Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11
  1. #1

    Domyślnie Dyfuzor do lampy wbudowanej

    Ostatnio natknąłem się na coś takiego:

    http://www.lumiquest.com/softscreen.htm

    I nie powiem, ale mnie to zainspirowało do robótek ręcznych. Mam tylko zapytanie, z czego tak naprawdę powinienem to zrobić? Chodzi oczywiście o część odbłyśnika, czy jak to się tam zwie, a nie o resztę. Mam za sobą już pierwsze próby z kartką papieru, ale nie wiem jak się do nich odnieść. Czy przez taki odbłyśnik, to światło powinno przechodzić, czy nie? Czasami jedna warstwa papieru dawała lepszy efekt niż dwie, a czasami odwrotnie. Spróbowałem też z folią aluminiową, ale ona oświetla wtedy praktycznie tylko boki. Czytałem też o serku danio..., a czy to może da efekt?
    Czy kształt i odległość od samej lampy dyfuzora ma jakieś znaczenie?

    A może ktoś już ma ten dyfuzor i po prostu może napisać jak jest zbudowany?

    Pozdro dla Wszystkich
    Pozdrawiam, Krzysiek
    Nikon D200, S 24-70DG, S 70-300 APO DG Macro, N 50 1.8, N 18-55, Vivitar 70-210 S1, S EF-500 DG Super, itd...

  2. #2

    Domyślnie

    69 PLN w pewniej poznańskiej firmie, ale chyba nie wolno mi powiedzieć w jakiej...
    Pozdrawiam, Krzysiek
    Nikon D200, S 24-70DG, S 70-300 APO DG Macro, N 50 1.8, N 18-55, Vivitar 70-210 S1, S EF-500 DG Super, itd...

  3. #3

    Domyślnie

    Kosztuje to niewiele bo okokło 60zł ,za tym co widać na obrazku jest sztywny biały odbłyśnik zakotwiczony w sankach lampy , kierujący światło na mleczny dyfuzor.Moje doświadczenie wskazuje na konieczność zastosowania korekcji błysku +0,7 lub +1 EV.

  4. #4

    Domyślnie

    Próbowałem ten dyfuzorek ale mnie nie zadowolił , zdobyłem oryginalny nikona ( SG-1 ) i jest piękne miękkie
    i równo rozproszone oświetlenie . Przy SB-800 z dyfuzorem do góry (zamocowana jako remote w rękojeści)
    a wbudowana z dyfuzorem na wprost - zdjątka przy świetle błyskowym wyglądają jak przy dziennym rozproszonym,
    szczególnie jeżeli podkręcić WB w cieplejszą stronę.
    POZDRAWIAM

    NIKON D200, TOKINA 12-24f4, TOKINA 20-35f2.8, NIKKOR 35-70f2.8, NIKKOR 70-210f4.5/5.6, SB 800.

  5. #5

    Domyślnie

    a1Rh+ czy możesz powiedzieć coś więcej nt tego nikonowskiego dyfuzora? Szukałem go na stronie Nikon Pol ale nie znalazłem. Może jakiś link, byśmy mogli zobaczyć jak to wygląda? Albo lepiej real foto Twojego?
    Pozdrawiam, Krzysiek
    Nikon D200, S 24-70DG, S 70-300 APO DG Macro, N 50 1.8, N 18-55, Vivitar 70-210 S1, S EF-500 DG Super, itd...

  6. #6

    Domyślnie

    A po co komu dyfuzor do lampy wbudowanej?
    Pozdrawiam:
    Andrzej

  7. #7
    Oszczędny w słowach Awatar qczman
    Dołączył
    02 2006
    Miasto
    Wawa-Stare Bemowo
    Posty
    235

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Smurf Zobacz posta
    A po co komu dyfuzor do lampy wbudowanej?
    Po to ze jak ktos nie ma pieniedzy na sabine, to uzywa tego co ma
    Sam z poczatku robilem zdjecia uzywajac kawalka lusterka i odbijalem swiatlo od palnika na sufit.
    Nie zawsze to skutkowalo, jednakze nie splaszczalo wykonywanych zdjec.

    Jenak nie polecam wykonywania zdjec moim sposobem.
    Po pierwsze w srednich pomieszczeniach moze okazac sie, ze moc lampy wbudowanej jest stanowczo za mala.
    A po drugie, jak pstrykalem zdjecia D50 to palnik (szybka) lekko na zolto sie zabarwila :/
    Ostatnio edytowane przez qczman ; 27-10-2006 o 18:50
    Facebook // www.qczman.pl - kiedys zaktualizuje

  8. #8

    Domyślnie

    Przy tak "ogromnej" mocy lampy?
    Pozdrawiam:
    Andrzej

  9. #9
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 776

    Domyślnie

    fakt - rozpraszanie światła lampy lub odbijanie od sufitu (występują spore straty) przy lampie majacej LP około 12?
    to chyba musicie używac obiektywów 1,4. Czyli stać was na sabinki
    jak lampa jest za słaba, to korekcja błysku +1 nic nie daje. lampa nie może błysnąć mocniej niż pełną mocą.
    greco - albo przypadek albo autosugestia.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  10. #10

    Domyślnie

    Levy
    a1Rh+ czy możesz powiedzieć coś więcej nt tego nikonowskiego dyfuzora? Szukałem go na stronie Nikon Pol ale nie znalazłem. Może jakiś link, byśmy mogli zobaczyć jak to wygląda? Albo lepiej real foto Twojego?
    Na tej stronce pokazany jest sg-2 i facet chce zakleić chyba żeby zrobić z tego sg-10 . SG-2 od SG-1 różni się
    tylko kształtem ramienia ale z powodzeniem można używać zamiennie SG-1 ma pasować niby do D70,50,80 a
    SG-2 do D200 ale używałem zamiennie i nie ma zasadniczych różnic. SG-10IR to z koleii jak dla mnie wspaniały
    gadget , przesłonka jest czarna i przepuszcza tylko podczerwień , przy używaniu zdalnie wyzwalanych SB sama
    lampa wbudowana nie oświetla obiektu co pozwala uniknąć niepożądanych odblasków jak to jest zwykle przy
    lampach zamontowanch nad obiektywem i błyskających na wprost .
    http://bermangraphics.com/digicam/sg-2.htm

    a to moje real foto - widać różnicę między kształtem ramion do D70... i do D200
    Ostatnio edytowane przez a1rh+ ; 28-10-2006 o 20:26
    POZDRAWIAM

    NIKON D200, TOKINA 12-24f4, TOKINA 20-35f2.8, NIKKOR 35-70f2.8, NIKKOR 70-210f4.5/5.6, SB 800.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •