Close

Strona 1 z 23 12311 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 230
  1. #1

    Domyślnie Jak szeroki kąt do D700 ??

    Witam jak w temacie. I nie biorę na razie pod uwagę 24-70 f2.8 i 14-24 f2.8 Nikkora z wiadomych powodów cena Co możecie mi polecić godnego ??
    D700, N180mm f2.8, N85mm f1.8, N50mm f1.4G, N28mm f1.8N, SB800

  2. #2

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez max-foto Zobacz posta
    Ja polecam Sigme 12-24 jest śOwietnym obiektywem, znajomy miał na wyjeździe ostatnio i mogę go w pełni pochwalić, zdjęcia wyszły rewelacyjnie. Tylko zależy jaka suma wchodzi w gre.
    Fajne szkło (znajomy używa z 5d), szkoda tylko, że nie za jasne.

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez prz3mo Zobacz posta
    Fajne szkło (znajomy używa z 5d), szkoda tylko, że nie za jasne.
    Ale za to szerokość powala
    Jak dobrze pójdzie to może dzisiaj dostane w swoje ręce Sigme 15-30 to się podzielę wrażeniami.

  5. #5

    Domyślnie

    Sigma 12-24, z drugiej ręki do kupienia za około 2 tys

  6. #6

    Domyślnie

    Ja mogę śmiało polecić sigmę 17-35 2.8-4 HSM. Koniecznie HSM - stara wersja znacznie słabsza optycznie.
    Sigma HSM jest lepsza od tamrona 17-35 zarówno optycznie jak i mechanicznie. Miałem oba i zostałem przy sigmie.
    dwie puszki, kilka słoików, świeczka i... scyzoryk

  7. #7

    Domyślnie

    Ja mam Nikkora 18-35 3.5-4.5

    Ciemny, ale za to na FF jest baaardzo szeroko
    Chociaż bywały momenty gdzie chciałem mieć 14 lub nawet 12.
    Pozdrawiam
    Przemek

  8. #8

    Domyślnie

    A testował ktoś z D700 Sigmę 15-30 mm f/3.5-4.5 EX DG ?

  9. #9

    Domyślnie

    Ja właśnie dostałem w swoje ręce, jak będzie więcej czasu to postaram się zrobić jakieś testowe foty...

    Ale tak z pierwszych strzałów to powiem tyle:

    - AF śrubokrętowy, ale szybki i celny, nawet niezbyt głosny.
    - ostrość jest wg mnie całkiem ok, choć bez szału, przy brzegach trochę spada, najgorzej w samiutkich rogach, ale to naprawdę małe obszary. Najgorzej wypada przy 15mm na 3.5, po przymknięciu się poprawia. Na 30mm ogólnie sporo lepiej się zachowuje - ostrzejsza. Zaznaczam, że to takie tylko wstępne obserwacje, jak trochę popstrykam to zweryfikuje to co teraz piszę.
    - aberacji do tej pory nie zauważyłem.
    - szeroko szukałem zastępcy dla S10-20, więc możliwe najszerszego i rozsądnych pieniądzach - dlatego nie usmiechały mi sie 17/18-35.
    - filtry można tylko mocować na specjalnym pierścieniu zakładanym na osłone przeciwsłoneczną - używalne w sumie tylko przy 30mm bo wtedy nie ma owego pierścienia w kadrze (nie wiem jak będzie po nakręceniu filtra). Filtry 82mm, albo w bagnecie (chociaż nie wiem co i jak).
    - duże to to (wymiary podobne do 14-24), ale lekkie - ok 600g.

    Na razie zadowolony, jak będzie dalej w miarę użytkowania, to się zobaczy.

  10. #10

    Domyślnie

    S4INT czekam na dalsze testy
    Napisz jak wygląda winietowanie dla 15/3.5. Najlepiej to wstaw jakiś obrazek.

Strona 1 z 23 12311 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •