Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 29
  1. #1
    ruudex
    Gość

    Domyślnie Lampa dla początkujących

    Mam nikona d60 i zastanawiam sie nad kupnem lampy blyskowej. Co mi możecie w tej sprawie polecic? nie wymagam dużo od tej lampy. Zastanawiałam sie nad sb-400.

  2. #2

    Domyślnie

    Co radzimy? cofnij się np. na poprzednią stronę i przeczytaj same tematy, ile było o lampach dla początkujących. Jak jeszcze coś Cię będzie interesowało, zadaj precyzyjne pytanie, na pewno ktoś Ci udzieli takiej odpowiedzi.
    Miałem w życiu wiele...różnych marek, ale zatrzymałem się na "NIKON"

  3. #3

    Domyślnie

    Za XXL...

    Jednak jak cierpisz na niechęć szukania to odpuść sobie SB400 - to jest dobre max jako sterownik np w D3 lampa w pełnym tego słowa znaczeniu oznacza od SB600 w górę
    Dawniej system N - obecnie L(M) + F

  4. #4

    Domyślnie

    Jeżeli nie wymagasz dużo od lampy to sb-400 będzie ok. Nie zgodzę się z opinią, że to tylko sterownik Posiadałem, używałem, odbijałem światło od sufitu i byłem zadowolony. W mieszkaniu 2,5m wysokości spokojnie dawała sobie radę. Kwestią jest cena w chwili obecnej. Ja za nią dałem 150 zł a teraz chodzą po ponad 300 zł. Nie wiem czy nie lepszym wyjściem jest zakup np. Nissin Di622 nad, którym sam się zastanawiam. Można ją nabyć za około 430 zł. Więc cena mniej więcej ta sama co w przypadku nowej SB-400. A zalet myślę więcej po stronie Nissina.
    To takie moje prywatne zdanie.
    D80 + N50 1.8 + Nissin Di622
    www.zdjeciaslubne.za.pl; Drugie hobby http://www.zegarmistrzwroclaw.pl

  5. #5

    Domyślnie

    SB-400 fajne, poręczne, kieszonkowe. Tylko odbijać nie można od sufitu jak się aparat przekręci do pozycji pionowej - pozostaje odbijanie od ścian

    Za poprzednikami - dozbieraj chociazby do tego Nissina. Kto ekstremalnie oszczędza ten płaci dwa razy (czy jakoś tak )
    D750 | D610 | N20G | N35G | N50G | N85G |

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Mariusz888 Zobacz posta
    (...) SB400 - to jest dobre max jako sterownik np w D3 (...)
    Emotka może nie wystarczyć, i za jakiś czas zobaczymy temat/pytanie: POMOCY! Mam D3 i Sb400 czemu nie mogę sterować innymi lampami?!?!?



    EDIT: zapomniałem o temacie przewodnim wątku : w okolicach 400-430PLN zakupisz Nissina Di622. Jako lampa na aparat ok. Jako lampa zdalna do dupy gdyż nie działa wyzwalana ze środkowego styku. Wiesz z czym to się je więc decyduj Di622 albo Sunpak PZ42X (100 drożej) bo potem to już tylko SB600/M48AF1 i droższe.
    Ostatnio edytowane przez adolfik9501 ; 20-12-2009 o 23:06
    Kiedy wszystkie znane metody zawiodą przeczytaj instrukcję obsługi...
    "I właściwie kto wódki nie pije ten jest wywrotowcem, tak
    Świadomie uszczuplającym dochody państwa - bezideowcem"

  7. #7
    Rozmowny Awatar Articool
    Dołączył
    10 2008
    Miasto
    Tomaszów Mazowiecki/Radomsko
    Posty
    681

    Domyślnie

    Sb 400 jest ciekawą propozycją, ale.... Posiadałem ją przez pewien czas i nawet dawała radę w domowych pomieszczeniach. Natomiast jej największą wadą to brak odchylania palnika na boki, co skutkuje brakiem możliwości korzystania z niej przy kadrach pionowych. Odbijanie od ścian to już nie to samo, a często gęsto nie są one koloru białego... Mnie to bardzo irytowało i ograniczało, dlatego się jej pozbyłem. Radzę się poważnie nad tym zastanowić. Za dzisiejszą cenę bym się nie zdecydował...
    Wiem po sobie, że ciężko na raz wyłożyć więcej kasy, albo uzbierać tyle, ale sam się już przekonałem, że półśrodki cieszą, tylko ta radość trwa krótko niestety...

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez adolfik9501 Zobacz posta
    ...decyduj Di622 albo Sunpak PZ42X (100 drożej) bo potem to już tylko SB600/M48AF1 i droższe.
    Sunpak PZ42X ??? Jeśli dobrze Cię zrozumiałem, piszesz o niej jako o lampie wyzwalanej zdalnie. Mam na święta od kolegi lampę Fomei 420D (Sunpak PZ42X), czytałem dokładnie instrukcję i nigdzie na temat zdalnego błyskania nic nie ma!!! Natomiast w opisie Nissina Di622 jast napisane:
    "Lampa Di622 posiada bezprzewodowy system zdalnego wyzwalania błysku
    - jako lampa sterowana (slave),
    - jako lampa sterująca (master), "
    Miałem w życiu wiele...różnych marek, ale zatrzymałem się na "NIKON"

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez XXL Zobacz posta
    Sunpak PZ42X ??? Jeśli dobrze Cię zrozumiałem, piszesz o niej jako o lampie wyzwalanej zdalnie. Mam na święta od kolegi lampę Fomei 420D (Sunpak PZ42X), czytałem dokładnie instrukcję i nigdzie na temat zdalnego błyskania nic nie ma!!! Natomiast w opisie Nissina Di622 jast napisane:
    "Lampa Di622 posiada bezprzewodowy system zdalnego wyzwalania błysku
    - jako lampa sterowana (slave),
    - jako lampa sterująca (master), "
    Ładnie nazwali fotocelę i tyle. Gówno nie system.

    EDIT: do PZ42X podepniesz fotocelę, zwykłą stopkę z kabelkiem PC czy radio i zadziała, Nissin nie.
    Ostatnio edytowane przez adolfik9501 ; 20-12-2009 o 23:50
    Kiedy wszystkie znane metody zawiodą przeczytaj instrukcję obsługi...
    "I właściwie kto wódki nie pije ten jest wywrotowcem, tak
    Świadomie uszczuplającym dochody państwa - bezideowcem"

  10. #10

    Domyślnie

    Używam SB-400 od prawie roku, Wszystko co koledzy napisali ( no może oprócz tego o sterowniku blysku w D3...) prawdą jest. Za 150-200 zł (tak kosztowały jak kupowałem) jest ok, jednak za "dzisiejsze" pieniądze - w życiu bym nie kupił nówki. Zbieraj na coś ambitniejszego.
    ____________________
    D80/N50 1.8/N35 1.8/N18-55VR/N28-85/SB-400/SB-600/Benro A600EX-BH2

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •