Close

Strona 1 z 59 1231151 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 582
  1. #1
    Oszczędny w słowach Awatar maksu81
    Dołączył
    02 2009
    Miasto
    Radomyśl Wielki
    Posty
    139

    Domyślnie Canon 5D mk I - warto??

    Witam!!
    Czy warto się "cofnąć" i zakupić/wymienić DX`a d90 na FF Canona 5d?? Wiem ze to inna półka / na pewno cenowa / i całkiem inna bajka. Więc czego sie spodziewać po zmianie, jakie za - jakie przeciw?? Jakie szkła /minimum/ do 5d aby nie popsuć obrazowania?? Dodam tylko ze najczęściej zdarza mi się pstrykać jako 2-gi foto na ślubach, studniówkach i innych wydarzeniach /przeważnie raczej w ciemnych pomieszczeniach - wyjątek plener/
    Pozdrawiam posiadaczy obu systemów
    d700 + MB | D800 + MB | 16-28, 24-70, 35, 50, 85, 70-200 | 2x SB-900

  2. #2

    Domyślnie

    sam pomysł - nawet fajny. Boję się tylko że przebiegu poza serwisem nie sprawdzisz.

  3. #3

    Domyślnie

    warto, nawet z 50/1.4 możesz 90% kadrów zrobić. do tego 35/1.4 i jazda

  4. #4
    Oszczędny w słowach Awatar maksu81
    Dołączył
    02 2009
    Miasto
    Radomyśl Wielki
    Posty
    139

    Domyślnie

    w puszkach "profi" u canona chyba można, w starczych typu 300/350 ciezko było - z tego co sie orientuję , ale nie odchodźmy od tematu...
    d700 + MB | D800 + MB | 16-28, 24-70, 35, 50, 85, 70-200 | 2x SB-900

  5. #5

    Domyślnie

    poza serwisem nie da rady, jednak, wiekszosc sprzedawanych ma sprawdzony licznik.

    mam, polecam, jednak moze lepiej pomyslec o d700 ?

  6. #6

    Domyślnie

    przebiegu nie sprawdzisz.
    5d- zacny sprzet
    Usunięto komercyjną stopkę - regulamin forum!

  7. #7

    Domyślnie

    Ja podziękowałem systemowi C między innymi oddając 5d1 i 1ds2. 5d to fajna puszka,ale ma kiepski AF - bez żadnych ściem - jest słaby. O servo zapomnij. Odwdzięcza się pięknym obrazkiem już w jpg. Dla mnie był to jednak kompromis nie do przyjęcia. Planowałem nawet dwa systemy z piątką właśnie z doczepionymi 24L 85 i 135. Podziękowałem. Dla landszafciarzy i do domowych zastosowań to jest dobra puszka. W ślubniakach dla mnie - za wolna.

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez himi Zobacz posta
    Ja podziękowałem systemowi C między innymi oddając 5d1 i 1ds2. 5d to fajna puszka,ale ma kiepski AF - bez żadnych ściem - jest słaby. O servo zapomnij. Odwdzięcza się pięknym obrazkiem już w jpg. Dla mnie był to jednak kompromis nie do przyjęcia. Planowałem nawet dwa systemy z piątką właśnie z doczepionymi 24L 85 i 135. Podziękowałem. Dla landszafciarzy i do domowych zastosowań to jest dobra puszka. W ślubniakach dla mnie - za wolna.
    potwierdzają się słowa mojego kolegi który pewno spokojnie by się pod Twymi słowami podpisał. Kupił sobie 5dm2 i dopiero mu obiektywy na ślubach odżyły

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Bielik Zobacz posta
    do tego 35/1.4 i jazda
    Taaa... wszystko fajnie tylko że ta L-ka kosztuje jakieś 5 klocków (używki są niewiele tańsze), więc gdyby nawet maksu81 zdecydował się wyprzedać cały swój foto-dobytek to finansowo ciężko byłoby to wszystko skleić... A nie sądzę by kasa nie była tu problemem skoro kolega myśli o używanym (notabene bardzo udanym) body sprzed paru lat...

    Pod względem szkieł dla ślubniaków Canon oczywiście oferuje dużo więcej (mam na myśli głównie jasne, szerokie stałki), ale przy przesiadce trzeba pamietać że są to szkła drogie. Oferują jednak naprawdę świetną jakość obrazowania i osławioną plastykę... moim zdaniem nie do doścignięcia przez dostępne w tym zakresie zoomy...
    FX | D700

  10. #10
    Oszczędny w słowach Awatar maksu81
    Dołączył
    02 2009
    Miasto
    Radomyśl Wielki
    Posty
    139

    Domyślnie

    O ile mnie przekonacie i o ile sam sie przekonam do C to na poczatek nie planuje jeszcze stałek (przynajmniej tych bardzo $$). Myslałem o 24-70 L/2.8 - lub o ile jest jakiś godny jego "zamiennik"
    d700 + MB | D800 + MB | 16-28, 24-70, 35, 50, 85, 70-200 | 2x SB-900

Strona 1 z 59 1231151 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •