Close

Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: Szeroko a lampa

  1. #1

    Domyślnie Szeroko a lampa

    Witam, zastanawiam się nad nad czymś bardzo szerokokątnym i mam pewien dylemat, z jednej strony jako że mam 35 to chciałbym pozbyć się kita więc najlepiej by było to coś z 24 na końcu czyli 10-24 lub 12-24 choć może ktoś miał podobny dylemat i z doświadczenia może opisać czy brakowało mu zakresu między np 20-35 lub 16-35 bo może w praktyce wystarczy zrobić krok do przodu

    Druga moje pytanie to czy waląc błyskadełkiem w sufit dam radę równomiernie doświetlić przysłowiową "scenę kotletową u Cioci na imieninach" czy nie?
    Puszka po konserwie turystycznej i słoik po ogórkach kiszonych

  2. #2

    Domyślnie

    ad 2. spokojnie
    Ad 1 wystarczy podejść
    Usunięto komercyjną stopkę - regulamin forum!

  3. #3

    Domyślnie

    Odnośnie tego błyskania lampą to nawet nie musisz jej odbijać od sufitu. Dobry efekt daje biała torba foliowa zaczepiona do lampy na gumkę. Musisz ją tylko 'nastroszyć' żeby nie przylegała do palnika i masz miękkie, równomierne światło.

  4. #4

    Domyślnie

    Dzięki za konkret odp
    Puszka po konserwie turystycznej i słoik po ogórkach kiszonych

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Michał Jędrak Zobacz posta
    Odnośnie tego błyskania lampą to nawet nie musisz jej odbijać od sufitu. Dobry efekt daje biała torba foliowa zaczepiona do lampy na gumkę. Musisz ją tylko 'nastroszyć' żeby nie przylegała do palnika i masz miękkie, równomierne światło.
    u cioci na imieninach chyba nie bardzo.

    ja bym polecał stoffena i palnik w sufit.
    na 18mm na dx nie ma problemu z palnikiem na wprost, szerzej nie wiem bo nie mam.

    i jeszcze kotlet to chyba nie są imprezy rodzinne

  6. #6

    Domyślnie

    A dlaczego nie bardzo? Nieważne jak to wygląda, tylko liczy się efekt Van Goghowi nikt w pędzle nie zaglądał

    Gdyby powieszona psia kupa dawała super efekt to powiesiłbyś sobie ją na lampie podczas ważnej imprezy (np bankiet u prezydenta)? No ja tak, bo liczą się zdjęcia.

  7. #7

    Domyślnie

    nie użył bym siateczki bo efekt był by albo gorszy, albo taki sam jak moją metodą - stoffen w sufit. do tego tak zwana mobilność, która z siateczką jest raczej słaba.
    i jeszcze nie przemawiają do mnie jakoś takie partyzanckie metody choć odbłyśnik sobie sam zrobiłem bo wbudowany w sb800 był dla mnie za mały

  8. #8

    Domyślnie

    Ja "kotleta u cioci" robiłem S10-20 + Sb600 + stoffen, oczywiscie w sufit, wyszlo przyzwoicie, światła wszędzie sporo i równo
    ArtBlog - moje początki
    D90 / T17-50 / N35 / SB600 / parasolki, statywy i inne graty /

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Arthuros Zobacz posta
    Ja "kotleta u cioci" robiłem S10-20 + Sb600 + stoffen, oczywiscie w sufit, wyszlo przyzwoicie, światła wszędzie sporo i równo
    S10-20 +SB400 w sufit : nawet na 10 mm jest przyzwoicie. Ze stofenem na wprost SB-400 też daje radę!
    D40: S10-20, S30, N50G, N18-200VR, T55-200+DCR250, SB-400...
    Zenith 12XP: H44M, J37A, P29/2.8, P135/2.8.
    ..

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •