Close

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 26 z 26

Wątek: Co wybrać?

  1. #21

    Domyślnie

    Ja nie twierdzę że posiadanie lepszego sprzętu jest jakimś warunkiem robienia idealnych zdjęć ale na pewno wiele osób zgodzi się ze mną że posiadanie lepszego obiektywu lub korpusu ułatwia sprawę, Ileż to okazji na dobre zdjęcie straciłem z powodu braku zoomu. Mojemu D60 brakuje też kilku opcji które występują w innych lepszych (droższych) modelach takich chociażby jak wyższa czułość ISO, ilość klatek na sekundę czy ilość pól AF.

    Dlatego chcę nabyć coś innego niż mój 18-55 bo chciałbym się nieco rozwinąć, oczywiście nie twierdzę że 18-55 jest beznadziejny bo zrobiłem nim wiele świetnych zdjęć (świetnych dla mnie) ale jednak w pewnym sensie zaczyna mnie ten kitowy obiektyw ograniczać ponieważ nie mogę zrobić niektórych zdjęć które mogę zrobić innym obiektywem.
    www.namarin.deviantart.com
    D60 + 18-55 VR kit + Tripod CX 540. Nowe szkło w planach, może jakiś zoom lub fisheye
    Jestem totalnym amatorem.

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Namarin Zobacz posta
    Dlatego chcę nabyć coś innego niż mój 18-55 bo chciałbym się nieco rozwinąć
    Ał, oł, ej, uj... ciągle błądzisz. Chcesz się rozwijać zwiększając krotność zoomu? W którym kierunku chcesz się rozwijać, już przemyślałeś?
    Pozdrawiam! Marcin fotoblog fotografia
    F100,D700,D80 | N 35/2D 50/1.4D 105/2.8D 24-85G 35-70/2.8D 75-150/3.5AiS | Σ 12-24 70-300 | Sonnar 300/4 | Soligor 135/2.8 | SW 150/750 | SB-800/400 | LS-2000 | HEQ5

  3. #23

    Domyślnie

    No więc właśnie Ci tłumaczymy, że zmiana szkieł nie służy "rozwijaniu się". Jest dokładnie odwrotnie: jak się rozwiniesz, to będziesz wiedział, jakie szkła są Ci potrzebne. I o wiele większe znaczenie ma tutaj rodzaj obiektywu, niż jego półka cenowa.
    Chcesz się pobawić? Kup fisheya.
    Chcesz pofotografować coś, do czego trudno podejść? Kup coś dłuższego, np. 70-300 VR (ptaszki itp.)
    Chcesz mieć jak najmniejszą głębię ostrości do portretów? Szukaj jasnych długich szkieł (od 50/1.4 na przykład w górę).
    Chcesz mieć klasyczny (niefishayowy) szeroki kąt, jak najszerszy? Szukaj czegoś w rodzaju Sigmy 10-20 HSM.
    Chcesz móc robić zdjęcia z ręki "po ciemku"? Kup D700.
    A zanim to będziesz wiedział, Twój sprzęt, który masz, wystarczy w zupełności do rozwijania się (i robienia świetnych zdjęć).
    A jeśli uważasz, że masz za mało kasy, to: weź się do roboty i zarób / zainteresuj się fotografia otworkową / zadowól się tym co masz (90% ludzi na świecie nie stać na to co już masz!) / zmień hobby.
    Wróżę, że jeśli zaczniesz kupować sprzęt, to i tak dojdziesz do tego wniosku co ja: na cholerę mi tyle sprzętu? I tak zazwyczaj mam przy sobie jedno body ze spacer-zoomem, a jeśli już mam siłę targać więcej, to zabieram ostatnio tylko dwa szkła: 20/1.8 i 135/2 (lubię skrajności). Tu się przydają dwa body, ale znów: komu się chce na co dzień targać dwa body? Jedno szkło na body, drugie do kieszeni na wszelki wypadek.
    Ostatnio edytowane przez karolt ; 30-12-2009 o 18:38
    Rules are foolish, arbitrary, mindless things that raise you quickly to a level of acceptable mediocrity, then prevent you from progressing further.
    Michał poleca: D750 / Z5 / 24-70

  4. #24

    Domyślnie

    Jako, że miałem ostatnio w ręku 70-300 oraz 17-70 to mogę napisać, że to świetny tandem dla amatora i to do wszystkiego. 17-70 to na prawdę dobry optycznie obiektyw nie wiem jak ma się do 18-55 ale cenowo wnioskuję, że dużo lepiej. Z własnego doświadczenia też wiem, że lepiej odłożyć kupno obiektywu na jakiś czas i dozbierać bo później są problemy z odsprzedaniem za zadowalającą kwotę. W szkiełkach o których pisze nie ma bóg wie jakiego światła ale amatorowi wystarczyć musi. Namarin jesteś z Krakowa więc przemyśl o kupnie szkła używanego długo zbierać nie będziesz musiał a sprawdzając szkło osobiście nie będzie zapewne z nim problemu. 70-300 jest fajniutkim szkiełkiem nada się do natury portretu a z raynoxem da świetne macro.

  5. #25

    Domyślnie

    Pewnie miałeś na myśli 18-70 + 70-300 VR - tak, to świetny zestaw. To jest chyba najlepszej relacji cena/jakość zestaw na rynku pokrywający 99% albo i 100% potrzeb miłośnika fotografii.
    A jak ktoś nie potrzebuje 300mm, a woli mieć tylko jedno szkło, no to 18-200 VR i 99% rzeczy można tym focić.
    Ostatnio edytowane przez karolt ; 30-12-2009 o 20:11
    Rules are foolish, arbitrary, mindless things that raise you quickly to a level of acceptable mediocrity, then prevent you from progressing further.
    Michał poleca: D750 / Z5 / 24-70

  6. #26

    Domyślnie

    faktycznie pomyłka sam mam 17-55 i szeroki koniec mi się nieco machnął

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •