Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14
  1. #1

    Domyślnie D700 jaki format odbitki przy trybie DX

    Witajcie.
    Ciągle mam wątpliwości co do zmiany D300 na D700 i w sumie wszystko by mnie przekonywało gdyby nie to, że mam już kilka szkieł które są typowe pod DX i jestem z nich zadowolony a nie wiem czy są w miarę tanie odpowiedniki pod FX (N18-105 i S no i druga sprawa jest taka, że jednak używam 200mm jako 300mm i to czasami wydaje mi się za krótko a na pewno nie kupię jakiegoś 300 f2.8
    Tak więc pytanie jak sprawuje się tryb DX w D700 i co ważniejsze jakie macie doświadczenia z wydrukiem z takiego trybu. Wiem, że to jest jakieś 5mln pixeli tylko czy to wystarcza w zupełności na format A4, chodzi mi naprawdę o bliskie przyglądanie się wydrukom.
    Czy lepiej jednak poczekać na jakiegoś następce z 18mln...tylko czy wtedy nie będzie bardziej szumiał.....

  2. #2
    Gaduła Awatar NBA
    Dołączył
    09 2007
    Miasto
    Jarocin, Wielkopolska
    Posty
    3 760

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez nickt Zobacz posta
    Witajcie.
    Ciągle mam wątpliwości co do zmiany D300 na D700 (...)
    Czy lepiej jednak poczekać na jakiegoś następce z 18mln...tylko czy wtedy nie będzie bardziej szumiał.....
    Uff... Czekaj.

  3. #3

    Domyślnie

    Jak się nie pomyliłem w szybkim liczeniu to 30x20cm będzie można w około 220dpi 21x15 w około 300dpi.
    Czy to jest wystarczające to już będzie zależeć od wymagań i technologii wykonywania, jak dla mnie bardzo wystarczające wielkości.

    *chyba że się gdzieś pomyliłem w liczeniu, ale wygląda to dość rozsądnie.
    TymancjO /Tomasz Tomanek/
    głównie |D800|D700|80-200/2.8|85/1.8|17-35/2.8|
    "...to jest moja wina, i moge ja zwalić na kogo chcę!" Homer Simpson

  4. #4

    Domyślnie

    5mpxl na A4 w zupełności wystarczy...
    Z tego co widzę po stopce to masz świetny zestaw pod FX, brakuje Ci tylko dołu. 18-105 możesz zastąpić T28-75 (nie wiele droższy, ale 2., a fisha Zenitarem (tańszy nawet od Samyanga). To wg mnie dobre rozwiązanie...

  5. #5

    Domyślnie

    trochę bez sensu kupować D700 żeby robić z niego cropa będziesz miał gorzej niż z D300
    N. D810, D5100, N. 18-70 f3.5-4.5G, 24-70 f2.8, 50 f1.8G, 105 Micro
    SB-800, SB-900. Sy. 500mm f6.3,

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez NBA Zobacz posta
    Uff... Czekaj.
    Spokojnie
    Widzę co się dzieje na giełdzie.
    Wszyscy sprzedają swoje D300 i chcą tanio kupić D700. Ja muszę jeszcze trochę poczekać ale z każdym dniem coraz bardziej mnie to kusi.... tylko tak mi szkoda tego poczciwego D300... i tych 300mm na 2.8 w 12mln.., które w dodatku nie winietuje

  7. #7

    Domyślnie

    tzn. ktos juz pisal ze robienie w cropie nie ma specjalnie sensu - bo realnie do odbitek w labie i tak przycina sie troche do innego formatu.
    Trzeba robic na FF i samemu wyciąć to co faktycznie jest nieużyteczne.
    A 5mln pix.... ja ze swoejgo 6mln pentaxa istD robiłem 30x40 i było bardzo ok.Jedna fota jakieś wyróżnienei załapała
    To naprawdę sporo informacji - inna sprawa to to że zdjęcie to nie ilość linii na mm - takie dokładne oglądanie to jakaś paranoja, albo brak pomysłu na porządne zdjęcia

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez nickt Zobacz posta
    Wszyscy sprzedają swoje D300 i chcą tanio kupić D700. Ja muszę jeszcze trochę poczekać ale z każdym dniem coraz bardziej mnie to kusi.... tylko tak mi szkoda tego poczciwego D300... i tych 300mm na 2.8 w 12mln.., które w dodatku nie winietuje
    Jeżeli faktycznie potrzebujesz te "300/2.8" i jeszcze zdarza ci się z tego cropa wycinać na kompie, to lepiej nie myśl o sprzedaży D300.
    Ja kiedyś zrobiłem taki błąd, myśląc że z D3 crop będzie dobry i sprzedałem D300, niestety pomyliłem się bardzo i szybko kupiłem następne D300 ( niestety drożej niż sprzedałem) - ja potrzebuję cropa do samolotów. Tak więc zastanów się do jakiego rodzaju fotografii będziesz puszkę używał, możesz poczuć się zawiedziony po przesiadce na D700.

  9. #9
    Gaduła Awatar NBA
    Dołączył
    09 2007
    Miasto
    Jarocin, Wielkopolska
    Posty
    3 760

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez wilk325 Zobacz posta
    możesz poczuć się zawiedziony po przesiadce na D700.
    Możesz... Na D3 też... Zgadzam się.

  10. #10

    Domyślnie

    Prosz: calc

    A jak znajdziesz laba, który drukuje w 300 dpi, to daj mi znać.
    The name of the game is to fill the frame.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •