Close

Strona 942 z 979 PierwszyPierwszy ... 442842892932940941942943944952 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 9 411 do 9 420 z 9788
  1. #9411
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 751

    Domyślnie

    Też tak sądzę, ale obstawiam większy odstęp. Z6 - 2000

  2. #9412

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kojocisko Zobacz posta
    Mam wrażenie, że de facto następcą D750 jest Z6. Jeżeli wyjdzie następca D750 lustrzankowy, to obstawiam, że będzie cenowo na poziomie Z6 minus jakaś rabat (1000zł) za mniej seksowną technologię.
    Technologia może i mniej seksowna, ale dla wielu pro (w tym także tych na dorobku) może być bardziej sensowna. Wystarczy, że zostawią dwa sloty, dorzucą ten lepsiejszy AF z D850 i poprawią już i tak mały apetyt na prąd i może być kolejny hit na kilka lat. Czyli coś czego w dalszym ciągu nie ma w bezlustrach Nikona. I niekoniecznie musi to być tańsze lub dużo tańsze od Z6, który przecież i tak jest w zaskakująco niskiej cenie jak na nowość.
    Ostatnio edytowane przez cz4rnuch ; 04-12-2018 o 22:37

  3. #9413
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mmluty Zobacz posta
    Kiedy patrzyłem na wysokość kashback na D750 i równoczesne wysokie upusty sklepów na ten aparat to pomyślałem, że chyba to jest wietrzenie magazynów na przyjęcie nowego modelu. Ciekawe czy będzie to następca wyłącznie D750 czy równocześnie zastąpi D610, bo na rynku FF Nikona jest teraz tych modeli chyba ponad potrzeby.
    Zobaczymy, więcej było przecieków o D650 i to miałoby sens, jakiś wykastrowany z lepszym af i z lepszą matrycą jak to zrobili w D7xxx i pojechać z ceną bo inaczej to ja nie wiem gdzie im się takie nowe D750 może zmieścić jak Z6 jest na starcie w cenie D610 w dniu premiery, zobaczymy co wymyślą ale jedno jest pewne, coś podobnego zrobi canon, a wtedy i sony w bezlustrach, a wtedy i nikon zetkach...
    Fajne czasy dla fotofilów

  4. #9414

    Domyślnie

    Wiem, że jestem jedyny, który wierzy, że aparaty będą tańsze
    Przekonamy się niedługo, że kończy się czas, kiedy każda premiera jest droższa od poprzednika i firmy trzymają cenę sztywno z rok co najmniej. W skrócie, lustrzanki odchodzą, więc na razie będą/są tanie bo i tak sporo na nich zarabiają. ML natomiast muszą się rozepchnąć na rynku a konkurencja zrobiła się spora.
    Oczywiście na dodatkach, obiektywach, bateriach, kartach, itd, producenci będą próbować sobie odbijać, ale tu też ograniczeniem będzie/jest osprzęt niezależnych producentów, który jakościowo jest coraz lepszy (btw, stąd np. te ruchy z "aktualizacją" softu która wyłącza af). Zobaczymy.

  5. #9415
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Tak i nie zwłaszcza w temacie dyskusji czyli pełnej klatki, tu problemem są obiektywy, producenci prześcigają się w tym, który obiektyw lepiej poradzi sobie na tych gigantycznych matrycach jakie zrobili i efekt jest tragiczny od strony ceny jak i gabarytów/wagi.

  6. #9416

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    Zobaczymy, więcej było przecieków o D650 i to miałoby sens, jakiś wykastrowany z lepszym af i z lepszą matrycą jak to zrobili w D7xxx i pojechać z ceną bo inaczej to ja nie wiem gdzie im się takie nowe D750 może zmieścić jak Z6 jest na starcie w cenie D610 w dniu premiery, zobaczymy co wymyślą ale jedno jest pewne, coś podobnego zrobi canon, a wtedy i sony w bezlustrach, a wtedy i nikon zetkach...
    Fajne czasy dla fotofilów
    Też mam takie wrażenie że pchanie na rynek czegoś w rodzaju D760 ma zero sensu.
    Pytanie tylko jak to wygląda z punktu widzenia Nikona. Mając wiedzę ile, czego sprzedali i w jakim stopniu się to wszystko bilansuje, wiedząc jakich się ma stałych klientów - wszystko może wyglądać inaczej.
    Podobno (zaznaczam to takie dywagacje oparte na tym co czytam w różnych miejscach sieci) Nikon ma bardzo konserwatywną klientelę i dosyć wierną, co w efekcie odbija się na wizerunku firmy. Ergo konserwatyzm pewnych rozwiązań jest wręcz porządany (dslr). Prawdopodobnie z tego powodu Zetki nie sprzedają się jakoś wybitnie. I teraz do czego zmierzam, mając wiedzę o tym wszystkim ich plany mogą się mocno różnić od naszych dywagacji. Przykład - może być tak że z ich punktu widzenia wypuszczanie dslr równolegle z ML o podobnej cenie i możliwościach nie będzie błędem.
    To są rzeczy po prostu których nie rozkminimy, bo nie ma wystarczających danych po temu.
    Pozdrawiam
    Marcin

  7. #9417

    Domyślnie

    Lustra a bezlustra to inne rozwiazania (wiem ze to oczywiste ).
    Ale mz znajdzie sie miejsce i na to i na to.
    Bledem jest patrzenie tylko po cenie.
    Chodzi o potrzeby i preferencje klientow.
    Fuji S5Pro / D90 / F801 / F601 / Reflecta / N16-85VR / N50f1.4G / T70-300 / S24-70HF / H50f2 / Benro A-198n6 / Triopo B3 / CPL / Cokin / Hitech.
    Pozdrawiam, Krzysiek.

  8. #9418
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 751

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    Też mam takie wrażenie że pchanie na rynek czegoś w rodzaju D760 ma zero sensu.
    Mam zdecydowanie odmienne zdanie. Bo to tak jakbys napisał, że Nikon nie pokaże już żadnej lustrzanki FX, poza D6. Bo po co następca D850 skoro jest Z7?
    Oni nie mogą począwszy od końca 2018 roku zabijać lustrzanek. Zysk z systemu Z to promil. Gdyby powiedzieli ludziom - odwróćcie się od lustrzanek to by nie był strzał w stopę. To amputacja obu nóg i rąk.

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    Podobno (zaznaczam to takie dywagacje oparte na tym co czytam w różnych miejscach sieci) Nikon ma bardzo konserwatywną klientelę i dosyć wierną, co w efekcie odbija się na wizerunku firmy.
    Stereotypy. Nikon nie jest aż tak konserwatywny jak sądzisz. Wiele bardzo ważnych rozwiązań tu się zaczęło. Pomiar matrycowy (wielosegmentowy) - Nikon FA. Pierwsza lustrzanka z filmowaniem - Nikon D90. Nie wiem dlaczego wymieniłem te 2 rzeczy, ale jak widac to nie błahostki. Że o drobiazgach nie wspomnę, a było tego bez liku.
    Ostatnio edytowane przez Jacek_Z ; 05-12-2018 o 01:44

  9. #9419

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Mam zdecydowanie odmienne zdanie. Bo to tak jakbys napisał, że Nikon nie pokaże już żadnej lustrzanki FX, poza D6. Bo po co następca D850 skoro jest Z7?
    Oni nie mogą począwszy od końca 2018 roku zabijać lustrzanek. Zysk z systemu Z to promil. Gdyby powiedzieli ludziom - odwróćcie się od lustrzanek to by nie był strzał w stopę. To amputacja obu nóg i rąk.
    Nie bardzo to jest to samo . Wszystkie znaki na niebie i ziemii wskazują że do wszystkomającego 850D jednak zetce trochę brakuje - nie ma co patrzeć na to tylko przez pryzmat ceny i ilości mpx. Natomiast wydaje się że Z6 znajduje użytkowo bardzo dużo wspólnych punktów z 750D, a nawet więcej i tu jest imho problem. Choć wobec tego co napisałem wyżej - może nie jest .... i realnie są spore szanse że nie zabiją tej linii. Wszystko będzie zależało od najbliższych miesięcy.

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Stereotypy. Nikon nie jest aż tak konserwatywny jak sądzisz.
    Dokładnie chodzi o stereotypy, one rządzą marketingiem. Czasem tak mocno że nawet potentatom jest ciężko. Najlepszym przykładem jest pewna firma od telewizorów , która próbuje walczyć na rynku foto i wydawałoby się źe mając wszystkie atuty dawno już go zawojuje tymczasem - lipa. Ja myślę że te stereotypy są megawżane i ludzie na nich opierają decyzję co kupić - nie wszyscy ale prawdopodobnie ta większość która decyduje o pozycji firmy na rynku .
    BTW: to co my sądzimy o danej firmie i jaka jest prawda faktograficzna nie ma tu kompletnie znaczenia...
    Ostatnio edytowane przez Kolekcjoner ; 05-12-2018 o 02:26
    Pozdrawiam
    Marcin

  10. #9420

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Mam zdecydowanie odmienne zdanie. Bo to tak jakbys napisał, że Nikon nie pokaże już żadnej lustrzanki FX, poza D6. Bo po co następca D850 skoro jest Z7?
    Oni nie mogą począwszy od końca 2018 roku zabijać lustrzanek. Zysk z systemu Z to promil. Gdyby powiedzieli ludziom - odwróćcie się od lustrzanek to by nie był strzał w stopę. To amputacja obu nóg i rąk.


    Stereotypy. Nikon nie jest aż tak konserwatywny jak sądzisz. Wiele bardzo ważnych rozwiązań tu się zaczęło. Pomiar matrycowy (wielosegmentowy) - Nikon FA. Pierwsza lustrzanka z filmowaniem - Nikon D90. Nie wiem dlaczego wymieniłem te 2 rzeczy, ale jak widac to nie błahostki. Że o drobiazgach nie wspomnę, a było tego bez liku.
    Potwierdzam i dodam, że pierwszą funkcjonalną lustrzanką cyfrową był Nikon SVC w 1986 roku. Gdzie tu konserwatyzm i zacofanie Nikona, o którym co niektórzy tutaj wspominają. Lustrzanki jeszcze pożyją, nie widać, żeby profi gremialnie pozbywali się DSLR i przechodzili na bezlusterkowce. A rynek profi jest bardzo ważny dla Nikona, co zresztą podkreślił przedstawiciel firmy w wywiadzie. Jedyna rzecz, która mi brakuje w lustrzance, to ta stabilizacja matrycy, naprawdę fajna sprawa. Może pojawi się także w DSLR. Ale rozumiem, że np. dla początkujacego fotografa pożądany jest podgląd ekspozycji w wizjerze.

Strona 942 z 979 PierwszyPierwszy ... 442842892932940941942943944952 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Następcy DXX i DXXXX - plotki, spekulacje
    By Vermis in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 1453
    Ostatni post / autor: 22-11-2021, 22:21
  2. Spekulacje i plotki o nowościach Nikona (D6, jednocyfrowce)
    By Michał Jędrak in forum Nikon - D1-D6
    Odpowiedzi: 1561
    Ostatni post / autor: 01-01-2020, 18:45
  3. Spekulacje i plotki - Nikon Dx00 (crop DX)
    By Hamarama in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 2220
    Ostatni post / autor: 10-03-2019, 16:49
  4. D9300 - spekulacje i plotki
    By szymon708 in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 54
    Ostatni post / autor: 29-04-2014, 11:31
  5. plotki o nowościach Nikona
    By ranbir kapoor in forum Cafe NIKON
    Odpowiedzi: 113
    Ostatni post / autor: 07-08-2010, 01:23

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •