Close

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 40

Wątek: Kabelek do F100

  1. #1

    Domyślnie Kabelek do F100

    Witam,
    Kupiłem w Interrfoto kabelek z programem Nikon Photo Secretary II i chciałm go podpiąć pod mojefo F100. Niestety program nie widzi aparatu (wyświetla się Plese check battery, communication cable and settings). Port w ustawieniach jest COM1 tak jak mój szeregowy. System Winda XP prof. Macie jakieś doświadczenia z tym połączeniem (może z produktem kupowanym w Interfoto). Czy potrzebny jest jakiś sterownik do kabla? Bo komp nie widzi mojego F100 jako zewnętrznego urządzenia. Niestety nie znam nikogo z F100 z kim mógłbym wypróbować czy czasami nie mam czegoś w aparacie walniętego. Czy aparat trzeba ustawić w jakiś tryb?
    Pozdrawiam
    Piotr
    A zresztą co się będę chwalił...

  2. #2

    Domyślnie

    napisze troche z pamieci bo F100 juz nie mam od 2 lat. swego czasu sam sobie zrobilem kabelek do podlaczenia F100 z kompem. aparatu nie trzeba bylo ustawiac w zaden specjalny tryb. wazne bylo tylko zeby najpierw podlaczyc kabelkiem aparat do komputera a pozniej przelaczyc wlacznik w pozycje "ON". wtedy na wyswietlaczu aparatu pojawial sie napis "PC" i program rozpoznawal aparat. moj kabelek dzialal ze wszystkimi programami tzn. Photo Secretary, Soft Talk i Camera Control (byl chyba jeszcze jakis ale nazwy nie pamietam).

    a jeszcze jedno - nie pamietam, w ktorym programie, ale byla opcja automatycznego przeskanowania wszystkich portow (bo nie powiedziane, ze Twoj aparat bedzie akurat na COM1).
    Nikon E600, E800, D810 i dużo obiektywów

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez HYPER Zobacz posta
    napisze troche z pamieci bo F100 juz nie mam od 2 lat. swego czasu sam sobie zrobilem kabelek do podlaczenia F100 z kompem. aparatu nie trzeba bylo ustawiac w zaden specjalny tryb. wazne bylo tylko zeby najpierw podlaczyc kabelkiem aparat do komputera a pozniej przelaczyc wlacznik w pozycje "ON". wtedy na wyswietlaczu aparatu pojawial sie napis "PC" i program rozpoznawal aparat. moj kabelek dzialal ze wszystkimi programami tzn. Photo Secretary, Soft Talk i Camera Control (byl chyba jeszcze jakis ale nazwy nie pamietam).

    a jeszcze jedno - nie pamietam, w ktorym programie, ale byla opcja automatycznego przeskanowania wszystkich portow (bo nie powiedziane, ze Twoj aparat bedzie akurat na COM1).
    Hmm - a mi własnie aparat niczego nie wyświetla (żadnego PC). Masz gdzieś może schemat tego kabelka?
    A zresztą co się będę chwalił...

  4. #4

    Domyślnie

    SoftTalk skanuje porty.
    Co do schematu to jest gdzies na stronie, adres ma szymony.
    Zeiss (N)Ikon www.grenlandia2010.pl
    Pozdrawiam
    Adam

  5. #5

    Domyślnie kabelek do F100

    Witam poszukuje informacji gdzie jeszcze mozna kupic przewód do nikon F 100 do podłączenia do PC

  6. #6

    Domyślnie

    spytaj w Interfoto
    Zeiss (N)Ikon www.grenlandia2010.pl
    Pozdrawiam
    Adam

  7. #7

    Domyślnie

    U mnie też kicha z tym kabelkiem . Jak coś znajdę dam znać .
    1) Na stronce http://www.eserviceinfo.com mają serwisówkę F90x , jest rozrys gniazdka ...
    Ostatnio edytowane przez MirekM ; 04-11-2006 o 22:32

  8. #8

    Domyślnie

    Schemat kabla jest tu:

    http://tinyurl.com/yxc2o9

    Zakładka "ciekawe dodatki"
    pozdrawiam Krzysiaczek
    _________________
    lasciate ogni speranza, voi ch'entrate

  9. #9

    Domyślnie

    Dzięki - tu jakoś nie trafiłem ( przekierowanie na http://www.sprzet.darekfoto.pl/ ). W związku z wizytą na w/w stronie nasuwa sie wniosek , że aparat musi być zasilany z baterii , a nie z akumulatorów 6V - 4.8 V (lecę po baterie , bo nie mam) . I jeszcze jedno , widok gniazdka jest widokiem od strony montażu .
    Ostatnio edytowane przez MirekM ; 05-11-2006 o 08:41

  10. #10

    Domyślnie

    F100 bez najmniejszego problemu komunikowal sie u mnie z PC zarowno na bateriach jak i akumulatorach. Nie ma to wiec najmniejszego znaczenia. Musi u Was wystepowac jakis inny problem.
    Nikon E600, E800, D810 i dużo obiektywów

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •