Close

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 16 z 16
  1. #11

    Domyślnie

    Czekaj az samyang wypusci 14/2.8 w nizszej cenie
    Co do tych wynikow to chyba za szybko napisałe. Ta dystorsja powoduje powiekszenie srodkowych elementow. Do niczego te fishe w testowaniu.

  2. #12

    Domyślnie

    Obserwowałem ten obiektyw jak była licytacja ale odpuściłem ze względu na to o czym pisze Ken Rockwell czyli na te niebieskie flary które zresztą i u Ciebie widać ale jak nie ma słońca w kadrze to uważam że baaaaardzo fajna propozycja do FX za w sumie małe pieniądze a do tego to jak sam napisałeś - to raczej rzadko spotykany obiektyw
    Dawniej system N - obecnie L(M) + F

  3. #13

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez karabud Zobacz posta
    Wziąłeś wycinki identycznie wygladajacego fragmentu zdjecia a nie identycznych wielkosci...
    Nie. Wyciąłem z kadrów fragmenty o identycznym rozmiarze, piksel w piksel. Jak się przyjrzysz uważnie to zobaczysz, że wielkość tego co jest na zdjęciach się różni, ale ich rozmiar jest ten sam. To byłaby głupota gdybym wycinał byle co a potem robił resize. Wszystkie cropy to wycinki 100% bez żadnej zmiany rozmiaru.

  4. #14

    Domyślnie

    a msz fotę gdzie jest słońce troszkę bardziej z boku?
    To twoje szlo pracuje podobnie jak mój pentax 15mm
    (fota w awatarku)
    Ostatnio edytowane przez fafniak ; 18-01-2010 o 19:12

  5. #15

    Domyślnie

    Mariusz888, ale te kolorowe flary występują praktycznie w każdym obiektywie, który ma przysłonę i więcej niż jedną soczewkę, zwłaszcza szerokokątne. Czy weźmiesz 15, 24, 35 czy 50mm to pod słońce zawsze będzie się pojawiał rząd wielokątów. Według mnie jest w normie. Dzięki, że sobie odpuściłeś aukcję, zaoszczędziłem pewnie trochę kasy lub wręcz bym tego szkła nie miał Oby zawsze wszyscy odpuszczali

    Mam tylko te dwie poniżej, gdyż jakoś się nie nastawiałem na robienie zdjęć pod słońce.

    Ostatnio edytowane przez ekonet ; 15-06-2011 o 15:00 Powód: nie mnożymy, łączymy.

  6. #16

    Domyślnie

    Michał Jędrak - no właśnie wiem że tak jest - szczególnie w szkłach pod pełną klatkę a już w szczególności w szkłach z mocno wypukłą soczewką tu jeszcze dochodzi fakt nie najnowszych powłok więc jest "tak se" pod słońce ale po za takimi kadrami super ja odpuściłem sobie ze względu na te flary właśnie (skoro odpuściłem kiedyś temat N14-24 dopóki mam choć 1 puszkę DX to tym bardziej 15/3.5) bo wiedziałem że robię masę fotek ze słońcem w kadrze Cieszę się Twoim szczęściem że udało Ci się go zanabyć tanio
    Dawniej system N - obecnie L(M) + F

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •