Close

Strona 878 z 979 PierwszyPierwszy ... 378778828868876877878879880888928978 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 8 771 do 8 780 z 9788
  1. #8771

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez cz4rnuch Zobacz posta
    [...]Tylko, że w innym systemie
    Który niekoniecznie mnie pociąga
    "Któż jak BÓG!" - Św.Michał

  2. #8772

    Domyślnie

    Ok, bylebyś doczekał tej, która Cię pociąga

  3. #8773

    Domyślnie

    A dziękuję
    "Któż jak BÓG!" - Św.Michał

  4. #8774

    Domyślnie

    A wracając do tematu.
    Przypadkiem znalazłem ciekawy artykuł, co prawda sprzed dziesięciu miesięcy, ale daje do myślenia i pokazuje pośrednio co dzieje się na rynku foto.
    http://fotoblogia.pl/9609,explorecam...-fotografujemy
    W obliczu powyższych "rewelacji" taki D7500 nie jawi mi się na mesjasza systemu. Z kolei D850 jaki by nie był super, Nikona z dołka nie wyciągnie. Obym się mylił...
    GFX 50S mk II, EOS RP
    Time is meaningless, and yet it is all that exists.

  5. #8775

    Domyślnie

    o co chodzi? Przecież jest przewaga Nikonów w tym rankingu... Z resztą ile osób ma na tych portalach konta ? Ja mam tylko na flickerze, traktuję filkera tylko po to żeby sobie podlinkować zdjęcia gdzieś na forum. Tak to na swoje FB lub swoją stronę. Od momentu pojawienia się w Nikonie cały czas ktoś przewiduję jej bankructwo (około 4 lat jestem) przez 4 lata ciągle ktoś wyskakuje z wróżeniem z fusów o przyszłości firmy, a pewnie było to wcześniej. W tym czasie i na tyle co tu ktoś oceniał Nikona to firma powinna już ze milion razy zbankrutować, a firma jak była tak jest i ma się całkowicie dobrze, cały czas jakieś premiery nowego sprzętu, nowe body, nowe obiektywy. Nowe zapowiedzi ... Hmmm
    Ostatnio edytowane przez kurczeblade ; 31-07-2017 o 09:06

  6. #8776

    Domyślnie

    Kiedyś czytałem to zestawienie. Chyba trudno o wnioski, poza tym, że ludzie używają obiektywów kitowych
    Z tego zestawienia wynika, że bezlustra się nie liczą, Canon jest najpopularniejszym systemem i warto mieć dobrego konkurenta dla Canona 5D .
    Dołki są różne (udział w rynku, zyski, itp...). Canon jest bardzo dużą korporacją, nie będzie łatwo odebrać mu palmy pierwszeństwa w udziale w rynku.
    Nikon musi wyjść z dołka finansowego, to można zrobić na kilka sposobów. Ale jak nie masz gotówki, to nie wychodzisz z dołka przez próby zwiększenia udziału w rynku, bo nie masz na to pieniędzy.
    Nikon jakoś opisał swoją strategię (lepiej czy gorzej) i będzie poprawiać marże i poziom kosztów operacyjnych. I będzie pewnie bardziej selektywnie wybierać segmenty rynku. Nie chodzi o Mesjasza, bo D7500 na 100% nie miał być Mesjaszem, ale swoje może zarobić. D850 - ciekawe co będzie. Myślę, że Nikon nie będzie się kopać z koniem (5D mk. IV), ale będzie go podgryzać w zastosowaniach gdzie np. potrzeba więcej mpx. Albo na rynku takim jak D750 - ciut niżej niż 5D, sporo taniej, a dla olbrzymiej części zastosowań wystarczająco.
    Mesjaszem by był aparat, który by skłonił zawodowców do zmiany systemu. Na to nie ma szans wobec oferty (zakresu i serwisu) optyki Canona.
    Pozdrawiam Krzysiek vel kojot. |Z6II|N24-70/2.8S|N70-200/2.8S|N24-200|ZTC-2.0x|S135/1.8|V40/1.2|N105/2.5| kojotowe.pl fikołki

  7. #8777

    Domyślnie

    Pewność jest taka, że nikt z takich szarych ludzi jak my, nie jest wstanie ocenić czy firma się utrzyma czy nie. Takie pisanie to tylko wróżenie z fusów. Nie masz dostępu do kont bankowych tej firmy i nie jesteś jej głównym księgowym ani prezesem, żeby w taki sposób to oceniać. Jedynie co można sprawdzić to czy firma się rozwija czy nie, patrząc na ich technologie i produkty, a fakt jest taki że ciągle coś się kręci w Nikonie i dla nas zwykłych użytkowników nie ma żadnych przesłanek o tym żeby firma w jakiś sposób miała zbankrutować. Więc takie spekulacje są bezsensowne. Drugi fakt jest taki, że taka korporacja nie będzie spełniać zachcianek jednostek (przykład obrażalski jan kowalski bo nie ma następcy D700 i codziennie marudzi o tym w internecie - i wróż złą przyszłość takiej ogromnej korporacji, bo dla niego nie zrobili następcy D700, mimo tego że ogromny wybór aparatów jest) które gdzieś tam sobie marudzą na forum że coś się nie podoba, taka korporacja zawszę będzie stawiać na masę, ilość, a prawda jest taka że dużo osób jest zadowolona z produktów Nikona, tak jak ja, większość osób i cały rynek globalny.
    Ostatnio edytowane przez kurczeblade ; 31-07-2017 o 09:57

  8. #8778

    Domyślnie

    Ja to w sumie nie wiem co te zestawienie ma wspólnego z tematem oraz dlaczego takie a nie inne wnioski zostały z niego wysunięte. Inna sprawa, że z tego co mi wiadomo (ale mogę się mylić) Flickr jest na równi pochyłej.

    @kurczeblade. Ale wiesz, że spółki giełdowe dzielą się z plebsem raportami, sprawozdaniami itd? To ich psi obowiązek. Może akurat Ciebie to nie jara, ale każdy zainteresowany może to sobie odnaleźć. A co do D700 i jego następcy to osób zainteresowanych jest znacznie więcej niż Ci się chyba wydaje i to nie tylko w Polandii.
    Ostatnio edytowane przez cz4rnuch ; 31-07-2017 o 10:03

  9. #8779

    Domyślnie

    Długo jestem na tym forum i od kiedy pamiętam nikona zawsze pokazywał model które jest jego gwoździem do trumny. Zawsze był na skraju przepaści. Zawsze bankrutował. I zawsze była spora grupa osób która zaczynała już tańczyć na jego pogrzebie. Trochę się do tego przyzwyczaiłem
    Przez długi czas modele nikona i canona nie były idealnie tak samo pozycjonowane - nie było dokładnych konkurentów. Teraz też jest trochę podobnie, ale portale internetowe czy internauci na siłę próbują coś zestawiać. Tymczasem nie bardzo jest co porównywać biorąc pod uwagę podstawowe kryteria które się stosuje - czyli cenę, albo specyfikację, bo te firmy robią po prostu inne aparaty. Jedyne sensowne zestawienie to porównanie funkcjonalności w konkretnych zastosowaniach - a to nie jest już tak łatwe i oczywiste więc się tego nie robi.
    Zgadzam się z kurczeblade, że nikt z nas nie ma wystarczającej wiedzy żeby oceniać faktyczną kondycję takiej firmy jak nikon, więc zanim zacznie się przedstawiać kategoryczną analizę sytuacji warto się zastanowić czy aby na pewno wiemy o czym piszemy ?
    pozdrawiam
    Paweł
    www.pawelpawlak.pl

  10. #8780
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Największe piekiełko jest na portalach "technicznych" gdzie np pojawia się info o D850 i komentarze są np takie "miałem D810 ale za ciężki i kupiłem sony", "kto kupi takie wielkie i gorsze aparaty niż sony", "a ja za 1/3 ceny mam sony", "moje sony ma lepsze iso, więcej fps i jest tańsze" i generalnie jak już pisałem wcześniej, wątpię czy to zwykła głupota i może sponsorowany szum informacyjny.

    Fakty są takie że posiadacze nikona często maja sprzęt kupiony 5,8, 10 lat temu i trzaskają tym zdjęcia porównywalne z najnowszym sprzętem ( oczywiście umiejętności zostawiam na boku ), nawet canon nie ma takiego komfortu, a o sony nie wspominam bo osiem lat temu to mieli jakieś dziwolągi przekombinowane.

    Zapomina się kompletnie o rynku wtórnym, jak widzę w jakim stanie ludzie sprzedają pierwsze A7 to aż strach się tym interesować, wygląda to gorzej niż w tej samej cenie D600/610/700/800/750 używane na ślubach.

    Wszystkich i tak pogodziły fony, które zdobyły rynek, dla użytkownika ogarniającego zdjęcia dobrym fonem żadne bezlustro nie jest alternatywą.
    Ostatnio edytowane przez ksh ; 31-07-2017 o 10:27

Strona 878 z 979 PierwszyPierwszy ... 378778828868876877878879880888928978 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Następcy DXX i DXXXX - plotki, spekulacje
    By Vermis in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 1453
    Ostatni post / autor: 22-11-2021, 22:21
  2. Spekulacje i plotki o nowościach Nikona (D6, jednocyfrowce)
    By Michał Jędrak in forum Nikon - D1-D6
    Odpowiedzi: 1561
    Ostatni post / autor: 01-01-2020, 18:45
  3. Spekulacje i plotki - Nikon Dx00 (crop DX)
    By Hamarama in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 2220
    Ostatni post / autor: 10-03-2019, 16:49
  4. D9300 - spekulacje i plotki
    By szymon708 in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 54
    Ostatni post / autor: 29-04-2014, 11:31
  5. plotki o nowościach Nikona
    By ranbir kapoor in forum Cafe NIKON
    Odpowiedzi: 113
    Ostatni post / autor: 07-08-2010, 01:23

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •