Close

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 17 z 17

Wątek: Lampa studyjna

  1. #11

    Domyślnie

    Podstawy wiedzy nie wystarczą. I choć wiedzę można zdobyć sposobami podanymi przez Jacka, to bez wątpienia trzeba ją dalej pogłębiać w czym pomoże własny sprzęt oświetleniowy. Pomijając koszt światłomierza, który jest niezbędny w prawie każdej pracy studyjnej, cena podstawowych (np. 300 Ws) trzech lamp wraz z akcesoriami pewnie będzie wynosić min. dwa tysiące zł. Pozostaje pytanie, co dalej z tym sprzętem, gdy scarlet w miarę szybko "złapie" o co chodzi? Czy nada się do ciągłej zawodowej pracy? Nie wiemy co/kogo scarlet chce fotografować. Ale warto by lampy miała. Ja w każdym razie trzymam kciuki.

  2. #12

    Domyślnie

    to chyba jakiś żart - chcesz coś dobrego bo zakładasz studio foto i zastanawiasz się nad lampką za 88zł??? żeby mieć jakieś pojęcie o pracy w studio - zrób jakiś kurs albo zatrudnij się na miesiąc w jakimś studio w pobliżu - zobaczysz co i jak - na podstawowe studio trzeba 3-5 lamp 500-300Ws, światłomierz, statywy, tła, softboxy, spoty, wrota i inne, a to w sumie kilka tysięcy zł - a ty wygłupiasz się z lampką za 88zł

  3. #13
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 776

    Domyślnie

    Można zarobic na fotografowaniu dzieci (patrzę na galerię), to nie jest tak, że scarlet nie potrafi robić zdjęć. Natomiast nic nie wie o studiu foto i to jest problem. Nie wystarczy kupić sprzęt do studia by umieć oświetlać.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  4. #14

    Domyślnie

    To akurat jasne, ale posiadanie własnego sprzętu tę naukę ułatwi. Choć będzie jej sporo...

  5. #15
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 776

    Domyślnie

    Oczywiście. Najpierw sprzęt (lampy) i nabycie umiejętności pracy z nim, a potem uzywanie tego zawodowo.
    Wyobraźcie sobie, że ktos mówi, że będzie fotoreporterem a potem się zapyta to jaka lustrzankę ma kupić, o obiektywach nie wie nic, a w ogóle to wskazuje na allegro jakiś link do kompaktu. Tutaj sytuacja wygląda mniej więcej analogicznie.
    Jak ktoś ma pasję i chcę w tym pracować to OK, ale z głową. Scarlet chce się nauczyć pływać wskakując z łódki do głębokiej rzeki. Ja nie jestem zwolennikiem takiej metody. Nie jestem tak odważny. Może scarlet zakłada, że skoro wyda pare stów to niewiele ryzykuje, niewiele straci. Ja jestem zwolennikiem tego by jak cos robic, to robic to dobrze.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  6. #16

    Domyślnie

    Witam.

    Odszukałam swój stary post.
    Napisałam niedokładnie. Chciałabym otworzyć coś w rodzajustudia fotograficznego. Lubie fotografować dzieci
    Chwilowo jestem uziemiona trzecim Ale planuje w niedaliekiej przyszlości coś jednak robić. Bedę się doszkalać. Co do lampy, to nie kupiłam żadnej. Może jak na razie do prób zostane jednak przy taniej lapmpie z którą da się coś zrobić. Pomożecie? Bo jak już pisalam kompletnie się nie znam!
    Scarlet

  7. #17

    Domyślnie

    Scarlet, zapodaj budżet, warunki jakimi dysponujesz, to może się coś wymyśli

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •