Close

Strona 2 z 7 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 66
  1. #11

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Sin Zobacz posta
    The Sigma AF 17-70mm f/2.8-4.5 DC produced quite a mixture of quality levels in the MTF lab. At 17mm the center performance is excellent straight from the max. aperture. The borders are very good but the extreme corners are soft at f/2.8 and to a lesser degree also at f/4. Stopping down to f/5.6 resolves some of the corner problems but the peak performance is not reached prior of f/8 (very good corners). The sweet spot of the lens is at 35mm - the resolution is already evenly high at f/3.8 and outstanding from f/5.6 onwards. This is a surprising level for a standard zoom lens. There's a slight drop in resolution at 70mm but the quality remains easily very good at f/4.5 and excellent from f/5.6 (and that's despite a slight centering defect here).
    photozone.de
    Wybacz, ale nie bardzo rozumiem, co chcesz powiedzieć wklejając ten cytat.
    To polskie forum i chyba będzie nam łatwiej się zrozumieć wyrażając swoje poglądy w języku polskim?

  2. #12

    Domyślnie

    Cóż - co do sigm każdy nieco bardziej wtajemniczony amator fotografii wie, że trzeba wybierać. Powtarzalność jest wątpliwa i egzemplarze testowane w sieci / prasie nie są reprezentatywne dla każdej sztuki. Sprawa jest ogólnie znana - wystarczy poczytać choćby to forum. Walle - kupując sigmę przez internet chyba świadomie podjąłeś ryzyko, jeśli nie to teraz masz nauczkę, że trzeba je sprawdzać.
    Co do nowej to trudno sugerować się wynikami poprzedniej wersji bo układ optyczny został przeprojektowany. Trzeba poczekać na testy i opinie.
    staruszek D70, D90 + SB 600 + 4 zoomy + 5 stałek

  3. #13

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Walle Zobacz posta
    Wybacz, ale nie bardzo rozumiem, co chcesz powiedzieć wklejając ten cytat.
    To polskie forum i chyba będzie nam łatwiej się zrozumieć wyrażając swoje poglądy w języku polskim?
    Pokaz obiektyw o zblizonych parametrach i cenie, ktory wyraznie goruje nad Sigma w kategorii rozdzielczosci. Bo chlapnales sobie o braku ostrosci, bez zadnego punktu odniesienia. Moze porownujesz osiagi tego szkla do stalek z wyzszej polki? Wtedy faktycznie przyznam racje - mydlany.

  4. #14

    Domyślnie

    Wersję bez OS przelotnie testowałam.
    Dawała bardzo przyjemny, ostry i kontrastowy obrazek.
    Jedynym mankamentem tego szkła było dla mnie nieco na wyrost podane 2,8 - jest tylko na 17mm, przy ok. 19mm jest już 3,5 - więc tak troszkę to 2,8 jest ...tylko w nazwie?
    Gdyby 2,8 trzymała do ok. 35mm - wtedy byłaby to bardzo silna konkurencja/poważna alternatywa dla nikkora 18-70, a nawet dla tamrona 17-50.
    "Nie istnieje takie zdjęcie, którego nie można było zrobić lepiej" - ja
    Mój niekomercyjny link

  5. #15

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Sin Zobacz posta
    Pokaz obiektyw o zblizonych parametrach i cenie, ktory wyraznie goruje nad Sigma w kategorii rozdzielczosci. Bo chlapnales sobie o braku ostrosci, bez zadnego punktu odniesienia. Moze porownujesz osiagi tego szkla do stalek z wyzszej polki? Wtedy faktycznie przyznam racje - mydlany.
    Odpowiedź na pierwsze pytanie to Nikkor 18-70, a w kwestii ostrości o której piszę nawet dużo tańszy Nikkor 18-55VR.
    Nigdzie nie pisałem, że coś nad czymś wyraźnie góruje. Pisałem, że posiadana przeze mnie Sigma była mydlana.
    Sigmę porównywałem z Nikkorem 18-55II, piszę o tym w tym temacie, w 6 wątku, drugie zdanie.
    Nie wiem co znaczy ,,chlapnales", czy to jakiś język, slang, czy przenośnia?

  6. #16

    Domyślnie

    Wcześniej posiadałem to szkiełko, przebrałem ze 4 sztuki zanim trafiłem na taką która mnie zadowalała pod względem ostrości i nie miała lekkiego BF. Nie jest może szkło najwyższych lotów, ale zamiast kita daje radę.

  7. #17

    Domyślnie

    mam pytanko do poprzedniej wersji tego szkła (bez OS) SIGMA AF 17-70mm f/2.8-4.5 DC MACRO ...

    czy bedzie działał AF z body D3000 ??? sigmy mają jakiś wbudowany silnik, czy tylko obiektyw z oznaczemiem HSM bedzie współpracował z D3000 ???
    Nikon D80 l S 17-70 Macro HSM l N 50/1.8 l T 55-200 l SB400 l kilka filtrów i duze checi

  8. #18

    Domyślnie

    z D3000 AF będzie tylko z wbudowanym silnikiem, na mojej S17-70 jest wyraźnie zaznaczone, że ma HSM
    D80, S17-70 f2,8-4,5; N 75-300; Panagor PMC 135 f2,8; Vivitar 300 f5,6 (Tokina)

  9. #19

    Domyślnie

    Silnik w Sigmach znajduje się tylko w szkłach HSM. Jedynym wyjątkiem jest Sigma 70-300 AF Motor, ale tam AF to słaba sprawa.

    Ja mam Sigmę bez HSM, nie narzekam, ale jak już robią nową wersję, to mogli by wreszcie wsadzić 2.8 w całym zakresie. Przy cenie do 2000 - 2500 była by hiciorem, bo użytkownicy DX mają dość wybierania pomiędzy 17(18 )-50 a 24(28 )-70(75)
    FX+ FX + 20-35/2 + 50/1.4 + 85/1.8 + 70-200/2.8 VR

  10. #20

    Domyślnie

    "Firma Sigma Corporation poinformowała o rozpoczęciu sprzedaży obiektywu Sigma 17-70 mm f/2.8-4.0 DC Macro OS HSM wyposażonego w bagnet dla lustrzanek Canon. Cena podawana na tronie producenta wynosi 56 200 JPY, czyli ok. 1800 zł i taka też ma być cena obiektywu w Polsce, gdzie pojawi się on po Nowym Roku."

    źródło optyczne.pl

Strona 2 z 7 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •