Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 25
  1. #1

    Domyślnie W jaki sposób zrobić takie zdjecie?

    Witam.
    Mam pytanko a mianowicie posiadam Nikona D60 ze standardowym 18-55 VR. czy jest możliwośc zrobienia takiej fotki? jeśli tak to w jaki sposób muszę ustawić aparat?
    Jeśli ktoś potrafi opisać to uprzejmię proszę.

    D60 + VR 18-105mm + 35mm f/1,8 G + YN 560III
    Kiev 4 + 35mm f/1,8

  2. #2

    Domyślnie

    szukaj w google "panoramowanie" - jest masa poradnikow na pierwszej stronie
    Usunięto komercyjną stopkę - regulamin forum!

  3. #3

  4. #4

    Domyślnie

    Tak oczywiście wszystko, ładnie, pięknie ale na jaka literę ustawić aparat? M A S P i czy ten efekt jest wtedy widoczny jak obiekt jest bliżej nas? czy to nie ma rużnicy? np. jak jest ze 100m. dalej
    D60 + VR 18-105mm + 35mm f/1,8 G + YN 560III
    Kiev 4 + 35mm f/1,8

  5. #5

    Domyślnie

    Tryb S i wybierasz czas w zależności od prędkości pojazdu. Najlepiej metodą prób i błędów, ale w wielu przypadkach 1/60 wystarczy.

  6. #6

    Domyślnie

    Powinno się dobierać czas do prędkości pojazdu wg schematu 1/prędkość. Na początek radzę popróbować z krótszymi czasami, np. 1/100s. No i do tego włączyć tryb seryjny.

  7. #7

    Domyślnie

    Teraz to już wiem dlaczego nic mi nie wychodziło gdyż robiłem nie na S. Słuchajcie wyczytałem że trzeba ustawiać jeszcze f: Czy to ważne takie coś jest? czy można to ominąć?
    D60 + VR 18-105mm + 35mm f/1,8 G + YN 560III
    Kiev 4 + 35mm f/1,8

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Vargas Zobacz posta
    Teraz to już wiem dlaczego nic mi nie wychodziło gdyż robiłem nie na S. Słuchajcie wyczytałem że trzeba ustawiać jeszcze f: Czy to ważne takie coś jest? czy można to ominąć?
    Stary, poczytaj trochę o teorii fotografii bo poziom Twoich pytań budzi irytację!
    D300 \ D70s \ Zenit 11 \ MB-D10 \ N17-55 f2,8 \ N50 f1.8 \ Takumar 50 f1.4 \ SB-800 \

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Vargas Zobacz posta
    Teraz to już wiem dlaczego nic mi nie wychodziło gdyż robiłem nie na S. Słuchajcie wyczytałem że trzeba ustawiać jeszcze f: Czy to ważne takie coś jest? czy można to ominąć?
    neee, ogniskowej nie musisz ustawiac, pomin ten krok

  10. #10

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •