Close

Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    02 2006
    Miasto
    Częstochowa
    Posty
    76

    Domyślnie dekiel na osłonę do nikkor 85 1.8

    Czy istnieje dekiel na osłonę do nikkor 85 1.8 - coś takiego jak ma sonnar 180 ?. Jak istnieje to gdzie to kupić ?? Szukałem, ale google nie pomogło. Myślę, że jak tego nie ma to może ktoś tą niszę zapełni - chętnych trochę by było. Zdejmowanie osłony metalowej aby założyć oryginalny dekiel kiedyś doprowadzi u mnie do zarysowań
    Pozdrawiam
    Adam
    D80+18-55VR+Jupiter135+N85/1.8AF+N50/1.8AF+S28/1.8MF+Sonnar180/2.8MF+S150/2.8, YM124...

  2. #2

    Domyślnie

    Nic oryginalnego takiego nie ma. Ale samodzielnie warto to zrobić....
    Nikoniarz-majsterkowicz

  3. #3
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    02 2006
    Miasto
    Częstochowa
    Posty
    76

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez marcin_G Zobacz posta
    Nic oryginalnego takiego nie ma. Ale samodzielnie warto to zrobić....
    Szkoda, jak nie ma to spytam znajomego z wtryskarką i zapełnię niszę. A może jakieś patenty na zrobienie znacie ??
    Pozdrawiam
    Adam
    D80+18-55VR+Jupiter135+N85/1.8AF+N50/1.8AF+S28/1.8MF+Sonnar180/2.8MF+S150/2.8, YM124...

  4. #4
    conik
    Gość

    Domyślnie

    normalny dekiel 77mm

  5. #5
    Gaduła Awatar wlopis
    Dołączył
    07 2006
    Miasto
    Swarzędz koło Poznania
    Posty
    1 198

    Domyślnie

    dekiel zaczepowy 77mm jak poniżej
    http://www.raysfoto.pl/defaultpage.a...=0&IdHosta=126
    SLR/FX/DX/ N/24/35/50/85/SB800/SB600/NX2

  6. #6

    Domyślnie

    Ja do mojej 85tki mam dekielek 62mm taki jak np ten:
    http://www.allegro.pl/item815245005_..._fotoklik.html

    i nie mam problemu. Osłona jest założona na stałe, dekielek można bez problemu założyć i ściągnąć.
    Jak masz dekielek który się zaciska od zewnątrz (chyba się to nazywa snap-on) to wtedy faktycznie nie założysz go bez odkręcenia osłony. Ale wtedy wystarczy zmienić go na taki jak na powyższym linku.
    Wiem o czym mówisz, bo mam taki sam problem z Sigmą 30/1.4. Można je kupić z różnymi dekielkami.
    pzdr
    goblinos
    Fuji

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Adam001 Zobacz posta
    Czy istnieje dekiel na osłonę do nikkor 85 1.8 - coś takiego jak ma sonnar 180 ?. Jak istnieje to gdzie to kupić ?? Szukałem, ale google nie pomogło. Myślę, że jak tego nie ma to może ktoś tą niszę zapełni - chętnych trochę by było. Zdejmowanie osłony metalowej aby założyć oryginalny dekiel kiedyś doprowadzi u mnie do zarysowań
    Pozdrawiam
    Adam
    witam - czegoś tu nie rozumiem. Odkąd kupiłem 85 od samego początku mam zakręconą metalową osłone a dekielek wkładam do środka osłony i normalnie go tam instaluje. Wcale nie trzeba odkrecać osłony zeby założyć dekielek...

    ps tak jak kolega wyżej napisał - snap on i nie ma problemu (on powinien być w komplecie )
    Ostatnio edytowane przez MrQba ; 26-11-2009 o 20:49

  8. #8

    Domyślnie

    Właśnie problem jest taki, że do 85tek były dodawane różne dekielki. Miałem kiedyś wersję bez D która miała właśnie ten drugi dekielek, którego nie dało się założyć przy wkręconej osłonie
    Fuji

  9. #9

    Domyślnie

    to chyba najlepiej kupić odpowiedni dekielek na allegro i po problemie

  10. #10

    Domyślnie

    no właśnie
    albo się zamienić z kimś komu jest to obojętne
    Fuji

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •