Close

Strona 916 z 979 PierwszyPierwszy ... 416816866906914915916917918926966 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 9 151 do 9 160 z 9788
  1. #9151

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kristofix30 Zobacz posta
    Why D9300 and not just D9000? I guess to match the version of the D3300 and D5300.
    Sądząc po tym kawałku, to plotka sprzed paru lat. Na długo przed pojawieniem się D500.

    A skoro o plotkach mowa. Swojego czasu słyszałem o D8x00. Miała to być puszka DX, niby z naciskiem na filmowanie...
    Zabawy forumowe
    Fotografia Miesiąca.
    Tematyczne
    KretoRAWki
    Weź udział.
    Nie wymiękkaj.

  2. #9152

    Domyślnie

    Ktoś powinien dostać "złotą łopatę". Plotka jest z kwietnia 2014, w 2016 wprowadzili na rynek d500.

  3. #9153
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    D650 i D3500 to będą pewnie pierwsze puchy w 2018 roku, a przecież jest na tapecie pełna klatka bez lustra, a potem pewnie D5s ?

  4. #9154

    Domyślnie

    To pewnie ja ją powinienem dostać po prostu wczoraj mi takie info wyskoczyło ale nie zagłębiałem się w daty z góry przepraszam.

  5. #9155

    Domyślnie

    D5s teoretycznie przypada na początek 2018roku. Ale czy tak będzie ? Poza tym, nikon ogłosił (i to nie są plotki) że będzie koncentrował się na aparatach serii zaawansowanej i zawodowej wyróżniających się rozdzielczością - D850 taki jest - pytanie czy D5s dostanie rozwojową wersję przetwornika z D5 czy może np. 42mpix matrycę bazującą na tej z sony A7r3 ?
    pozdrawiam
    Paweł
    www.pawelpawlak.pl

  6. #9156
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 773

    Domyślnie

    Do tej pory te D z s to był lifting. Jeśli zrobią skok z matrycą to w D6. Ale czy na aż 42 Mpx? Wątpię, nawet 30 Mpx to byłoby sporo. Może dadzą taka matrycę by było 4K bez przeliczania? Może. Ale ....

    Sporo się mówi tu, na forum o 4K, filmowaniu. Zdaje się, że nie ma już na to takiego parcia w segmencie lustrzanek FX. Byłem tydzień temu na Camerimage (festiwal operatorów filmowych, ale tam się też wystawiają wszyscy najwięksi producenci sprzętu filmowego, właściwie nie słyszało się tam polskiej mowy ) i rozmawiałem sporo z facetem z Canona. Sprzętu mieli mnóstwo. Jakie obiektywy! (filmowe, nie EF) - pełno tego było. Ale nie mieli ani jednej lustrzanki. Były C100, 200, 300, ale to jako bieda-kamerki, bo wrażenie dopiero robił ich segment PRO, o którym u nas się nie pisze. Facet tłumaczył to tak. W kamerach filmowych była pewna stagnacja i duże wysokoczułe przetworniki FF w aparatach foto spowodowały, że nagle się pojawiła konkurencja. Nakręcono lustrzankami trochę filmów (albo raczej fragmentów filmów) i . rynek sprzętu filmowego zareagował. Daje to wszystko co lustrzanki i .. wiele więcej. Można było dostać oczopląsu. Bajery niesamowite. Kamery naszpikowane .. antenami sterowane, zrzucające obraz zdalnie na wiele monitorów. Były Arri, Red, Panavision itd. itd. Były kamery "zużyte", którymi kręcono głośne filmy. Optyki było full, ale firmy zupełnie nieznane na rynku foto, albo zapomniane jeśli chodzi o fotografów. Np. obiektywy Angenieux. Myślałem, że zbankrutowali, nie było od lat plotek na optyczne o ich szkłach. A oni maja potężną ofertę do video. Było mnóstwo oświetlenia - same LED. Wracając do aparatów. Prezentowało się też Sony. I wystawiano sam sprzęt nam nieznany, poza chyba 2 szt A7 (nie wiem jakie modele, nawet się nie przyglądałem, biednie wyglądały przy reszcie sprzętu).
    Filmowanie sprzętem foto w semencie profi przestało być atrakcyjne Choć .. ceny sprzętu filmowego sa tak kosmiczne, że tanie lustrzanki (czyli takie za 20 tysięcy ) powinny być konkurencją ... Ale podobno jednak się nie nadają do ciężkiej pracy, wiele godzin dziennie. Lustrzanki i bezlusterkowce - OK, ale w zastosowaniach amatorskich. Nie wymagajmy więc od lustrzanek tego co od sprzętu profi. Tak jak od D3300 nie oczekujemy skuteczności AF z D5.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  7. #9157
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    D5 ma sensor 20.8 i jeśli ma być rozwojowo to wątpię w przekroczenie 30Mpix, przy informacjach przed premierą D850 pojawiały się informacje o dwóch matrycach Nikona jakie robiło im Sony, jedna to 26-28Mpix i druga jaka znalazła się w D850, pytanie czy ta mniejsza to matryca dla D650 czy może dla D5s, trudno coś wymyślać jeśli nie ma przecieków.

    4K timelapsy z D850 sporo zawojowały na rynku, zaleta nie męczenia migawki wydaje się najważniejszym argumentem, to może się pojawić w kolejnych maszynach nikona.

  8. #9158

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    o dwóch matrycach Nikona jakie robiło im Sony,
    Ostatnio pojawiły się plotki, że to nie Sony te matryce zmajstrowało, tylko izraelskie TowerJazz, znane z matryc do Leiki.

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    jedna to 26-28Mpix D650
    To wygląda sensownie.

    A co do ewentualnego D5s, to jeśli będzie, obstawiałbym tryb cichej migawki z D850 i może filmy 4K z całej matrycy. Plus jakaś kosmetyka.

    PS, trochę pociąłem cytat, ale chciałem się tylko do tego odnieść.
    Zabawy forumowe
    Fotografia Miesiąca.
    Tematyczne
    KretoRAWki
    Weź udział.
    Nie wymiękkaj.

  9. #9159
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Rumorsy podawały że sensory D5 i D500 wykonało Sony podobnie jak D850 ale tu było mocno napisane że to sensor Nikon z patentami itd, podejrzewam że sensory BSI pojawią się teraz w innych puszkach bo przy tych parametrach na mocno upakowanym D850 można spodziewać się że zmniejszenie upakowania dałoby rewelacyjne wyniki dla np D5s ?
    Inna sprawa że Samsung miał matryce BSI aps-c w NX500 i NX1, ta matryca nadal jest rewelacyjna czyli ma to potencjał wielki i nikon mógłby takie matryce pakować do nowych puszek odstawiając canona jeszcze mocniej pod tym względem.

  10. #9160

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    ...
    Inna sprawa że Samsung miał matryce BSI aps-c w NX500 i NX1, ta matryca nadal jest rewelacyjna czyli ma to potencjał wielki i nikon mógłby takie matryce pakować do nowych puszek odstawiając canona jeszcze mocniej pod tym względem.
    Obawiam się, że dla niektórych nic to nie zmieni. Dla swoich wyznawców Canon będzie miał zawsze najlepsze kolory. Niezależnie od wszystkiego. A na to niestety nie ma jeszcze lekarstwa
    Światła i cienie...
    http://nozaki.flog.pl
    Samsung i Nikon

Strona 916 z 979 PierwszyPierwszy ... 416816866906914915916917918926966 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Następcy DXX i DXXXX - plotki, spekulacje
    By Vermis in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 1453
    Ostatni post / autor: 22-11-2021, 22:21
  2. Spekulacje i plotki o nowościach Nikona (D6, jednocyfrowce)
    By Michał Jędrak in forum Nikon - D1-D6
    Odpowiedzi: 1561
    Ostatni post / autor: 01-01-2020, 18:45
  3. Spekulacje i plotki - Nikon Dx00 (crop DX)
    By Hamarama in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 2220
    Ostatni post / autor: 10-03-2019, 16:49
  4. D9300 - spekulacje i plotki
    By szymon708 in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 54
    Ostatni post / autor: 29-04-2014, 11:31
  5. plotki o nowościach Nikona
    By ranbir kapoor in forum Cafe NIKON
    Odpowiedzi: 113
    Ostatni post / autor: 07-08-2010, 01:23

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •