Close

Strona 2 z 7 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 61
  1. #11

    Domyślnie

    jak dla mnie wilgoc jest powodem

    ostatnio zamarzla mi pila lancuchowa a tam silnik troche mocniejszy jest niz w obiektywie

  2. #12

    Domyślnie

    Wilgoć i niska temperatura, miałem wystraszyłem się wróciłem do domu odtajało i już mi lepiej
    błystki, puszka i wydmuszki

  3. #13

    Domyślnie

    miałem olympusa E-510 ale takich cudów nie było - ech... trochę kiszka. Ciekawy jestem czy inne modele (jak np. D700 który zamierzam kupić) mają też takie hocki klocki
    FX (D600, D750) + T17-35 + T24-70 +N24-85 + N16 fish + N28 + N50 + N85; SB + YN

  4. #14

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez _sam_ Zobacz posta
    miałem olympusa E-510 ale takich cudów nie było - ech... trochę kiszka. Ciekawy jestem czy inne modele (jak np. D700 który zamierzam kupić) mają też takie hocki klocki
    Tyle, że ja zwaliłbym na szkło nie na puszkę, 18-105 się trochę motał za to helios odspawany od zenita i podpięty do N90 nie miał problemów.
    błystki, puszka i wydmuszki

  5. #15

    Domyślnie

    To helios ma AF? Ja bym obstawiał ten padający deszcz, śnieg. To mogło być powodem, nie tyle sama temperatura.
    D, F, Xmm/xx, Już sam się gubię w tym wszystkim.

  6. #16

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez _sam_ Zobacz posta
    miałem olympusa E-510 ale takich cudów nie było - ech... trochę kiszka. Ciekawy jestem czy inne modele (jak np. D700 który zamierzam kupić) mają też takie hocki klocki
    Ja mam takie przykłady:
    - dwa lata temu - D80 + S10-20 (Zakopane lato) - wszystkie zdjęcia ostre
    - dwa lata temu - D80 + S10-20 (Zakopane zima -2 do -10 stopni) - wszystkie zdjęcia ostre
    - rok temu - D700 + N24-70 (Zakopane piękna zima -4 do -10 stopni) - wszystkie zdjęcia ostre

    Teraz też jadę (znowu Kasprowy), zabieram D700 + N24-70 i nie przewiduję niespodzianek.
    Moja osobista opinia: "Jeśli sprzęt jest sprawny i dba się o niego podczas użytkowania, to nie ma prawa być niespodzianek".

    Pzdr.
    D700 + N24-70 + N80-200D ED + N70-300VR, SB-900

  7. #17

    Domyślnie

    hmmm wczoraj fociłem godzinke przy temperaturze -7, wszystkie ostre, nie zauważyłem żadnych przestrzeleń u mnie. nikon D90 i N35 1.8
    _________________________________________________
    Dwie puszki + parę szkieł...i lornetka.

  8. #18
    Gaduła Awatar Art Erie
    Dołączył
    03 2008
    Miasto
    Prochowice/The Dark Side Of The Moon
    Posty
    4 187

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez wasilewk Zobacz posta
    Ja mam takie przykłady:
    - dwa lata temu - D80 + S10-20 (Zakopane lato) - wszystkie zdjęcia ostre
    - dwa lata temu - D80 + S10-20 (Zakopane zima -2 do -10 stopni) - wszystkie zdjęcia ostre
    - rok temu - D700 + N24-70 (Zakopane piękna zima -4 do -10 stopni) - wszystkie zdjęcia ostre

    Teraz też jadę (znowu Kasprowy), zabieram D700 + N24-70 i nie przewiduję niespodzianek.
    Moja osobista opinia: "Jeśli sprzęt jest sprawny i dba się o niego podczas użytkowania, to nie ma prawa być niespodzianek".

    Pzdr.
    Temperatury mocno poniżej 0 usuwaja wilgoć z powietrza i nic nie może ulec oblodzeniu (oczywiście o ile jest suche); w takich warunkach pary wodnej jest bardzo mało w powietrzu, więc nie ma co się kondensować na ruchomych elementach mechanizmu AF. Jak pisałem wcześniej fociłem tym Tamronem przy -10/-13 stopni i było OK; może zoom pracował nieco wolniej, ale to zapewne wina lepkości smarów i wydajności zasilania w tak niskiej temperaturze. Co do dbałości o sprzęt, to Tami jest praktycznie nowy, ma kilka miesięcy i nie odbiega od stanu fabrycznego.
    Dziś sprawdzałem i AF działa bez zarzutu, z tym że jest w miarę sucho (temperatura powietrza -3/-5 stopni).
    Poczekam na "odpowiednią" pogodę i jesli problem z Tamronem się powtórzy, sprawdzę przy okazji N70-200VR; wprawdzie jest metalowy i powinien się jeszcze szybciej wychłodzić i ulegać oblodzeniu, ale za to jest uszczelniony...

  9. #19

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez wasilewk Zobacz posta
    Moja osobista opinia: "Jeśli sprzęt jest sprawny i dba się o niego podczas użytkowania, to nie ma prawa być niespodzianek".
    Hym... nie bardzo rozumiem do czego ten fragment. To ze wziąłem aparat na nieco inną pogodę niz słońce chyba nie oznacza ze o niego nie dbam. Zakładajac wątek chciałem się dowiedzieć czy to może wina samego body czy po prostu "ten typ tak ma" bo jak pisałem wcześniej w Olympusie z czyms takim sie nie spotkałem (Nikona mam od czerwca).
    FX (D600, D750) + T17-35 + T24-70 +N24-85 + N16 fish + N28 + N50 + N85; SB + YN

  10. #20
    Gaduła Awatar Art Erie
    Dołączył
    03 2008
    Miasto
    Prochowice/The Dark Side Of The Moon
    Posty
    4 187

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez _sam_ Zobacz posta
    [...] Zakładajac wątek chciałem się dowiedzieć czy to może wina samego body czy po prostu "ten typ tak ma" bo jak pisałem wcześniej w Olympusie z czyms takim sie nie spotkałem (Nikona mam od czerwca).
    Body nie ma tutaj nic do rzeczy, to co sie przydarzyło mi i Tobie dotyczy mechanizmu AF w obiektywie, przy bardzo specyficznej pogodzie. Na niedzielę zapowiadają w nocy do -20, a ja mam w planie poszwędac się z aparatem pomiędzy godziną 8 a 13-tą
    i jestem zupełnie pewny, że wszystko będzie OK.
    Kwestia dbałości o sprzęt, o której wspomniał kolega także nie ma tutaj uzasadnienia.

Strona 2 z 7 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •