Close

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 30
  1. #11

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez wilk325 Zobacz posta
    Właśnie taka, że N12-24 jest obiektywem dla korpusów DX ( niepełnoklatkowych ), a S12-24 również na FX ( pełnoklatkowe - takie jak D700 ) czyli korpusów DX+FX - w skrócie, chodzi o kąt widzenia obiektywu i pokrycie tym obrazem matrycy-jej wielkość.
    ... ok powoli rozumiem... więc czy będzie wyraźna różnica jeśli Nikkora podłączy do matrycy FX??
    Ostatnio edytowane przez wilk325 ; 25-12-2009 o 14:05

  2. #12

    Domyślnie

    A ile chcesz na ten prezent przeznaczyc ?

  3. #13

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez David Smolarz Zobacz posta
    ... ok powoli rozumiem... więc czy będzie wyraźna różnica jeśli Nikkora podłączy do matrycy FX??
    Bardzo duża, gdyż on nie pokryje całej matrycy, to jest obiektyw do innych korpusów.

  4. #14

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez David Smolarz Zobacz posta
    ... ok powoli rozumiem... więc czy będzie wyraźna różnica jeśli Nikkora podłączy do matrycy FX??

    Bardzo duża, gdyż on nie pokryje całej matrycy, to jest obiektyw do innych korpusów.

    No dobra - więc zapytam tak:
    Jeśli Pan miałby Nikona D700 i stanął przed takim dylematem jaki mam ja to wszedłby Pan w Sigmę 12-24 tak?

  5. #15

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez NeroN6 Zobacz posta
    A ile chcesz na ten prezent przeznaczyc ?
    ... w granicach rozsądku chciałbym się zamknąć w 3,5 - może 4 tys.

  6. #16

    Domyślnie

    za 4 tys sciągniesz z ebay Zeissa 3.5/18mm, jako prezent będzie świetny bo po poza najlepszą jakością optyki jest zrobiony jak biżuteria luksusowa co dla kobiety ma niebagatelne znaczenie

  7. #17

    Domyślnie

    To zostaje Ci Sigma 12-24, bo Nikkor kosztuje 2 razy tyle.

  8. #18

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez David Smolarz Zobacz posta
    No dobra - więc zapytam tak:
    Jeśli Pan miałby Nikona D700 i stanął przed takim dylematem jaki mam ja to wszedłby Pan w Sigmę 12-24 tak?
    Niestety nie, bo nie da się nakręcić filtrów.

    Cytat Zamieszczone przez David Smolarz Zobacz posta
    ... w granicach rozsądku chciałbym się zamknąć w 3,5 - może 4 tys.
    Poszukaj na ebay'u Nikona 17-35/2.8

  9. #19

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez verus Zobacz posta
    za 4 tys sciągniesz z ebay Zeissa 3.5/18mm, jako prezent będzie świetny bo po poza najlepszą jakością optyki jest zrobiony jak biżuteria luksusowa co dla kobiety ma niebagatelne znaczenie
    Verus z ebay'em mamy złe wspomnienia... kiedyś właśnie przez niego Kar. zamówiła sobie dwa obiektywy (szły chyba z Kanady) finał był taki, że paczka została zatrzymana przez urząd celny (mimo,że paczka była opisana jako "prezent") i zamiast zaoszczędzić na nich zapłaciła tyle samo co w sklepie w Polsce.

  10. #20
    Photoartbox
    Gość

    Domyślnie

    Zeiss nie ma AF, nie kazdy/kazda to lubi...

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •