Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 22

Wątek: Obsługa D200

  1. #1

    Domyślnie Obsługa D200

    Można powiedzieć, że jestem świeżym posiadaczem D200 i mam 2 pytania:
    - czy licznik zdjęć na górnym wyświetlaczu czy tez w wizjerze powinien pokazywać dokładnie ile zdjęć pozostało do zrobienia?? bo u mnie pokazuje powiedzmy na karcie (pustej) 1Gb 109 zdjęć do zrobienia ale z każdym pstryknięciem nie zmienia się w dół tylko np. mam 109 na liczniku, pstrykam 3-4 zdjęcia i dopiero wtedy pokazuje 108 itd. Czy to jest prawidłowo??
    - jak wyłączyć diodę wspomagająca. w ustawieniach a9 mam OFF a i tak w jakim bym trybie nie fotografował w ciemnym pomieszczeniu ona się włącza??
    D200+MB-D200;N 35 1.8; N 18-105VR; Helios 44M/2; SB-700; Velbon DF-60

  2. #2

    Domyślnie

    Ad1, tak jest to prawidłowe, każde zdjęcie zajmuje inna porcję karty. algorytm liczy szacunkowo ile "takich" zdjęć wejdzie. licznik na początku pokazuje ile wejdzie zdjęć maksymalnych, czyli zajmujących najwięcej miejsca.
    D800, D200 + SB900 + N14-24 2.8, N24-120 + N28-300 + N35 + N10,5, Nikon F90x

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez przemty Zobacz posta
    Można powiedzieć, że jestem świeżym posiadaczem D200 i mam 2 pytania:
    - czy licznik zdjęć na górnym wyświetlaczu czy tez w wizjerze powinien pokazywać dokładnie ile zdjęć pozostało do zrobienia?? bo u mnie pokazuje powiedzmy na karcie (pustej) 1Gb 109 zdjęć do zrobienia ale z każdym pstryknięciem nie zmienia się w dół tylko np. mam 109 na liczniku, pstrykam 3-4 zdjęcia i dopiero wtedy pokazuje 108 itd. Czy to jest prawidłowo??
    - jak wyłączyć diodę wspomagająca. w ustawieniach a9 mam OFF a i tak w jakim bym trybie nie fotografował w ciemnym pomieszczeniu ona się włącza??
    A jak masz ustawiony punkt ostrości inny niż centralny, to też Ci dioda świeci?
    D300 N18-200VR N35 1.8 S10-20 N 180/2.8 AF N 105 2.8D N 70-210 AF 1:4

  4. #4

    Domyślnie

    aha czyli po prostu aparat ma zapisane ze powiedzmy danej jakości i rozmiaru zdjęcie zajmie dana wartość Mb i do tej wartości jest odnoszona liczba na wyświetlaczu a gdy zdjęcie z rożnych względów jest mniejsze to w jednej jednostce można zmieścić np. 2,3 zdjęcia.
    trochę to mylące ale cóż trzeba się przyzwyczaić...
    a czy ktoś wie jak z tym wspomaganiem Af ma być??
    D200+MB-D200;N 35 1.8; N 18-105VR; Helios 44M/2; SB-700; Velbon DF-60

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez nokinnikon Zobacz posta
    A jak masz ustawiony punkt ostrości inny niż centralny, to też Ci dioda świeci?
    tez swieci.
    a czy przy centralnym choc jest wyłączona to może swiecic??
    D200+MB-D200;N 35 1.8; N 18-105VR; Helios 44M/2; SB-700; Velbon DF-60

  6. #6

    Domyślnie

    Diode wspomagajaca AF wylacz, ona g... daje. A9 na OFF i tylko bedzie sie wlaczac przy uzywaniu "samozadowalacza". Ta biala dioda to tylko wkurza.

    Poza tym jak nie wiesz co namieszales w ustawieniach aparatu to zrob reset do parametrow fabrycznych.

  7. #7

    Domyślnie

    1 - w opcjach zapisu JPEG COMPRESSION - size priority i wtedy każde zdjęcie ma podobną wagę i licznik staje się dokładniejszy, lub OPTIYMAL QUALITY i tu każde zdjęcie ma wagę dopasowaną do materiału na fotce, rozbieżności licznika mogą być bardzo duże
    2 - u mnie przy tych ustawieniach już się nie włącza, spróbuj może w innym banku pamięci zmienić ustawienia
    puszki, słoiki i troszkę światła w ciemności

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez gALL Zobacz posta
    Diode wspomagajaca AF wylacz, ona g... daje. A9 na OFF i tylko bedzie sie wlaczac przy uzywaniu "samozadowalacza". Ta biala dioda to tylko wkurza.

    Poza tym jak nie wiesz co namieszales w ustawieniach aparatu to zrob reset do parametrow fabrycznych.
    Napisałem już, że włącza sie ona pommo iz a9 jest na OFF
    gdyby nie to, to bym sie nie pytał co sie dzieje
    co do namieszania w ustawieniach to nie o to chodzi, bo ustawienia mam zrobione pod moje preferencje i nie było to robione na chybił trafił wiec wszystko jest wynikiem przemyslanych decyzji tylko nie wiem dlaczego dioda jest uruchamiana gdy w opcjach jest wyłączona.

    Cytat Zamieszczone przez bogdi64 Zobacz posta
    1 - w opcjach zapisu JPEG COMPRESSION - size priority i wtedy każde zdjęcie ma podobną wagę i licznik staje się dokładniejszy, lub OPTIYMAL QUALITY i tu każde zdjęcie ma wagę dopasowaną do materiału na fotce, rozbieżności licznika mogą być bardzo duże
    jednak wole pozostac przy jakości i przyzwyczaic sie do różnic wskazań do rzeczywistości

    Cytat Zamieszczone przez bogdi64 Zobacz posta
    2 - u mnie przy tych ustawieniach już się nie włącza, spróbuj może w innym banku pamięci zmienić ustawienia
    ok spróbuję
    Ostatnio edytowane przez ekonet ; 25-12-2009 o 21:54 Powód: proszę używać multicytatów.
    D200+MB-D200;N 35 1.8; N 18-105VR; Helios 44M/2; SB-700; Velbon DF-60

  9. #9

    Domyślnie

    a ustawienie af-c / af-s ?
    nikon i nikkory oraz troszkę w:
    http://mirroo.pl/

  10. #10

    Domyślnie

    AF-S, AF-C nie ma nic do ustawien podswietlacza AF.

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •