Close

Strona 428 z 979 PierwszyPierwszy ... 328378418426427428429430438478528928 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 4 271 do 4 280 z 9788
  1. #4271

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez rotor Zobacz posta
    mz trochę za szybko, bo zacznie robić jeszcze w torbie
    powinni dać czujnik opuszczenie sakwy
    Dobre.

    Do Gio
    "Dlatego trzeba robić zdjęcia tym co się ma i mieć z tego frajdę"

    Zgadzam się całkowicie. O sobie pisałem powyżej. Ja jestem całkowicie gotów, nie oznacza to jednak, że jestem skłonny ulegać oszołomom.

    Trzęsienia ziemi nikt nie przewidział, powodzi również - nawet Pan Nikon.
    Umysł ludzki jest jak spadochron, użyteczny jest tylko wtedy gdy jest otwarty.

  2. #4272

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez njght_84 Zobacz posta
    .
    5d ma taki sam af jak d700 na środkowym i nie widzę powodu by d700 był choć w 3/4 ceny 5dm2, dopiero d800 tutaj daje 2 do 3 5d do d800 chodzi o cenę, jeżeli będzie miał iso jak 5d w innym przypadku nie może być droższy od 5d, szklarnia w canonie jest dużo lepsza, lampy sporo słabsze,
    Wcale Was koledzy nie rozumiem czemu tak jedziecie po koledze. Przecież ma racje .
    Na zleceniach ślubnych często współpracuje z kamerzystą, teraz to już chyba powinienem Go aparacistą nazywać który kreci filmy dwoma piąkami MKll. Do tego ma szklarnie samych Elek z 6 sztuk najdroższych szkieł co to nie jeden ślubny foter o nich może tylko pomarzyć. Znamy się jak łyse konie, kumplujemy się też po pracy. Na weselach często, powtarzam, często aby sie utwierdzić jaki AF w Canonie jest cymes wkładam swoja kartę i robię któraś piątką zdjęcia przez godzinę na ten przykład, albo dwie. Sprzęt już poznałem, sale weselne zazwyczaj te same no i efekty używania piątek na weselu też te same, czyli ze 100 plików 10-15 ostrych tam gdzie chciałem Po prostu jakaś masakra.
    Nic nie mam do Canona, mało tego nawet lubię te graty, ładnie wyglądają. Aaaaa kumpel ostatnio dokupił sobie 7D i tu AF mi się podoba. Generalnie to jestem pełen podziwu dla kolegów którzy na weselnych zleceniach robią zdjęcia Canonami, jak Oni to robią zaiste nie wiem, a bym chciał. Zero kpiny czy ironii z mojej strony. Może rozwiązanie jest w tym, że ze zlecenia przynoszą 3-5 tys plików ???
    Ostatnio edytowane przez robin102 ; 24-11-2011 o 14:59
    Kręcąc zomem tak się napinam, że w ogóle nie puszczam bąków. Bąki wędrują do głowy i tak powstają posrane pomysły na kadry

  3. #4273

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez robin102 Zobacz posta
    Wcale Was koledzy nie rozumiem czemu tak jedziecie po koledze. Przecież ma racje .
    Na zleceniach ślubnych często współpracuje z kamerzystą, teraz to już chyba powinienem Go aparacistą nazywać który kreci filmy dwoma piąkami MKll. Do tego ma szklarnie samych Elek z 6 sztuk najdroższych szkieł co to nie jeden slubny foter o nich moze tylko pomarzyć. Znamy się jak łyse konie, kumplujemy się też po pracy. Na weselach czesto, powtarzam, często aby sie utwierdzić jaki AF w Canonie jest cymes wkładam swoja kartę i robię któraś piątką zdjęcia przez godzinę na ten przykład, albo dwie. Sprzęt już poznałem, sale weselne zazwyczaj te same no i efekty używania piątek na weselu też te same, czyli ze 100 plikow 10-15 ostrych tam gdzie chciałem Po prostu jakaś masakra.
    Nic nie mam do Canona, mało tego nawet lubię te graty, ładnie wyglądają. Aaaaa kumpel ostatnio dokupił sobie 7D i tu AF mi się podoba. Generalnie to jestem pełen podziwu dla kolegów którzy na weselnych zleceniach robią zdjęcia Canonami, jak Oni to robią zaiste nie wiem, a bym chciał . Może rozwiązanie jest w tym że ze zlecenia przynoszą 3-5 tys plików ???
    to że ktos nie potrafi nim robić nie znaczy że jest bee, rozumie że tutaj mówic o wyższości canona nad nikonem to samobójstwo, ale lotto mi to , jak przeszedłem do canona marudziłem na ten system af, tyle że jego da się nauczyć i doszedłem do perfekcji z 85L /Ten kto nim nie pracował kilka dni niech sie nawet nie wypowiada o celności tego szkła/ po 3 miesiącach w reportażu miałem celność 90% gdzie na poczatku było to jakieś 40%, mało tego kupiłem potem 1d i pracowałem 1ds, tymi nie potrafiłem ostrzyć tak celnie jak 5d-brzmi ironicznie, ale takie miałem wrażenie potwierdzone rezultatami.

    owszem d700 ma znakomite śledzenie, mało tego ma super boczne pola af, z tym że obrazek z 21mp jest piękny, po druku widać różnicę "kosmos" w jakości d700/5dm2, wiem że klient tego nie widzi itd.. ale ja widzę i 12Mp to stanowczo za mało, nawet przy różnych kombinacjach i łączeniu ujęć. Dlatego 36Mp + af d700 + iso jak w 5dm2 byłby spełnieniem moich potrzeb, no chyba że jeszcze 24L i 85L .

    wbrew pozorom filmy są potrzebne w naszych polskich agencjach, wszyscy znajomi którzy pstrykają dla portali, tym samym urządzeniem chcą zrobic piękne zdjęcia FX, po zdjęciach nakręcić wysokiej klasy reportaż, wywiad taki rynek.. d700 pod tym względem już jest przestarzały. Dobry d800 mógłby sporo zawojować byle miał cenę na dobrym poziomie .
    Ostatnio edytowane przez njght_84 ; 24-11-2011 o 15:17

  4. #4274

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez njght_84 Zobacz posta
    owszem d700 ma znakomite śledzenie, mało tego ma super boczne pola af, z tym że obrazek z 21mp jest piękny, po druku widać różnicę "kosmos" w jakości d700/5dm2, wiem że klient tego nie widzi itd.. ale ja widzę i 12Mp to stanowczo za mało, nawet przy różnych kombinacjach i łączeniu ujęć. Dlatego 36Mp + af d700 + iso jak w 5dm2 byłby spełnieniem moich potrzeb, no chyba że jeszcze 24L i 85L .

    15x21cm przy 300dpi: wytarczy 5mpix
    21x30cm przy 300dpi: wystarczy 10mpix

    przypomnę że D700 ma 12mpix. Może po prostu nie opanowałeś obróbki zdjęć D700 ? A może ostrzenie na centralny AF a potem wycinanie kadru 30% z całej klatki to nie zawsze najlepsze rozwiązanie ?
    pozdrawiam
    Paweł
    www.pawelpawlak.pl

  5. #4275

    Domyślnie

    Njght_84, Urzekła mnie Twoja historia......

  6. #4276

    Domyślnie

    Mój kumpel aparacista filmowy, też gadżeciaż jest i często bierze moje nikony do zabawy. Nikony ze zwykłymi tanimi stałkami. Popstryka sobie to i owo i odkładjąc je zawsze mówi, że coś w nich spierdo... musi być bo AF zawsze trafia Prawda jest taka, że AF w Nikonie też w krzaki chodzi ale....
    Drugi kolega fotograf ślubny zaczął od kilku miesięcy pracować równolegle 5D mkll plus na drugim ramieniu D700. Chłop z zachwytu wyjść nie może co potrafi D700 w porównaniu do piątki ( ma nową i starą). Pliki obrabaić też woli te z D700, człowiek doświadczony i zatwardziały Kanonier
    Kręcąc zomem tak się napinam, że w ogóle nie puszczam bąków. Bąki wędrują do głowy i tak powstają posrane pomysły na kadry

  7. #4277

    Domyślnie

    Używanie AF w 5D? Na centralnym ostrzenie w zadanym miejscu i rekadrowanie. Da się? Da.. Problem tylko w tym, że nie zawsze mamy czas szybko rekadrować (ale to się da wyćwiczyć) no i to przesuwanie płaszczyzny ostrości przy jasnych szkłach, małych odległościach ostrzenia i mocnych rekadrowaniach...
    "Optymalna ekspozycja jest kwestią gustu"

  8. #4278

  9. #4279

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez njght_84 Zobacz posta
    doszedłem do perfekcji z 85L /Ten kto nim nie pracował kilka dni niech sie nawet nie wypowiada o celności tego szkła/ po 3 miesiącach w reportażu miałem celność 90% gdzie na poczatku było to jakieś 40%, mało tego kupiłem potem 1d i pracowałem 1ds, tymi nie potrafiłem ostrzyć tak celnie jak 5d-brzmi ironicznie, ale takie miałem wrażenie potwierdzone rezultatami.
    A pokaż no panoćku jakieś rezultaty jakie to osiągasz. Bo walisz na kilometr super forumowym teoretykiem i zbieraczem sprzętu.

  10. #4280

    Domyślnie

    I jeszcze niech pokaże to super iso w 5d w porównaniu do d700

Strona 428 z 979 PierwszyPierwszy ... 328378418426427428429430438478528928 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Następcy DXX i DXXXX - plotki, spekulacje
    By Vermis in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 1453
    Ostatni post / autor: 22-11-2021, 22:21
  2. Spekulacje i plotki o nowościach Nikona (D6, jednocyfrowce)
    By Michał Jędrak in forum Nikon - D1-D6
    Odpowiedzi: 1561
    Ostatni post / autor: 01-01-2020, 18:45
  3. Spekulacje i plotki - Nikon Dx00 (crop DX)
    By Hamarama in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 2220
    Ostatni post / autor: 10-03-2019, 16:49
  4. D9300 - spekulacje i plotki
    By szymon708 in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 54
    Ostatni post / autor: 29-04-2014, 11:31
  5. plotki o nowościach Nikona
    By ranbir kapoor in forum Cafe NIKON
    Odpowiedzi: 113
    Ostatni post / autor: 07-08-2010, 01:23

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •