Close

Strona 920 z 979 PierwszyPierwszy ... 420820870910918919920921922930970 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 9 191 do 9 200 z 9788
  1. #9191
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Ja nawet nie potrafię wykorzystać tego co oferuje nikon od kilku lat, to co oferuje D7200, D7500, D500 to wielki zapas, a w pelnej klatce nawet stare D600 w niczym nie ogranicza, nie wspominając o D750, który jest obecnie używany w śmiesznych cenach.
    Jak ktoś podaje konkurencje w canonie to tylko lekki uśmiech się pojawia.

    D3400, D5600, D7500, D500, D850 to nazwijmy po imieniu "dobra zmiana" nikona
    W amatorskim sprzęcie nareszcie miłe nasycone i kolorowe jpg, jedyne co kuleje to video.
    D7500 świetne jak na swoja obecną cenę, D500 to długo oczekiwany święty grall i następca D300, a D850 rozpoczęło nowe zmiany w pełnej klatce gdzie można mieć sporo optymizmu to przyszłego D650 i czegoś jednocyfrowego.
    Ostatnio edytowane przez ksh ; 21-04-2018 o 13:42

  2. #9192

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez cz4rnuch Zobacz posta
    w tym temacie spekuluje się o przyszłości
    Dlatego też pisałem, że jeszcze przez wiele lat wybór będzie ogromny. System wg. mnie podąża dobrą drogą od wielu lat i zawsze znajduję to co spełnia moje oczekiwania. Zawsze można powiedzieć, że mam bardzo małe oczekiwania, ale dla mnie to chyba jednak dobrze, że moje oczekiwania są zaspokajane. I nawet jeśli musiałbym sprzedać moje obecne zabytki to nie miałbym problemu z wybraniem czegoś innego. Nawet jeśli miałby być to Canon.

  3. #9193

    Domyślnie

    Ja też nie bez powodu dodałem, że chodzi o samą stopkę. Kolega nawiązał do innej przy okazji pisania o tym w jaką stronę podąża system. Twoja po prostu nie mówi wiele ani o teraźniejszości a tym bardziej o przyszłości, w szczególności serii Dxxx. Jeśli już to o tym, że kiedyś było naprawdę dobrze. A to, że wiesz czego chcesz i czego potrzebujesz to oczywiście bardzo dobrze. Odnośnie serii D6xx to również uważam, że istnieje spore ryzyko tego, że zostanie on wykastrowany, tak jak zrobiono w przypadku D7500. Nie uważam przy tym, że D7500 to zły sprzęt. Absolutnie. Ale faktem jest, że odchudzili go o kilka czasami przydatnych funkcji. Mnie jako byłem użytkownikowi tej serii, zabrakłoby jedynie 2 slotu karty, ale z tego co pamiętam przy okazji dyskusji D7500 to innym brakowało też kilku innych funkcji.
    Ostatnio edytowane przez cz4rnuch ; 21-04-2018 o 14:00

  4. #9194

    Domyślnie

    Ale ja jestem zdania, że nadal jest bardzo dobrze i wygląda na to, że powodów do narzekania nie będę miał ani teraz, ani w przyszłości. Nawet jeśli coś wymusi na mnie przejście na DX czy jakikolwiek FX...

  5. #9195

    Domyślnie

    Przecież ja Ci nie bronię mieć swojego zdania odnośnie tego jaka przyszłość czeka Nikona Po prostu ta przyszłość nie wynika z twojej stopki. I tylko o to mi chodziło.

  6. #9196

    Domyślnie

    Ale ja nie odnosiłem się do żadnych stopek. Nie bez powodu zacytowałem część wypowiedzi.

  7. #9197

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez cz4rnuch Zobacz posta
    Ja też nie bez powodu dodałem, że chodzi o samą stopkę. Kolega nawiązał do innej przy okazji pisania o tym w jaką stronę podąża system. ...
    A nawiązałem, bo o ile się nie mylę w stopce, w miejscu Sony było APS-C Nikona o ile dobrze pamiętam.

    A trochę bardziej poważnie. Ja na przykład nie widzę przyszłości w różowych barwach. Jestem bardzo zadowolony z D7100, którego linia została wygaszona. Na D500 lub jego następcę mnie nie stać. Kastrat D7500 nie zadowala mnie pod względem użytkowym i cenowym ( bo niby dlaczego mniej funkcjonalny korpus ma kosztować więcej niż bardziej zaawansowany poprzednik na start?). Jeśli trend się utrzyma w przyszłości to przysłowiowa, dla mnie "dupa zbita"...
    Ostatnio edytowane przez Maro66. ; 21-04-2018 o 14:31
    GFX 50S mk II, EOS RP
    Time is meaningless, and yet it is all that exists.

  8. #9198
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 771

    Domyślnie

    Co do kastrowania D6xx. To zalezy czy nikon bedzie konyunuowal dwie serie FX z nizszej pólki. Czy bedzie tez nastepca D750? Bo jesli bedzie tylko jeden model.amatorskiego FX (byloby lepiej - Nikon ma za duzo serii FX vs silniejszy Canon) to i tak bedzie spory odstep do D850.
    Wroce co do 28 Mpx i uwagi Pawla. OK, ty nikoniarz itp robicie jednocyfrowcami. I 20px uwazacie za wystarczajaco. Ale marketingowo to nastepca 24 Mpx musi dac wiecej. Po tylu latach. Ale nie za duzo - by nie byc blisko D850. Niech nikon zamiast 2 serii amatorskich FX pomysli o bezlustrze FX. Mysle ze mysli

    Wpis wyzej - D7500 to kastrat, wczesniej narzekano ze D500 ma tylko 20 Mpx. Marketingowo to nie wyglada dobrze gdy cokolwiek sie zabiera. Choc sprzet (D7500 czy D500) jest zdecydowanie lepszy.
    Ostatnio edytowane przez Jacek_Z ; 21-04-2018 o 14:40
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  9. #9199

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez nikoniarz Zobacz posta
    Ale ja nie odnosiłem się do żadnych stopek. Nie bez powodu zacytowałem część wypowiedzi.
    Spoko. Nie mogę się czepiać, bo w sumie sam uwielbiam szatkować wypowiedzi innych, ale zauważ że ucinając koledze w połowie zdania powodujesz, że jego wypowiedź traci pierwotny sens. To tak jakbyś dyskutował już z kimś innym. Przy okazji Twoja wypowiedź też traci trochę sensu, bo w takim razie na co nie możesz narzekać ze swojej strony jeśli nie na to co sam posiadasz? A co do D650 i jego korelacji z D750 to mimo wpadek odnoszę wrażenie, że ten drugi okazał się prawdziwym hitem. Więc dlaczego firma miałaby nie iść za ciosem? Jednocześnie widać też w poczynaniach firmy, przynajmniej moim zdaniem, przesunięcie akcentów na FF więc taki bieda FF też by się przydał.

  10. #9200

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez cz4rnuch Zobacz posta
    na co nie możesz narzekać ze swojej strony jeśli nie na to co sam posiadasz?.
    Na to co posiadam i na to co mogę posiadać, czyli to co się dzieje w systemie nikona i w kierunku jakim dąży. Owszem, coś tam zabierze, ale i coś da. Każda z puszek trafia w jakiś target i wg. mnie całkiem nieźle spełnia kryteria docelowego odbiorcy bez względu na zasobność portfela. Jeśli komuś czegoś brakuje w danej kwocie to spoko, może ponarzekać jeśli lubi. Ja pisałem ze swojego punktu widzenia, bo bez różnicy czy będę miał do wydania 2 czy 20 tys. to znajdę coś dla siebie. To tyle ode mnie, bo chyba zbyt dużo było pisania bo ktoś coś zinterpretował inaczej niż oczekiwałem.

Strona 920 z 979 PierwszyPierwszy ... 420820870910918919920921922930970 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Następcy DXX i DXXXX - plotki, spekulacje
    By Vermis in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 1453
    Ostatni post / autor: 22-11-2021, 22:21
  2. Spekulacje i plotki o nowościach Nikona (D6, jednocyfrowce)
    By Michał Jędrak in forum Nikon - D1-D6
    Odpowiedzi: 1561
    Ostatni post / autor: 01-01-2020, 18:45
  3. Spekulacje i plotki - Nikon Dx00 (crop DX)
    By Hamarama in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 2220
    Ostatni post / autor: 10-03-2019, 16:49
  4. D9300 - spekulacje i plotki
    By szymon708 in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 54
    Ostatni post / autor: 29-04-2014, 11:31
  5. plotki o nowościach Nikona
    By ranbir kapoor in forum Cafe NIKON
    Odpowiedzi: 113
    Ostatni post / autor: 07-08-2010, 01:23

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •