Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 17
  1. #1

    Question D200 + ??? Problem w doborze szkieł..

    Witam
    Przeglądnęłem 5355263 tematów dotyczących optyki i mam tak napchane do głowy, że sam się gubię...
    Zanabyłem Nikona D200 + Nikkor AF-S DX 18-70 mm f/3.5-4.5 IF-ED
    Nie wiem,czy mi ten obiektyw będzie przydatny, czy nie... To się okaże.
    W poprzednim systemie używałem Tokiny 28-70/2.8 ,bardzo mi pasuje te szkło i teraz nie wiem, jaki skompletować sobie zestaw:
    -tokina/sigma/tamron : 24/28 - 70/75/80 F2.8 (dość duzo szkiełek jest pokrywających ten zakres) , do tego nie wiem, co wybrać
    -50 /1.8 ,
    czy
    -85/1.8 ?
    Ogólnie chciałbym szkło portretowe (głownie plener) , czasem przydałoby się coś o szerokim kącie , gdy nie mam za duzo miejsca... Może wtedy coś szerokiego, wtedy właśnie ten nikkor 18-70 ?
    Ostatnio edytowane przez falko29 ; 25-12-2009 o 13:10

  2. #2

    Domyślnie

    Ja proponuje zostawić 18-70 i dokupić do portretu 85/1,8.

  3. #3

    Domyślnie

    Ja również jestem bardziej przychylny do 85mm, bo w poprzednim systemie nie bylo taniej 85mm i poniekąd był to też powód zmiany systemu.
    Jedna propozycja się pojawiła, czekam na więcej

    ps, a jakbym potrzebował jakeigoś dość taniego zooma, to 55-200 VR będzie dobry? Niekoniecznie do portretów :P , ale czasem jakieś ptaszki, może sport itp.

  4. #4

    Domyślnie

    Tak, moim zdaniem 55-200 się nada, to bardzo fajny obiektyw. A chciałbyś go kupić nowego, czy mógłby być używany? Jeśli tak, ja rozważam sprzedaż mojego egzemplarza, po prostu rzadko go używam.

  5. #5

    Domyślnie

    Chwilowo mam mały zastój finansowy, musze sprzedać szpej z poprzedniego systemu, wtedy pomyślę nad szklarnią... Tylko boli mnie jedna sprawa w tym obiektywie - obraca "mordką" podczas ostrzenia... Co w przypadku tanich zoomów z Sony/minolty było katastrofą, ostrość trwała wieki...

  6. #6

    Domyślnie

    Po pierwsze nie do końca wiem, co ma obracanie mordką do szybkości ustawiania AF.
    Poza tym 55-200 VR ma wewnętrzne ogniskowanie.

  7. #7

    Domyślnie

    Oooo... Hmm to coś nie doczytałem.. To, czemu nie ma tulipana, tylko takie wiaderko na końcu? A obracanie mordką ma to do siebie , że wtedy AF obraca całym (ciężkim) zespołem szkieł i zajmuje to więcej czasu niż w obiektywach IF
    Bynajmniej w przypadku 75-300 minolty, gdzie AF był wolny..

  8. #8

    Domyślnie

    Właśnie brak tulipana jest ciekawy, ale jakoś szczególnie mi to nie przeszkadza, dołożone "wiaderko" sprawdza się równie dobrze.

    Co do szybkości AF, pozwolę się z Tobą nie zgodzić, to raczej zależy od wydajności silnika a nie od IFa lub jego braku. Np. Stałka 50/1,8 przemieszcza wszystkie swoje soczewki podczas ostrzenia i jakoś śmiga, w dodatku to nie AFs, a silnik z korpusu aparatu

  9. #9

    Domyślnie

    tylko porównaj jaki opór stawia kilka małych soczewek umeiszocznych bardzo blisko siebie, a jaki opór stawia zespół duzych, cieżkich szkieł jakei są w MAF 75-300 , tymbardziej jak wysuniesz obiektyw na 300mm, uwierz, że trwa to wieki.. Miałem te szkło i troche o nim wiem
    Ostatnio edytowane przez falko29 ; 25-12-2009 o 18:02

  10. #10

    Domyślnie

    Nie jest przypadkiem tak, że w obiektywie IF ruszające się soczewki obudowane są kolejną, która nie rotuje?
    Nie będę się kłócić, nie znam się na tym od strony stricte technicznej

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •