Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14
  1. #1

    Domyślnie Nikon SB-600 czy Sigma EF-500 DG Super i-TTL

    Mam zamiar kupić w stanach lampę max $200. Na forum wyczytałem że Sigma EF-500 jest porównywalna z SB-800. Zaznaczę że jestem amatorem i do tej pory nigdy nie pracowałem z lampą zewnętrzną, a strasznie mnie denerwują przepalenia z lampy wbudowanej w mojego D70. Byłem juz zdecydowany na SB-600 gdyby nie to ze przeczytałem o tej sigmie na forum. Co wybrać ? http://www.amazon.com/Sigma-EF-500-S...&s=electronics czy http://www.amazon.com/Nikon-SB-600-S...&s=electronics
    Pewnie i tak nie wykorzystam możliwości żadnej z nich ale jak kosztują mniej więcej tyle samo to chyba lepiej wybrać lepsza.

    Poza tym mam pytanie na boku. Czytałem kiedyś że zamiast oryginalnego pilota można stosować do D70 piloty uniwersalne. Czy ktoś używa takiego ? Jeśli tak to jaki dokładnie.
    Ostatnio edytowane przez majo44 ; 24-10-2006 o 17:20
    Usunięto komercyjną stopkę - regulamin forum!

  2. #2

    Domyślnie

    - co do pilota mam takie uniwersalnego kupinego za 20 zł i bez problemu działa z D70, piota mogę sprzedać, bo kupiłem inny na Allegro za 55 zł
    - co do lampy Sigma EF 500 Super to dokładny zamiennik SB-800, troche tylko trudniejszy w obsłudze w trybach Commander Mode, ale działa bez problemu z D70
    pozdrawiam Piotr


  3. #3

    Domyślnie

    Ale którą byś wybrał, która lepsza? Jestem jak mówiłem amatorem wiec pewnie nigdy nie wykorzystam w pełni mozliwości tych lamp, choć moc Sigmy chyba będzie dla mnie ważnym atutem ?
    Usunięto komercyjną stopkę - regulamin forum!

  4. #4

    Domyślnie

    trudno doradzać, ja używałem Sigmy z D70 i nigdy mnie nie zawiodła, byłem z niej bardzo zadowolony, porównywałem ją tylko z SB-800 i naprawdę nie widziałem jakiś miażdżących różnic, poza wspomnianym trybem Commander, gdzie na SB-800 wybiera się to w menu lampy i nie musi być ona na body, natomiast w Sigmie, aby mieć dostęp do tego menu Sigma musi być podpięta najpierw pod body (po zdjęciu pamieta ustawienia do wymiany baterii lub wybrania innej opcji)
    pozdrawiam Piotr


  5. #5
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    04 2006
    Miasto
    Barcin/Bydgoszcz
    Posty
    47

    Domyślnie

    Zamierzam kupić tą Sigme na Allegro i widze, że ceny są tańsze niż SB-600. Stąd moje pytanie, czy ktoś może się wypowiedzieć jak ta lampa działa z D50?
    Pozdrawiam!

  6. #6

    Domyślnie Sigma a D50

    Gdzies cos mi sie obiło ze z D50 nie współpracuje najlepiej, i rzeczywiście w oficjalnym dodatku do instrukcji Sigmy jest :

    "“FV Lock”, “Wireless Flash” functions can be used with following i-TTL equipped cameras.[
    D2 Series, D200, D70s, D70, D50, F6 (However, the D50’s built-in flash cannot be used for wireless flash.)]".

    Wiec musisz sie zastanowic bo to pewna strata, ale z drugiej strony musisz sie dowiedziec czy SB-600/800 mozna wyzwalać wbudowanym flashem w D50.

    Tak przeglądałem forum i okazuje sie ze D50 nie ma takiej mozliwości http://forum.nikon.org.pl/showthread.php?t=12571

    Ponadto gdzies jeszcze obiły mi sie jeszcze inne uwagi odnośnie Sigma/D50, ale konkretów nie znam (mam D70 wiec mnie to nie interesiło)

    Ja sie zdecydowałem tez na te sigme, zamawiam w stanach i różnica cenowa pomniedzy Sigmą ($200) a SB-800 ($350) (SB-600 ($170)) jest jak dla mnie decydująca.
    Ostatnio edytowane przez majo44 ; 30-10-2006 o 13:40
    Usunięto komercyjną stopkę - regulamin forum!

  7. #7

    Domyślnie

    Podklejam się do tematu.
    Też stoję przed dylematem-co wybrać EF 500 super czy SB-600.
    U mnie sytuacja jest podobna, jestem laikiem i też raczej na manualu pracować nie będe (przynajmniej w najbliższej przyszłości).
    Do swojego starego olka miałem zewnętrzną lampe FL-36 i byłem z niej bardzo zadowolony-dlatego szukam czegoś podobnego.

    Tylko że mam możliwość kupna EF-500 super za 650 zł i zastanawiam się czy nie warto.
    Głównie chodzi o współprace lampy z D70s na automacie, czy Sigma nie jest pod tym względem gorsza od SB-600.
    Z góry dziękuje za odp.

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mini21 Zobacz posta
    Podklejam się do tematu.
    Też stoję przed dylematem-co wybrać EF 500 super czy SB-600.
    U mnie sytuacja jest podobna, jestem laikiem i też raczej na manualu pracować nie będe (przynajmniej w najbliższej przyszłości).
    Do swojego starego olka miałem zewnętrzną lampe FL-36 i byłem z niej bardzo zadowolony-dlatego szukam czegoś podobnego.

    Tylko że mam możliwość kupna EF-500 super za 650 zł i zastanawiam się czy nie warto.
    Głównie chodzi o współprace lampy z D70s na automacie, czy Sigma nie jest pod tym względem gorsza od SB-600.
    Z góry dziękuje za odp.
    używałem obu z d70s. Sigma jest lepsza jeśli chodzi o funkcje, masz fotocele i możliwość błysków stroboskopowych. Tego w SB-600 nie ma. Wadą jest tak jak Gawronek napisał jej obsługa która jest trochę problematyczna. Jeśli chodzi o automat to wydaje mi się że przy palniku skierowanym do góry sigma niedoświetlała, ale można było to załatwić zwykłą korekcją EV

    chodź przyznam że osobiście wolę SB-600

    BTW jak możesz to napisz na priv'a gdzie można wyrwać EF-500tke za taką kase ?
    D200 / D3200 / D610 || Nikkor 18-35|| Nikkor 24-70 AFS 2.8G || Nikkor 50 1.8D || SB-800 ||

  9. #9

    Domyślnie

    jesli nie planujesz zmiany body to kupuj, tylko ta cena coś podejrzana
    pozdrawiam Piotr


  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mini21 Zobacz posta
    Tylko że mam możliwość kupna EF-500 super za 650 zł i zastanawiam się czy nie warto.
    Witam,

    Jeśli można prosić również o info (może być na prv) gdzie można dostać tą lampę za takie pieniądze. Cena w Polsce oscyluje w granicach 850 zł (interfoto) do 1000 zł. W USA około 200 US + koszty przesyłki i ewentualne cło. W. Brytania około 130 - 160 funtów. Niemcy niecałe 200 EU. Można spotkać już wersje II z poprawionym podobno softem, która wspólpracuje z D80 i D200.

    Pozdrowienia
    Ostatnio edytowane przez pikus73 ; 06-01-2007 o 22:46

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •