Close

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 25
  1. #11
    Anonymous
    Gość

    Domyślnie

    no znam ale zastanawialo mnie czy warto poczekac jeszcze dozbierac kasy, a konczy sie cold cash wiec moze cena spadnie...

  2. #12

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Anonymous
    no znam ale zastanawialo mnie czy warto poczekac jeszcze dozbierac kasy, a konczy sie cold cash wiec moze cena spadnie...
    Dostales odpowiedz ze warto, to stwierdziles ze jednak nie warto bo .....
    Sorki ale decyzje musisz i tak podjac ty.

  3. #13
    Anonymous
    Gość

    Domyślnie

    Jesli z kasa moze byc krucho w przyszlosci, to bralbym jednak D70 z kitem + 70-300 i masz pokryty duzy zakres ogniskowych.

  4. #14

    Domyślnie

    Widzialem sporo zdjec z 300D ... ale osobicie niechcialbym go nawet za darmo (no chyba zeby go odsprzedac ) .. wyglada strasznie obciachowo - brrr

    350D wyglada dosc obiecujaco .. testy rowniez optymistyczne a i cena niezla (spadnie jeszcze na 100%)

    D70 posiadam i na inny nie zamienilbym.


    Jesli jestes tylko i wylacznie hobbysta amatorem to dobrze sie zastanow i przekalkuluj raz jeszcze.

  5. #15
    Anonymous
    Gość

    Domyślnie

    ok. ale nie powiedzieliscie nic na temat niedoswietlania jak z tym w konu w D70 jest...

  6. #16

    Domyślnie

    D70 przy pomiarze matrycowym naswietla tak zeby nie bylo przepalen. Za wszelka cene. Nawet kosztem niedoswietlenia reszty kadru. Canon przeciwnie - naswietla tak zeby kadr byl srednio naswietlony nawet kosztem duzych przepalen. Nie jest to cecha charakterystyczna d70 czy 300d tylko polityka firmy - wszystkie nikony maja tak samo, podobnie jak canony. Imho wersja nikonowska jest madrzejsza - z cieni mozna cos wyciagnac, z przepalen juz nie.
    c2h5oh
    |Bessa Voigtländer|Zenit 11|Kiev 4m|D70|T28-75|SB800|055PROB
    http://www.lisiewski.info | http://modna.pl | http://giery.eu

  7. #17
    Anonymous
    Gość

    Domyślnie

    Na poczatku tez tak myslalem ale po wielu doswiadczeniach doszedlem do wniosku, ze to nie jest kwestia niedoswietlenia ale rozpietosci kolorow. Nic z czym nie poradzil bym sobie w PS. Jedynie co mnie drazni to czas jaki sie poswieca nad kazdym zdjeciem... ale jak bym chcial latwo i lekko to bym kupil sobie pstrykMalpe... :P

    pozdrawiam risstof

  8. #18

    Domyślnie

    Ja, gdyby nie szkła od nikona zastanowiłbym sie nad 350D...to dobry aparat...w canonie samo menu jest duzo bardziej przejrzyste...i mniej kolorowe... poza tym 8mpix to zawsze nie 6..., to prawie 20D... i nie wiem czy nie ograniczony w wiekszosci softem ,który bedzie można sobie niedługo sciagnąc...poza tym uważam ze aparaty canon i nikon sa porónywalne i jedne i drugie sa bardzo dobre choc powiem szczerze ze nikon lepiej dobiera ekspozycje i lepiej ostrzy...

  9. #19

    Domyślnie

    moim zdaniem D70 daje duże możliwości kontroli świadomego naświetlenia ......
    np. ja przestawiłem ustawienia fabryczne w sposób taki aby migawka blokowała razem z ostrością również naświetlenie (mówię o pomiarze spot AF i AE). Natomiast przycisk AE blokuje tylko naświetlenie.

    Fabrycznie jest chyba na odwrót ale to nie jest zbyt wygodne. Częściej się zdarza iż ostrość łapiemy na jakiś detal i przesuwamy kadr ... ale zapominamy że to ten detal ma być dobrze naświetlony i ostry. Więc słuszna jest blokada ostrości i naświetelnia pod przyciskiem spustu migawki (fabrycznie tak niestety nie jest).

    natomiast rzadziej się zdarza, że zależy tylko na naświetleniu detalu który ma nie być w ostrości.

    radzę przeczytać dokładnie instrukcję i się zastanowić jak wygodniej będzie ....
    linktr.ee/zbigniewurban5150||Canon R|RF16/2.8 EF35/2IS RF50/1.8, Sigmy Art EF 35/1.4 50/1.4 135/1.8, TTA50/0.95, 7A50/1.1, VM75/1.5, EF85/1.2L II, EF16-35/4L IS, RF70-200/4L IS, RF24-105/4L|BG-E22||Fuji Xpro3 XE4|xf18/2 xf27/2.8RWR xf18-55/2.8-4 SY12/2 TT23/1.4 ||Pleśniaki|Heliosy 58/2 50/1.8, Takumar Super 55/1.8, Vivitar 135/2.8||iPhone 14 PRO||

  10. #20

    Domyślnie

    Cos mi sie wydaje ze sie przechylasz w strone canona, 350 czy rebel xl (jak go zwal tak go zwal) na pewno jest duuuuuzo lepsza niz 300d, nie wiem jaka jest roznica cen w polsce, ale na pewno nie zawracalbym sobie glowy 300d. spotkalem sie ze zdaniem paru osob, ze poza innym uczuciem w lapie, efekty z XL sa bardzo zblizone do 20D.
    poza tym caly czas szukajac obiektywu do mojego d70 odnosze wrazenie ze to samo canona jest tansze... wiec wybor nalezy do CIEBIE
    poza tym i tak zdjecia sa wazniejsze od aparatu
    Andrzej

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •