Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 21
  1. #1

    Domyślnie Samyang 8mm (nikon D80) i lampa Nissin Di 466

    Witam !

    Czy ktoś z Was może mi wyoślić mój mały problem ?

    Nie działa mi lampa z obiektywem Samyang 8mm naciskam w Nissinie manual (czerwona kontrolka) ale także zonk. Miga tylko w aparacie kontrolka lampy błyskowej, lampa wbudowana oczywiście działa. Czy da się to jakoś wymusić ? Przepraszam jeżeli pytanie jest lamerskie ale po prostu nie mogę znaleźć odpowiedzi. Czy może lepiej oddać z powrotem lampę do sklepu i używać dalej starego Unomata B24 lub kupić lampę która faktycznie będzie miała tryb manualny, bo z tego co wnioskuję to ona chyba do końca nie ma.
    Ostatnio edytowane przez elgato ; 26-11-2009 o 00:42

  2. #2

    Domyślnie

    Chodzi o to, że Nissin Di622/466 nie da się wyzwolić z centralnego styku, a co za tym idzie szkła bez procka (wszystkie manuale) powodują taką a nie inną współpracę z lampą nawet w trybie manual. Było gdzieś zresztą było już o tym wspomniane na forum.
    Generalnie te tanie lampki zawsze mają jakieś ograniczenia, jednak do codziennej pracy w iTTL robiąc zdjęcia "u cioci na imieninach" sprawdzają się bardzo dobrze, a przynajmniej dobrze. "Poważne" lampy do wszystkiego niestety kosztują.
    Kiedy wszystkie znane metody zawiodą przeczytaj instrukcję obsługi...
    "I właściwie kto wódki nie pije ten jest wywrotowcem, tak
    Świadomie uszczuplającym dochody państwa - bezideowcem"

  3. #3

    Domyślnie

    Dziękuje za odpowiedź i faktycznie potwierdziło się. Fotozakupy tam gdzie zakupiłem lampę po kontakcie z Nissinem oświadczyli, że faktycznie ich lampy nie mają pełnego trybu manualnego i potrzebują tak czy siak informacji z obiektywu. Wiec nie da się ich zmusić do pracy z obiektywem manulanym. Więc chyba zostaje faktycznie zbieranie na dedykowaną sb-800 póki co zostaję przy swoim Unomacie B24 jeśli jeszcze nie zepsuł mi aparatu to chyba trochę posłuży.
    P.s.
    Nie wiecie przypadkiem czy SB-26 lub SB-28 będzie współpracować z manualnymi obiektywami?
    Ostatnio edytowane przez elgato ; 26-11-2009 o 19:51

  4. #4

    Domyślnie

    Sb-26 , 28 bedzie działac z manualnym szkłem w trybie M i A.Sam uzywam sb-80dx tez z fisheye'm.
    Ostatnio edytowane przez waskoporty ; 26-11-2009 o 21:55

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez waskoporty Zobacz posta
    Sb-26 , 28 bedzie działac z manualnym szkłem w trybie M i A.Sam uzywam sb-80dx tez z fisheye'm.
    A czy te lampy będą działały w jakiejkolwiek automatyce z nikon d80 czy tylko manual ?
    NIKON D80, 18-70ED,Samyang 8mm, Unomat B24

  6. #6

    Domyślnie

    Tylko M i tryb automatyki własnej lampy (A). Nie działa zoom, iTTL nie ma. Body w trybie M, A i bodaj P, ale nie jestem pewien. Sam sprawdź na swoim Unomacie jakie tryby działają. Generalnie można kupić ale trzeba dobrą cenę znaleźć bo na Alledrogo to czasami przeginają - np. wczoraj SB28 poszła za 590PLN !!!
    Ostatnio edytowane przez adolfik9501 ; 27-11-2009 o 11:52
    Kiedy wszystkie znane metody zawiodą przeczytaj instrukcję obsługi...
    "I właściwie kto wódki nie pije ten jest wywrotowcem, tak
    Świadomie uszczuplającym dochody państwa - bezideowcem"

  7. #7

    Domyślnie

    Trochę szalona cena ! Unomat działa całkowicie w manualu aparat wysyła napięcie na środkowy bolec, a resztę ustawiam sobie w lampie.
    NIKON D80, 18-70ED,Samyang 8mm, Unomat B24

  8. #8

    Domyślnie

    moge zapytac co ustawiasz sobie na tej lampie? z tego co widze tutaj:
    to lampa ma tylko narysowana tabelke i trzy opcje M, Zielony, Czerwony

    pytam sie bo rowniez mam unomata (B20C) i tam nic sie nie da ustawiac procz wspomnianych trybow
    "...nie ma ludzi normalnych, sa tylko nieprzebadani..."

  9. #9

    Domyślnie

    mam podobny problem z samyangiem 8mm i nikonem d80, na trybie manualnym( bo na takim oczywiście tylko działa) ne mogę wyzwolić wbudowanej lampy... jeżeli ktoś wie o co chodzi niechaj da znać na maila: wntaternik754@gmail.com albo gg: 9556900 , z góry dzięki

  10. #10

    Domyślnie

    wbudowana lampa działa tylko w iTTL, manualny obiektyw nie jest obsługiwany przez i TTL

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •