Close

Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Domyślnie Wacom Intuos 4 - wielkość obszaru roboczego

    Nie doszukałem się na stronie dystrybutora i mam pytanie o Intuosa 4 w rozmiarach M i L. Czy istnieje możliwość zmiany wielkości obszaru roboczego w tych modelach na mniejszy? Jeśli tak to w jakim zakresie? Nie chodzi mi o zmianę proporcji obszaru bo tyle doczytałem że taka możliwość istnieje, tylko czy można przeskalować sobie obszar do mniejszego rozmiaru np do tego z modelu S.
    Bawiłem się chwilę rozmiarem M i L - do ilustracji są ok, do retuszu i innych codziennych czynności są już trochę za duże.
    Ostatnio edytowane przez BlackRoger ; 28-11-2009 o 14:11
    Nikon Z6 II, Nikkor Z 50mm/1,8 S, Leofoto Ranger LS-254C + LH-30

  2. #2

    Domyślnie

    Zawsze i we wszystkich tabletach taka opcja była, więc tu też nie widzę powodu, dla którego miałoby być inaczej

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez BlackRoger Zobacz posta
    Bawiłem się chwilę rozmiarem M i L - do ilustracji są ok, do retuszu i innych codziennych czynności są już trochę za duże.
    eeee tam... Używam 'M' i jest idealne właśnie do tego o czym mówisz. 'L' to model do malunku tzw z 'łokcia' a 'M' do pracy z 'nadgarstka'. Z 'S' przy dużym ekranie ( a teraz wszyscy do tego zmierzają) będziesz potrzebował wyczucia ( mały ruch - duży skok ) pewnie wiesz o czym mówię. Po drugie 'S' nie ma pełnego ExpressKeys i Touch Ring a to bajer szczególnie gdy pracujesz na CS 4. Jeżeli szukasz usprawiedliwienia dla ceny to OK.

    Co do skalowania obrazu to w zakładce 'Mapowanie' masz wszystko czego potrzebujesz ( łącznie z opcją "wymuszenia proporcji")

    Powodzenia
    ___________
    Pozdrawiam
    Tomasz

  4. #4

    Domyślnie

    Dzięki wam, jeden dylemat z głowy. Teraz ostateczny wybór rozmiaru: M albo L. W poniedziałek idę się dłużej pobawić do sklepu.
    Nikon Z6 II, Nikkor Z 50mm/1,8 S, Leofoto Ranger LS-254C + LH-30

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez BlackRoger Zobacz posta
    Dzięki wam, jeden dylemat z głowy. Teraz ostateczny wybór rozmiaru: M albo L. W poniedziałek idę się dłużej pobawić do sklepu.
    Pracowalem 2-3 latka na Intuosie 3 A5 wide, a od kilku dni uzywam 4ki w rozmiarze L. Powiem szczerze, ze nie widze jakiejs wiekszej roznicy in + (w kwestii rozmiaru obszaru roboczego). Chociaz z drugiej strony, nie wiem, czy nie wkurzaloby mnie, gdybym musial pracowac na Mce, bo z tego co porownywalem po opisie (i faktycznym pomiarze mojej 3jki), to Mka z serii 4 ma mniejszy obszar roboczy niz A5 wide z serii 3.
    D3s, D3, D800 | 14-24, 24-70, 70-200 VR2, S 35/1.4, N 50/1.4D, S 85/1.4, T 90Di, PC28 | SB910, SU800, PIXEL KING | Man 055 ProB + 410 | LowePro 650, Tamrac exp 8x
    www.SALDAT.pl

  6. #6

    Domyślnie

    Coś czuję że zostaniesz przy M, ja przyznam zakupiłem S bo ruchy ręką najbardziej mi odpowiadały w obróbce zdjęć, od razu zaznaczam że nie kupiłem eSki z powodów finansowych
    olender.me
    C5DmkII, C28/1.8, C85/1.8

  7. #7

    Domyślnie

    Oprócz obróbki foto chcę go wykorzystać właśnie do rysunku odręcznego dlatego te dylematy. Bez opcji rysowania wziąłbym eMkę i nie sądzę żebym potrzebował większy obszar. Opcje z wyświetlaczem LCD sobie daruję ze względów finansowych, na pewno może być to pomocne ale kwestia przyzwyczajenia zrobi i tak swoje. Miałem w ręku piórko po raz pierwszy a i tak operowanie nim wydaje mi się bardzo intuicyjne. Z ciekawości spróbuję też drapnąć gdzieś XL do porównania ale z tym rozmiarem w okolicznych sklepach może być problem.
    Nikon Z6 II, Nikkor Z 50mm/1,8 S, Leofoto Ranger LS-254C + LH-30

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •