Close

Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1

    Domyślnie Instrukcja sb800 - to nie to co myślicie...

    Otóż... ani w ząb nie mogę dorozumieć jak korzystać z tabelek instrukcji SB-800 Np. str 39 zakresy zasięgu lampy z preselekcją przesłony Jest tam przykład którego wyniki są zaznaczone na szaro i podpowiedź że przy ISO 100 zoom lampy na 35mm obiekt w odl 5m poprawne wartości przesłony to f/2-f/5.6 w tabelce jest tylko przesłona i zasięg błysku lampy. Gdze ISO gdzie odległości od przedmiotu gdzie informacja że obiektyw ma 35mm ?.
    Ja takie tabelki rozumiem tak: mam podane ISO 100,200,itd.. Odległości metr,dwa,trzy itd.. ogniskowa taka a taka i na przecięciu wybranych wartości mam zasięg błysku. A z tego co w instrukcji to nic nie łapię.

    Pozdrawiam i nie śmiejcie się.... to moja pierwsza lampa zewnętrzna
    Ostatnio edytowane przez CynowaKonefka ; 24-10-2006 o 23:11

  2. #2
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 776

    Domyślnie

    fakt, ta tabelka i następne są skonstruowana koszmarnie. Na szczęscie są zbyteczne
    Te dane masz na wyświetlaczu lampy, włącz ją - cokolwiek zrobisz i zmienisz pokaże ci się zasięg lampy (oczywiście przy palniku na wprost, bo przy odchylonym nie da się tego przewidzieć).
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  3. #3

    Domyślnie

    No fakt że są na lampie... Ale myślałem że te tabelki są też potrzebne tylko nie wiedziałem do czego i próbowałem coś z nich zrozumieć...
    Dziękuję i pozdrawiam.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •