Close

Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Domyślnie prosze podpowiedzcie ...

    Po pierwsze to Wesołych Świat !

    Mam do was prośbę ... potrzebuje porady i ukierunkowania. Chodzi mianowicie o taka sprawę. Jestem posiadaczem N18-105. Zakres, obrazowanie i wogole jest dla mnie czymś co w zupełności mi wystarcza ( na chwile obecna, ale pewnie kiedyś się to zmieni ). Prosiłbym o polecenia jakiegoś fajnego, niedrogiego szkła o podobnym zakresie, ostrego ale najlepiej takiego które ma przysłonę w okolicy 2,8 lub nawet większa najlepiej na całym zakresie ...

    no i najlepiej żeby cena mnie tez nie zabiła

    zastanawiałem się tez w sumie nad dwoma szkłami do portretu. i powiedzielibyście mi co o tym myślicie. albo N60Micro F2,8, albo N85 F1.8 (tak wiem, wiem to stalki a nie zooomy) który byście polecili ? tak z czystej ciekawości .
    Ostatnio edytowane przez onia ; 24-12-2009 o 16:14
    NIKON + SZPARGAŁY + CHĘCI + CHĘCI + CHĘCI ...

  2. #2

    Domyślnie

    Jeśli głównym przeznaczeniem ma być portret to zdecydowanie N 85 f/1,8. 60micro jest ponoć zbyt ostra do tego zastosowania. Ładne rozmycie tła na bank da dłuższa ogniskowa oraz światełko 1,8. Przemyślanych i udanych zakupów życzę. Pozdrawiam

  3. #3

    Domyślnie

    szkła o podobnym zakresie nie znajdziesz... co najwyżej 24-70 lub 17-50 - Oczywiście Tamron lub Sigma bo Nikkory Cię cenowo zabiją co do portretu nie odpowiem bo to raczej nie mój temat

    wesołych i spokojnych świąt
    Nikon FX

  4. #4

    Domyślnie

    Proponuję przejrzeć fotki pod kątem używanych ogniskowych. Wtedy wyjdzie czego używasz najczęściej.
    W cenie 18-105 VR nie znajdziesz nic ostrzejszego w podobnym zakresie.
    Ale jeżeli z obserwacji wyjdzie Ci, że nie używasz dłuższych ogniskowych to zamień na Tamiego 17-50/2.8
    Ja mam do dziś 18-105 VR i nie pozbęde się go, bo jako spacerzoom sprawuje się świetnie.
    Dokupiłem do tego N50/1.8 - niektórzy piszą, że ogniskowa mało użyteczna a ja uważam, że i do portretu i do całych sylwetek się nada.

  5. #5

    Domyślnie

    A jeszcze lepszy będzie 50/1.4G / Sigma 50/1.4 HSM lub 85/1.8. Reszta to już zdecydowanie droższe rozwiązania.
    Rules are foolish, arbitrary, mindless things that raise you quickly to a level of acceptable mediocrity, then prevent you from progressing further.
    Michał poleca: D750 / Z5 / 24-70

  6. #6

    Domyślnie

    mając 35tke, dokup 85, większość zdjęć będziesz robił nimi, od czasu do czasu wyciągniesz zooma

  7. #7

    Domyślnie

    ja zawsze polecam zestaw 35 1.8 + 85 1.8 -> fajny jasny duet
    Mamiya + Sony

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •