Close

Strona 3 z 6 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 58
  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez adrian Zobacz posta
    A przy którym spędzasz najwięcej czasu?
    Ja siedzę najwięcej przy Windows -> grafika. Ale najwięcej do roboty mają kompy z Linuxem Pełnią bardziej odpowiedzialne funkcje w domu
    Pozdrawiam! Marcin fotoblog fotografia
    F100,D700,D80 | N 35/2D 50/1.4D 105/2.8D 24-85G 35-70/2.8D 75-150/3.5AiS | Σ 12-24 70-300 | Sonnar 300/4 | Soligor 135/2.8 | SW 150/750 | SB-800/400 | LS-2000 | HEQ5

  2. #22

    Domyślnie

    również popieram linuxa i mam w domu od lat pięciu ale ...
    ostatnio zanabyłem w końcu mp3 player samsung p2 i co ? dupa ! linux go nie widzi
    męczyłem się 4 lata z kamerkami DV - kino, konwersje, dvd many i inne duperele
    pomyślałem że dość tracę czasu i kupiłem lumixa tz7 do kręcenia filmów na sd i co ? linux nie potrafi konwertować plików video ... itp itd

    chyba wrócę do windy zamiast po schodach chodzić

  3. #23
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    08 2009
    Miasto
    Polska
    Posty
    20

    Domyślnie

    @chaos

    a nie można mieć np 2 systemów,

    do ob. grafiki mam windowsa, a tam nx i psx , a do reszty linuxa
    nie ograniczajmy sie

  4. #24

    Domyślnie

    Dziwne, dziwne. Samsung P2 działa w trybie MTP, Amarok powinien go widzieć. Jeśli nie, to powinno się dać wgrać firmware z trybem UMS. Co do konwersji, to też nie powinno być problemów - zazwyczaj wystarczy zainstalować pakiet kodeków w32codecs.
    Ostatnio edytowane przez kiemlo ; 08-12-2009 o 14:09

  5. #25

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Mikie_001 Zobacz posta
    Czesc,
    Chyba nie umiem szukac, ale nigdzie nie widze watku na temat instalowania NX2 na linuxie (niech bedzie ubuntu na ten przyklad).
    Szperajac po necie widzialem, ze komus sie udalo.
    Niestety, dopieo raczkuje w linuxie, ale postanowilem sie uprzec, zeby go poznac, NX2 by sie przydal, aby nie machac dyskami...
    Jesli komus cos swita, to bedzie mi milo, gdy podzieli sie wiedza....
    pozdro
    Michal
    Spróbuj przez "Wine" (środowisko do uruchamiania programów z Windy). Jeśli nie wiesz jak zainstalować Wine to zaistaluj sobie Picasę na Linuksie (ona pobiera pakiety wine) a potem spróbuj Nx.

    Niestety Gimp i RawTherapee są jeszcze w "blokach startowych" w stosunku do PSa i Lightroma (nad czym boleję bo też lubię i wolę Linuxa).

    Pamiętaj jednak. że uruchamianie niektórych programów pod wine jest nie zgodne z ich licencją. To samo dotyczy instalowania Windy, PSa, Lightrooma na VM.

  6. #26

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kiemlo Zobacz posta
    Dziwne, dziwne. Samsung P2 działa w trybie MTP, Amarok powinien go widzieć. Jeśli nie, to powinno się dać wgrać firmware z trybem UMS. Co do konwersji, to też nie powinno być problemów - zazwyczaj wystarczy zainstalować pakiet kodeków w32codecs.
    tak, amarok go widzi, ale obsługa jest koszmarna - nie można kopiować całych katalogów, nie widać paska postępu kopiowanie i takie tam

    kodeki mam wszystkie ale jakoś sobie nie radzą z filmikiem z panasonica

  7. #27

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Ire Zobacz posta
    @chaos

    a nie można mieć np 2 systemów,

    do ob. grafiki mam windowsa, a tam nx i psx , a do reszty linuxa
    nie ograniczajmy sie
    a po co mi dwa ? jak bym kupił windę zrezygnował bym z linuksa i spokój
    nie podoba mi się ale jednak system jest daleki od wszechstronności

  8. #28

    Domyślnie

    @chaos,

    a próbowałeś mencodera od mplayera? Nie zdarzyło mi się, żeby mi czegoś nie przerobił jak chciałem.

  9. #29

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez baqers Zobacz posta
    @chaos,

    a próbowałeś mencodera od mplayera? Nie zdarzyło mi się, żeby mi czegoś nie przerobił jak chciałem.
    Da, z reguły to kwestia dossania odpowiednich kodeków i narzędzi. mencoder jest wielki :o)
    The Iron never lies to you. You can walk outside and listen to all kinds of talk, get told that you’re a god or a total bastard. The Iron will always kick you the real deal.

  10. #30

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez baqers Zobacz posta
    @chaos,

    a próbowałeś mencodera od mplayera? Nie zdarzyło mi się, żeby mi czegoś nie przerobił jak chciałem.
    nie no, z palca pisał nie będę, muszę mieć jakiś interfejs

Strona 3 z 6 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •