6000 wiem, że nie ma opcji, a wykonany jest całkiem ok.

  6. #9526

    Domyślnie

    Nie za bardzo wiem o czym teraz Zośku piszesz? Ja pisałem o tele i była to odpowiedź odnośnie tego dlaczego A9 nie ma na olimpiadach Do amatorki ludzie 7ki kupują. Dlaczego od lat się pozostali pro nie przesiadają to chyba też nie jest jakaś tajemnica skoro dopiero od roku na rynku są dopracowane IIIki. A6000 to też nie jest w żadnym wypadku ani sprzęt nowy ani pro

  7. #9527

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez cz4rnuch Zobacz posta
    Nie za bardzo wiem o czym teraz Zośku piszesz? Ja pisałem o tele i była to odpowiedź odnośnie tego dlaczego A9 nie ma na olimpiadach Do amatorki ludzie 7ki kupują. Dlaczego od lat się pozostali pro nie przesiadają to chyba też nie jest jakaś tajemnica skoro dopiero od roku na rynku są dopracowane IIIki. A6000 to też nie jest w żadnym wypadku ani sprzęt nowy ani pro
    Generalnie dlatego, że włączyłeś się do dyskusji w momencie pisania tylko o foto sportowym. Ale przecież zawodowcy, to nie tylko na stadionach są. Szkieł w Sony jest od groma, A9 jest na rynku prawie dwa lata i to miał być aparat, który zniszczy pro lustra. I co z tego wyszło? A7III jest dopracowany, ok, A6000 to pomyłka, ok, ale mi wpadł w ręce A6500 na kilka chwil. Czy jest lepszy od D500? W filmowaniu na pewno tak, no ale to by było na tyle.
    Nie chcę wyjść na obrońcę luster, czy przeciwnika bezluster. Po prostu jak czytam, że bezlustra wypychają lustra z rynku, albo to zrobią w niedalekiej przyszłości, to mi się chce śmiać. Szczególnie że pierwsze takie teksty były 3, może 4 lata temu

  8. #9528

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez madebyzosiek Zobacz posta
    Generalnie dlatego, że włączyłeś się do dyskusji w momencie pisania tylko o foto sportowym. Ale przecież zawodowcy, to nie tylko na stadionach są. Szkieł w Sony jest od groma, A9 jest na rynku prawie dwa lata i to miał być aparat, który zniszczy pro lustra. I co z tego wyszło? A7III jest dopracowany, ok, A6000 to pomyłka, ok, ale mi wpadł w ręce A6500 na kilka chwil. Czy jest lepszy od D500? W filmowaniu na pewno tak, no ale to by było na tyle.
    Nie chcę wyjść na obrońcę luster, czy przeciwnika bezluster. Po prostu jak czytam, że bezlustra wypychają lustra z rynku, albo to zrobią w niedalekiej przyszłości, to mi się chce śmiać. Szczególnie że pierwsze takie teksty były 3, może 4 lata temu
    Wiesz to jest trochę inna kwestia czy Sony coś zniszczy czy CaNikon. Ba to są dwie zupełnie różne kwestie ....

    BTW: wychodzisz na obrońcę luster - tak jak ja na ich przeciwnika
    Pozdrawiam
    Marcin

  9. #9529

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    BTW: wychodzisz na obrońcę luster - tak jak ja na ich przeciwnika
    Ależ absolutnie. Mam bezlustro, choć w większości opinii już nie warto o nim pisać, bo to jedno z pierwszych Sony i bla, bla, bla, powinno nie robić zdjęć, a kurcze robi. Interesowałem się mocno A7 od pierwszej wersji, teraz myślę sobie, że Z6 kiedyś będzie ze mną, bo jednak szkła Nikkora do mnie przemawiają, więc argument za Nikonem zabija myśli o A7. Ale żebym miał pozbywać się lustra? W życiu. Bezlustro do współpracy tak. Zamiast - z pewnością nie...

  10. #9530
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 773

    Domyślnie

    Ponownie proszę o pisanie na temat.
    Mamy takie opcje:
    1. Zamknąć wątek, aż pojawi się konkretniejsza plota o następcach w segmencie FF (lustrzanek! i to firmy Nikon)
    2. Kontynuować dyskusję w innym wątku. Aż dziw że go nie ma. Tytuł - lustrzanka vs bezlustro. Najlepiej z przeniesieniem postów z tego tu wątku, tylko czy jakiś moderator ma chęć? Ja dzis 12 godzin właściwie w pracy, teraz wymyślam pytania na jutrzejsza klasówkę. Odpadam bo padam .
    Ostatnio edytowane przez Jacek_Z ; 08-12-2018 o 00:57

Strona 953 z 979 PierwszyPierwszy ... 453853903943951952953954955963 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Następcy DXX i DXXXX - plotki, spekulacje
    By Vermis in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 1453
    Ostatni post / autor: 22-11-2021, 22:21
  2. Spekulacje i plotki o nowościach Nikona (D6, jednocyfrowce)
    By Michał Jędrak in forum Nikon - D1-D6
    Odpowiedzi: 1561
    Ostatni post / autor: 01-01-2020, 18:45
  3. Spekulacje i plotki - Nikon Dx00 (crop DX)
    By Hamarama in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 2220
    Ostatni post / autor: 10-03-2019, 16:49
  4. D9300 - spekulacje i plotki
    By szymon708 in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 54
    Ostatni post / autor: 29-04-2014, 11:31
  5. plotki o nowościach Nikona
    By ranbir kapoor in forum Cafe NIKON
    Odpowiedzi: 113
    Ostatni post / autor: 07-08-2010, 01:23

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •