Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13
  1. #1

    Domyślnie Fisheye do Nikona czy Canona ?

    Mam już 14-24 2,8 nikona pod mojego D700 i szukam dobrego fisheye. Problem w tym, że mam system canona z 5D i Nikona tj. D700. Może ktoś mi poradzi, czy brać 16 2,8 do nikona czy 15 2,8 do canona. - a może coś innego tu jest do wyboru, o sigmie nie myslę, jakoś zaufania nie mam. Sprzęt potrzebny do fotografii ślubnej. Tak przymierzając się do tematu to wziąłbym tego canona 15 2,8, bo tańszy i to sprawdzony sprzęt, z drugiej strony 2,8 w ciemnym kościele na 1600 iso w 5D to trochę mało, ale nie mam tu wprawy, jak to wychodzi na dłuższych czasach na rybim oku i dlatego tak zaczynam skłaniać się do 16 2,8 nikona, bo tu mogę spokojnie na 3200 iso pracować. Więc jakie są wasze rady?
    www.artisfoto.pl - fotografia ślubna Gdańsk, Gdynia

  2. #2

    Domyślnie

    Weź 15 do canona. To dobre szkło ostre od 2,8. Nie patrz na to, że węższe od nikkora, to zupełnie inna perspektywa. Czasy 1/15 na C z palcem w ....zrobisz. Nawet krótsze.

  3. #3

    Domyślnie

    Lepiej Nikkora - możesz podpiąć je do Canona w razie czego, w drugą stronę już się nie uda. Imo to jedyny sensowny wybór przy takim dylemacie...

  4. #4

    Domyślnie

    pamiętaj że jeszcze jest 10.5/2,8 nikona, ale jak rozumiem to dla ciebie za szeroko. musi być fish? za niebawem ma wyjść 14 pingponga to może ci wystarczy?
    to tylko takie gdybanie, ale może skoro masz nikona który niby mniej szumi to pakować się w ten system? canona zostawić na studio i plener, czyli stałki 50 / 85 / 105

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ryszkut Zobacz posta
    pamiętaj że jeszcze jest 10.5/2,8 nikona, ale jak rozumiem to dla ciebie za szeroko. musi być fish? za niebawem ma wyjść 14 pingponga to może ci wystarczy?
    Przeczytałeś w ogóle ten pierwszy post?
    Przecież ma 14-24 więc po co 14 samyanga?
    10,5 to fish pod DX...

  6. #6

    Domyślnie

    10,5 jest pod DX
    po co pinpong 14 skoro ma 14-24 ??
    Usunięto komercyjną stopkę - regulamin forum!
    Blog

  7. #7

    Domyślnie

    racja koledzy głupim...

  8. #8

    Domyślnie

    10,5 to już za bardzo parę młodą wykręci - też tak na poważnie myślę o tym canonie 15/ 2,8, choć trochę szkoda mi możliwości nikona, bo tu po nocach spokojnie na iso 4000 robię, a jak potrzeba to i więcej, a w 5D to tylko pomarzyć można...
    www.artisfoto.pl - fotografia ślubna Gdańsk, Gdynia

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez himi Zobacz posta
    Czasy 1/15 na C z palcem w ....zrobisz. Nawet krótsze.
    chyba mialo byc dluzsze

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez S4INT Zobacz posta
    Lepiej Nikkora - możesz podpiąć je do Canona w razie czego, w drugą stronę już się nie uda. Imo to jedyny sensowny wybór przy takim dylemacie...
    jw
    przy fisheye brak AF w 5D nie będzie problemem.
    a przejściówka na dobrą sprawę przyda się do innych obiektywów też.
    szkoda, że nie masz zaufania do Sigmy - mi obrazek z S15mm najbardziej się podoba z przedstawionych tu szkieł. a i chyba najtańsza jest
    Ostatnio edytowane przez mibartek ; 31-12-2009 o 19:41
    D200, T12-24/4, N35,50,85/1.8, N60/2.8D, SY85/1.4, S70-210/2.8, TC16A, SB-800
    Soligor 28/2.8, MIR 35/2, Helios 50/2, Jupiter 135/3.5

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •