Close

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 25 z 25
  1. #21

    Domyślnie

    rok temu miałem taki dylemat - bo szukałem kosztów, troch e sie pobawiłem i pozbyłem jednak "badania" rynku
    pozostały. Polecam Bowens'a i negocjacje z foto7 - mozna sporo odjechac od cennikowej oferty, a zestaw na
    wiele lat - zacznij od 2 - 3 lamp, potem zobaczysz. Jak troche taniej, lecz niewiele - ale zdecydowanie tansze
    akcesoria i osprzet - to Elfo QuantPRO600 WS. Doskonałe lampy, z idealnie umieszczonymi palnikami, solidne
    wykonanie, wentylatory, halogenowe pioloty... Tu 6,5 tys wystarczy na zestaw, potem dokupisz co bedziesz
    chciał. I wersja oszczednosciowa - allegro i Boling - maja bardzo dobre palniki Heiman a 1100 za sztuke - znajomy
    ma i bardzo chwali http://allegro.pl/item136893590_prof...3_3miasto.html

  2. #22

    Domyślnie

    4 lata uzywalem Markoflash i teraz wiem, ze to 4 lata stracone! Od kwietnia mam ELFO i jestem strasznie zadowolony, jakosc wykonania, barwa swiatla i powtarzalnosc kolejnych blyskow jest idealna. A MArkoflash to zawsze cos sie dzialo. Albo calkiem przestawaly dzialac, albo swiecily jak chcialy. Teraz tylko ELFO - oczywiscie porownujac z Markoflash. Lampy elfo od lat sa naprawde dobrym jakosciowo i cenowo produktem. Ale ktos napisal, ze chce wydac 5000. Nie jest to realne. Za 5 lamp 500W na pantografach , softboxy oraz mocowanie sufitowe VENTIS dalismy 30 tys. W tym montaz: 700 zl.

  3. #23

    Domyślnie czy warto elfo MIQRO PRO 250

    WItam was serdecznie to moj pierwszy post od 26 lat mam problem i chcialem prosic o pomoc - jeste na kupnie lampy studyjnej , do 1500 zl znalazlem ELFO MIQRO PRO 250 istotne dlamnie jest to czy swiatlo modelujace dobrze oddaje to co bedzie po blysku ( swiatlocien i kolor) oraz jak wyglada sprawa z softbox do tej lampy . Przeczytalem ze klosz jest na stale , ocjonalny ogr. softbox jest maly a uniwersalnych sie boje bo podobno gorsza jakosc ..... i co sadzicie na temat BOLING BL 600 ST ( podobna cena) Bardzo prosze o rade pozdrawiam Marcin

  4. #24

    Domyślnie

    Stary wątek, ale warto wspomnieć moją historię z lampami Elfo. Od kilkunastu lat pracowałem na lampach typu J 500A. Poza małą i skokową regulacją mocy oraz brakiem aktywnej wentylacji jak na owe krajowe warunki były całkiem dobre. Niestety po ok. ośmiu- dziesięciu latach we wszystkich czterech lampach zaczęły eksplodować kondensatory. Koledzy z serwisu w mojej firmie wymieniali je sukcesywnie, ale wiadome już było, ze przyszedł czas na zmiany. Zamówiłem dwie lampy Quant 600 pro oraz dwie Quant 250, pozostawiając stare jako uzupełnienie. Z tych czterech nowych lamp, jedna (Quant 600 pro) była uszkodzona. Nie wyzwalała błysku, stale wyświetlając komunikat o zadziałaniu wyłącznika termicznego chroniącego kondensatory od przegrzania. Pozostałe jak na razie pracują bez zarzutu.

  5. #25
    sailor
    Gość

    Domyślnie

    mario - bowens albo hensel - w przyzwoitym przedziale cenowym. powyzej broncolor lub profoto.
    do bowensa pasuje cala chinszczyzna. do hensla neistety juz nie ale za to lampki z serii pro sa rewelacyjne i dopieszczone w szczegolach co bowensowi nie zawsze sie zdarza.
    jak chcesz taniej niz bowensy to polecam fomei lub jeszcze taniej funsporty.

    gamling - a pamietam czasy zanim zaczales uprawiac handel gdy twierdziles ze do studio wystarczy w zupelnosci jedna piecsetka elfo

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •