Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 25
  1. #1

    Domyślnie Profesjonalne lampy studyjne, co wybrac?

    narazie używam CY100 x 2,2 halogeny i do powazeniejszych zdjec 4lampy filmowe z ciaglym oswietleniem
    ale chcialbym nabyc profesjonalny zestaw foto.
    mozecie cos doradzic?
    Ostatnio edytowane przez Czornyj ; 01-11-2006 o 00:44
    Road to Manila

  2. #2

    Domyślnie

    Ale napisz cos wiecej bo nie mamy pojecia co fotografujesz, ile masz funduszy. Teraz to sobie mozemy tylko zgadywac.
    Pozdrawiam Karol

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mariobigamista Zobacz posta
    narazie urzywam CY100 x 2,2 halogeny i do powazenijszych zdjec 4lampy filmowe z ciaglym oswietleniem
    ale chcialbym nabyc profesjonalny zestaw foto.
    mozecie cos doradzic?

    bardzo fajny jest zestaw Ranger RX Speed AS Set To Go elnichrome'a, ale warto dokupić jeszcze jedną głowicę
    D200 / D3200 / D610 || Nikkor 18-35|| Nikkor 24-70 AFS 2.8G || Nikkor 50 1.8D || SB-800 ||

  4. #4
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 774

    Domyślnie

    moze Elinchrom - te sa tanie - http://forum.nikon.org.pl/showthread.php?t=12245
    może Elfo
    może Broncolor - jak cie stać.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  5. #5

    Domyślnie

    ...może Bowens,
    może Hensel,
    może Markoflash...

    Czyli jak zwykle - przekleństwo wyboru. Trzeba też zasadniczo dobrze wiedzieć czego się chce, bo do małych duperli starczy byle co, a do samochodów trzeba zestawów o mocy kilkudziesięciu tyś. Ws.

  6. #6

    Domyślnie

    przeznaczenie - sesje reklamowe,zdjecia modelek,musze oswietlic pomieszczenie 100m
    placi szef,jednak jak powiem ze potrzebujemy np 5tys a nie 3 to musze miec argumenty za wiekszym wydatkiem
    chcialbym wiedzeic ile trzeba wydac na zestaw minimum ale taki zeby bylo naprawde dobrze
    a ile zeby juz miec naprawde swietny sprzet
    Road to Manila

  7. #7

    Domyślnie

    100m kwadratowych? q, sporo... Wątpię, czy 5 tysiów pomoże...

  8. #8

    Domyślnie

    przyjmijmy ze oswietlic chce 1-3 osoby i tylko czesc z tych 100m
    czy przykladowyo zestaw Bowensa 2 x 500 Gemini bedzie dobry? koszt ok 6K

    Road to Manila

  9. #9
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 774

    Domyślnie

    Na 2 lampach nie oświetlisz dobrze 3 osób. Co z kontrą? Cos musisz dać też do oświetlenia tła.
    mało. Ja mam w sumie 4 lampy - 3000 WS, a studio nie ma 50 m. Fakt, że potrzebuje większych przysłon do średniego formatu.
    Ale 2 główki lamp to mało. 3 to minimum, 4 do dobrej pracy. Duże pomieszczenie mozna fajnie wykorzystać odstawiając lampy dalej. Ja bym docelowo kupił 2x500 i 2x1000 Ws, plus różne nasadki na lampy, softboxy itd.
    Jak zrobisz to na Elfo to wydasz z 12 tys. Jak Broncolor (wtedy wziąłbym jeden generator na akku do pracy w terenie) to jakieś 30 tys.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  10. #10

    Domyślnie

    Przy takich potrzebach to i cztery lampy malo. Potrzebujesz co najmniej 2 do oswietlenia postaci + 1 na jakas kontre + 2 na tlo bo jedna nie uda sie tego zrobic rowno.
    Pozdrawiam Karol

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •