Close

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 31
  1. #11

    Domyślnie

    z mojego doswiadczenia powiem ze obudowa d70 jest solidna, karte kup dobrego producenta, ja mam sandisk ultraII 512 i jestem z niej pewnie tak samo zadowolony jak ktos z kingstona. gwarancja (poprawione: sprawdzilem, w kanadzie sa 2 lata a nie jak napisalem rok) nadal bym sie nie martwil (ja olalem opcje zakupu dodatkowej gwarancji, czas pokaze czy mialem racje ).
    jak znasz pojecie abercji to lepiej omin 70-300G szerokim lukiem
    ja mam kita, ale teraz pewnie bym dolozyl troche kasy i kupil cos 2.8.
    a jakbym teraz kupowal aparat, na pewno blizej bym sie przypatrzyl 20d.
    powodzenia w wyborze
    Andrzej

  2. #12

    Domyślnie

    CO wy z ta obudowa....D70 m solidna obudowe. To Hitech wsrod plastikow.Dobry wkret i wielu by niezauwazylo.Tak jak super obudow 20D 10D itp. , wielu by pomyslalo ze to plastik. Ja uzywam dosc ostro D70 i zero rys smieci zadrapan. Poprostu nosze uwazam i nic specjalnego...
    | N D200 | | 28-70/2.8 | | 70-200/2.8 VR| | SB-800 |

  3. #13
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    01 2005
    Miasto
    Ruda Śl/Katowice/Gliwice
    Posty
    217

    Domyślnie

    7. z tego co wiem to rok daje np. nikon
    a drugi opiera się na niezgodności towaru z umową (daje sprzedawca)
    ponoć interpretować można do woli
    blog
    Pozdrawiam,
    Al

  4. #14

    Domyślnie

    - ja mam Sandiska Ultra II - i smiga jak dzik, jesli zalezy Ci na szybkosci i niezawodnosci - nawet sie nie zastanawiaj
    - mialem podobne rozrterki jesli chodzi o plastik, ale rozterki poszly skubane w las jak g wzialem do lapy pierwszy raz, D70 wyglada bardziej plastikowo na zdjeciu niz w realu, serio nie jest zaden problem, a plastik jest serio z gornej polki , nie do porownania z collpixami i materialami zastosowanymi w compactach
    - z gwarancja jest tak ze jesli kupujesz go w POlsce - to aparat ma 2 gwarancje - POlska ( 1 rok) i europesjka (2 lata) , z POlska nie musisz miec paragonu tudzien innego dowodu zakupy, z eurpejska musisz - zeby uznali ...
    - o pixelu tez nie slyszalem
    - 18 - 70 jest ok, ale odziwo 70 - 300 tez nie jest zly , i nie jest wart tylko 90 zl - bo tak z poprzednich postow mozna by wywnioskowac, jesli masz sloneczna pogode, lub po prostu nie jest ciemno , mozna siemac jak dzik...
    - jesli chcesz sie przekonac naprawde do tego sprzetu idz do jakkiegos fotoshopu i wez go wlapa, tudzien strzel kilka fotek , to przekonuje serio....
    -
    Nikon: D810, D90
    Nikkor: 70-200VR 2.8, 18-200VR, 70-300VR, 50 1.8, 12-24 4.0, 14-24 2.8

  5. #15

    Domyślnie

    W kwestii karty to kup od razu San Diska najlepiej Ultra II.
    Przerobiłem 2 Kingstony i zwróciłem oba się blokowały i to zarówno zwykły jak i Pro.
    Nie pomagało żadne formatowanie , zresztą w pewnej chwili wogóle przestały być widziane i w aparacie i w czytniku.
    Dwóch moich fumfli miało takie same problemy.
    Z tego co się dowiedziałem była duża partia Kingstonów które miały problem z szybkim zapisem w Nikonie D70, te same karty pięknie działały w np. Coolpixach.
    Metal For Soul Beer For Body Thrash Till Death

  6. #16

    Domyślnie

    zgadzam sie z przedmowca, Kingstony czesto ladnie chodza z coolpixami, natomiast D70 jest zbyt wymgajacym sprzetem i pamiecozernym zaiste, co by dobrze wspolpracowal z takimi kartami. Nie oplaca sie oszczedzac na karcie, bo ona bezposrodnio przeklada sie na komfort pracy , a roznica w cenie nie az taka ogromna . Ultra II 1 giga kosztuje 365zl na allegro owczywiscie , ja tam kupilem, i jestem bardzo zadowolony, przy czym mialem doczynienia wczesniej z 5 roznymi firmami ( ale kingstonami) i sandisk zdecydowanie bije ich na glowe.
    Nikon: D810, D90
    Nikkor: 70-200VR 2.8, 18-200VR, 70-300VR, 50 1.8, 12-24 4.0, 14-24 2.8

  7. #17

    Domyślnie

    Co do kingstona to poprostu wystarczy pocytac instrukcje .. nie nalezy on do zaaprobowanych przez d70

  8. #18
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    01 2005
    Miasto
    ...
    Posty
    106

    Domyślnie

    cześć,

    Też nie tak jeszcze dawno temu miałem podobne problemy z wyborem. Nawet swój post zatytułowałem podobnie

    Ad1. Nie słyszałem o martwych pikselach w D70, ale sam miałem z tym problem w poprzednio użytkowanym kompakcie - naprawili na gwarancji. Aha, samo naprawienie to tak na prawdę tylko ominięcie problemu - po prostu zmapowali piksele.

    Ad2. Co do trwałości obudowy nie mam najmniejszych zastrzeżeń. Tak jak już napisali moi przedmówcy, mimo że to plastki to jednak jest to bardzo twarde i wytrzymałe tworzywo.

    Ad3. No cóż... Są to obiektywy amatorskie. Ja jestem amatorem i mi narazie wystarczają.

    Ad4. Po co ci szybka karta do krajobrazu? Warto płacić za coś czego nigdy nie wykorzystasz? Ja sam mam pomarańczowego kingstona w spadku po kompakcie, ale z tego co czytałem to raczej odradzałbym nowe produkty tej firmy w kontekście D70.

    Ad5. Aberacja zależy od obiektywu. W przypadku kita 18-70 jest naprawde całkiem nieźle, natomiast w przypadku 70-300G jest tragicznie i mówię Ci to jako totalny amator, który dopiero poznaje ten sprzęt. Jednak za tą cenę na pewno warto wziąć ten obiektyw. Jako obiektyw amatorski sprawuje się całkiem nieźle, ale zdjęć gałązek pod światło to lepiej nim nie rób.

  9. #19
    Anonymous
    Gość

    Domyślnie

    Ja kupilem swoje body D70 za 2900 z faktura w fotoit.pl wiec co wy mówicie ze "hesja" ma najtaniej...?

  10. #20
    Ferbik
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Anonymous
    Ja kupilem swoje body D70 za 2900 z faktura w fotoit.pl wiec co wy mówicie ze "hesja" ma najtaniej...?
    Moze i ma najtaniej ale biorac pod uwage sprzet kupowany w Polsce. Gwarancja Nikon Polska i raczej tylko 12 miesiecy a towar z FotoIt jest zza zachodniej granicy, i gwarancja producenta takze (i chyba 24 miesiace)
    Pozdrawiam

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •