Close

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 37
  1. #1

    Domyślnie Ustawienie aparatu do fotografowania sportu (piłka nozna )

    Witam !

    Od niedawna zacząłem fotografowac mecze piłki noznej i nie mogę znaleźć złotego środka w ustawienu aparatu D90
    -Z jakiego trybu wyboru pola ostrości korzystać ?
    -Jaki ustawić pomiar swiatła itp.

    Ogolnie kazda wskazówka dla mnie bedzie cenna, a jeszcze na marginesie zapytam czy obiektyw nikkor 70-300 VR 4,5-5,6 da rade, nie jest za ciemny ???
    Ostatnio edytowane przez ekonet ; 02-05-2011 o 10:25 Powód: ORTO! ("zaczołem", "znaleść")

  2. #2

    Domyślnie

    70-300 na początek da radę pod warunkiem, że nie będzie to hala..............

  3. #3

    Domyślnie

    Dołączam się do pytania kolegi. Jakie ustawienia nikona D90 będą najlepsze do fotografowania sportu np piłka nożna. Jaki tryb autofokusa? Czy AF-C będzie najlepszy? Tryb wyboru pola ostrości? Centralny punk ostrości? Jaki pomiar światła? itp.

    posiadam obiektyw 70-200 VR II

  4. #4

    Domyślnie

    AF-C, Centralne Pole, Pomiar Punktowy, Format pliku RAW, Pre-WB,

  5. #5

    Domyślnie

    ustaw tryb na "biegnacego ludzika" i bedzie dobrze

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Sapphiron Zobacz posta
    AF-C, Centralne Pole, Pomiar Punktowy, Format pliku RAW, Pre-WB,
    Jeśli mecz odbywa się przy sztucznym świetle to tak, a jeśli w dzień to bilans bieli można spokojnie dać na AUTO i robić w formacie JPG

  7. #7

    Domyślnie

    tak naprawdę nie na auto tylko ustalić jedną temperaturę barwową, jak się nie łazi to będzie najwygodniej.

  8. #8

    Domyślnie

    raw do sportu?

  9. #9

    Domyślnie

    raw do wszystkiego dobry, ale rozumiem że chodzi o ilość zdjęć komu by się chciało , i za jpgiem przemawia szybkostrzelność
    po co ustawiać WB jak się strzela w rawach :>

    ja bym wybrał dynamiczne pole,af-c i uśredniony centralny tyle ze z "dużym" punktem ( wiem w d90 nie można )

  10. #10

    Domyślnie

    Ja robię w raw i nie interesuje mnie wb ani pomiar światła. Najważniejszy jest dla mnie af. No ale po zmianie d90 na d300s nie jest to już aż taki problem
    D700/D300s/D50

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •