Close

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 26
  1. #11

    Domyślnie

    Popieram mam D70 i nie zmienię body do momentu uzbierania słoików 2,8 i stałek co jakiś czas mam dostęp do D90 i fajne jest ale szkła lepsze wiec jeszcze chwile mi zejdzie bo zostało do kupienia 35 1,8 / 17-55 / oraz coś do makro i jakaś lampka dodatkowa
    Spójrz na światło i podziwiaj jego piękno.
    Zamknij oczy. Teraz spójrz ponownie.
    To, co widzisz, to i tak nie wszystko.

  2. #12

    Domyślnie

    Lepiej kupić raz a porządnie. Ja myślałem jak Ty czyli za niewielkie pieniądze chciałem coś "w miarę" dobrego i uniwersalnego. Kupiłem sigmę 17-70. Bardzo dobre szkło i spokojnie je kupisz (używkę) nawet za 900 zł. ale powiem Ci że ja w tej chwili to wolałbym dozbierać lub kupić na raty N 17-55 bo po zabawie z nim widzę różnice w obrazku. Dobre i uniwersalne nigdy nie będzie zbyt tanie - niestety
    FX (D600, D750) + T17-35 + T24-70 +N24-85 + N16 fish + N28 + N50 + N85; SB + YN

  3. #13

    Domyślnie

    Wiem,
    ale mam pewną pomoc finansową, więc skorzystam z niej. I chce kupić D90 na gwarancji, wtedy będę spokojny, bo nie będę myśleć o przebiegu i naprawach.
    Zawsze mogę się wstrzymać i uzbierać. Wolę jaśniejsze szkło, bo nie chce mi się kupować lampy i jej ze sobą tachać :P
    Ale 3000zł za szkło to na razie trochę za dużo dla mnie Coś ciut tańszego.
    I nie chcę KIT'a, bo wydam 1000zł za coś, co będzie podobnej jakości jak 18-55, czyli znowu wrócę do podstaw. A tego nie chcę. 18-105 jest plastikowy i jakoś wielkich różnic na zdjęciach nie widać.

    Ta 17-70 wydaje się być ciekawa. Tylko same wersje Macro są sprzedawane. Ciężko ją dostać w wersji zwykłej? Czy jak to działa? Że ona jest tak ostra, że nada się do wszystkiego i do macro? Wybaczcie, ale tematem obiektywów macro się nie interesuję, więc nie wiem, co i jak :P
    Bo jak ona się nada też do macro to byłby to mój faworyt, bo cena ciekawa.
    Ostatnio edytowane przez Bos ; 25-12-2009 o 13:43
    D80 | 50/1.8

  4. #14

    Domyślnie

    hmm, nie wiem czy to dobry pomysł- ale jeżeli nie zależy Ci, by szkło było nowe, może warto pomyśleć nad pancerną Tokiną 28-70 2.8, może udałoby się gdzieś wyrwać model w dobrym stanie i ostry do Canonów na alledrogo są za ok 700-800zł, może do Nikona też coś gdzieś się znajdzie
    taka moja propozycja a jak nie szukałbym Tamrona 17-50
    pozdrawiam
    1/2 Get Lucky Photo
    D750| S 35mm | N 50mm 1.8 | SB700

  5. #15

    Domyślnie

    17-70 odpada, podobno ostrzy za kadrowanym obiektem, ma same złe opinie...
    17-50 już prędzej.
    D80 | 50/1.8

  6. #16

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Bos Zobacz posta
    Bo ostatnio byłem z 50/1.8 w mieście i nie wiele nim da się zrobić poza portretami (tak, te są mega).
    Bluźnisz 50'tką na mieście można zrobić mega dużo rzeczy... i to właśnie niekoniecznie portretów
    Dawniej system N - obecnie L(M) + F

  7. #17
    Photoartbox
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Bos Zobacz posta
    17-70 odpada, podobno ostrzy za kadrowanym obiektem, ma same złe opinie...
    17-50 już prędzej.
    To ja dodam dobra i juz nie beda same zle To czy ostrzy za, przed, czy w punkt, to nie cecha tego jednego modelu. Troche jest o tym na forum, ta wada moze byc dotkniety praktycznie kazdy obiektyw i kazda puszka. Sigma 17-70 to fajny uniwersalny obiektyw, jesli lepiej poszukasz, znajdziesz o nim rowniez wypowiedzi pozytywne.

  8. #18

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Bos Zobacz posta
    17-70 odpada, podobno ostrzy za kadrowanym obiektem, ma same złe opinie...
    17-50 już prędzej.
    Ciekawe co powiadasz, bo wszyscy użytkownicy tego szkła jakich znam, ze mną włącznie mają same pozytywne spostrzeżenia co do tego szkła.
    FX+ FX + 20-35/2 + 50/1.4 + 85/1.8 + 70-200/2.8 VR

  9. #19

    Domyślnie

    Mariusz888, chodziło mi o to, że stałka zmusza do cofania lub zbliżania się :P Jest to strasznie niewygodne.
    Hm., pewnie jak kupię z forum to nie będzie walnięte.
    A jak z macro w tym 17-70?
    D80 | 50/1.8

  10. #20

    Domyślnie

    Makro to pseudo dodatek. Cos zrobisz ale szału nie ma. Co do FF/BF to jak bedziesz miał szkło na gwarancji to Ci sigma za free wyreguluje tak wiec spokojnie tym ostrzeniem za czy przed - miałem to samo.
    FX (D600, D750) + T17-35 + T24-70 +N24-85 + N16 fish + N28 + N50 + N85; SB + YN

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •