Close

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 19 z 19
  1. #11

    Domyślnie

    mpwt a widzisz a znając moje szczęście będzie coś nie teges
    Natomiast jak już sie zdecyduję to kupię nową - z całym szacunkiem do "forumowej giełdy"

  2. #12

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Ronol Zobacz posta
    Natomiast jak już sie zdecyduję to kupię nową - z całym szacunkiem do "forumowej giełdy"
    A z szacunkiem do mnie? Bo jakiś dziś szacunek bije od Ciebie.

    Spoko, rób jak chcesz. Ja się już ciesze szerokim kątem. A ty odkładaj
    Pozdrawiam! Marcin fotoblog fotografia
    F100,D700,D80 | N 35/2D 50/1.4D 105/2.8D 24-85G 35-70/2.8D 75-150/3.5AiS | Σ 12-24 70-300 | Sonnar 300/4 | Soligor 135/2.8 | SW 150/750 | SB-800/400 | LS-2000 | HEQ5

  3. #13

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mpwt Zobacz posta
    A z szacunkiem do mnie? Bo jakiś dziś szacunek bije od Ciebie.

    Spoko, rób jak chcesz. Ja się już ciesze szerokim kątem. A ty odkładaj
    Chyba lepiej jak z szacunkiem, niż bez

    Tak, tak czeka mnie..dłuższe oczekiwanie - co gorsza w zamyśle miałem tę Tokinę i mi się potwierdziło

  4. #14

    Domyślnie

    sigma niby ciemna, ale pamiętaj, ze można robić na 1/10-1/15 sek
    Mamiya + Sony

  5. #15

    Domyślnie

    Parę dni temu kupiłem Tokinę 12-24/f4 używaną choć początkowo zamierzałem kupić(nową)
    jej drugą nowszą wersję DXII,ale uważam że nowe szkło traci dużo na wartości już po wyjściu ze
    sklepu a ja nie bardzo lubię tracić kasę.Od wielu lat często kupuję używane obiektywy i nigdy
    się nie zawiodłem co do stanu obiektywu.
    Wczoraj używałem tej Tokiny na wystawie,(blog)spisuje się bardzo dobrze jest ostra od f4,solidnie zbudowana,
    czuć w ręku kawałek dobrej roboty.
    Jak mi się przestanie podobać ,lub będę miał pieniądze na coś lepszego,to ją sprzedam za tą samą kasę i kupię coś innego i po sprawie.
    Podziwiam wytrwałość niektórych ludzi w zbieraniu pieniędzy na sprzęt,niektórzy w tym okresie oczekiwania nawet
    nie fotografują. Ja mam inaczej Rano myślę o zakupie,za parę godzin kupuje,na drugi dzień już fotografuje a potem
    myślę jak uzupełnić budżet. To mobilizuje do działania,kto nie wierzy niech się sam przekona.
    Pozdrawiam!
    Blog

  6. #16

    Domyślnie

    Sigmę 3,5 można już kupić w okolicach 2000-2200. (3k to ona nigdy nie kosztowała)
    To może byc ciekawa alternatywa dla Ciebie
    Jest światło i przyzwoita optyka

  7. #17

    Domyślnie

    Miałem podobny dylemat, używałem przez ok 2 lata N18-200VR (wakacje, rodzinka itp) no i zrobiło mi się nagle ciemno, dorosłem do "światła" no i czegoś mi brakowało,
    zdecydowanie więcej robiłem zdjęć na 18mm niż na 200, zdecydowałem się sprzedać i kupiłem sobie w pierwszej kolejności docenianego tu wiele razy Tamrona 17-50/2.8 i stała się jasność.
    Przyznać muszę że obraz jest mniej plastyczny, mniej barwny niż w Nikonie, no ale coś za coś. Ważne że jest ostro i że jest 2.8 co się już wiele razy sprawdziło, a od "kolorków" jest PS.
    Potem zakupiłem starą Sigmę 10-20, ciemną - jak tu wszyscy piszą, ale jest to obiektyw szerokokątny do wnętrz i krajobrazów, na super jasności mi tak nie zależy.
    Zazwyczaj pstrykam na f/11 więc po co mi ta "droga" jasność? Dodam że wszystkie obiektywy kupiłem używane w dobrej cenie (Tamron - 1200zł, Sigma - 1300zł)
    Polecam ten zestaw, zabawa na 10mm jest zaj***a, a Sigma trafiła mi się naprawdę dobra, ostra no i kolory naprawdę przyjemne.
    ArtBlog - moje początki
    D90 / T17-50 / N35 / SB600 / parasolki, statywy i inne graty /

  8. #18

    Domyślnie

    jasno ostro i szeroko to tylko tokina 11-16 , nie ma bata
    de czysta i szkua

  9. #19

    Domyślnie

    Co do wartości obiektywu - obawiam się,że nie będzie z tym problemu - ponieważ nie zamierzam kupować jeszcze jaśniejszych ze względu na :
    -fotografowanie to zamiłowanie (od krótkiego czasu) a taka Tokina była by dla mnie optimum
    - mam dwa inne zainteresowania/zamiłowania idące ze mną o wiiieeeellllllllllllleeeeeeeeee dłużej i niestety są finansowo żerne
    - i uwierzcie mi - utrzymanie tych 3 zainteresowań pochłonęło mi wartość spokojnie przekraczającą dziesięciokrotność ceny nowej Tokiny (się nawymądrzałem)

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •