Close

Strona 1 z 10 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 91

Wątek: d4

  1. #1

    Domyślnie d4

    Tymczasowo to tylko "plotka"

    Nikon D4
    Plotki głoszą, że Nikon D4 zbliża się do nas wielkimi krokami, a pierwsze jego prototypy są już testowane w terenie. Mówi się, że aparat zostanie wyposażony w pełnoklatkową matrycę o rozdzielczości 18 Mpix, która będzie mogła pracować z maksymalną czułością ISO 102400. Jednak jak donosi źródło tej informacji, jakość zdjęć na najwyższej czułości będzie zbliżona do tego, co obecnie prezentuje D3s na ISO 25600. W nowym Nikonie ma nie zabraknąć trybu wideo mogącego rejestrować filmy w maksymalnej rozdzielczości Full HD. Tryb seryjny na poziomie 10 kl/s z pewnością dla nikogo nie będzie już zaskoczeniem, jednak prawdziwą niespodzianką ma okazać się zupełnie nowy system AF o niesamowitej szybkości. No cóż... pożyjemy, zobaczymy.

    z optyczne.pl
    "nie pióro czyni obraz lecz malarz"
    Pozdro Kuba

  2. #2

    Domyślnie

    Premiera już pod koniec 2011 roku

  3. #3
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 776

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez farizer Zobacz posta
    ..z maksymalną czułością ISO 102400. Jednak jak donosi źródło tej informacji, jakość zdjęć na najwyższej czułości będzie zbliżona do tego, co obecnie prezentuje D3s na ISO 25600.
    Taaak. Podobnie jak D3s miał byc o 2 EV lepszy od D3. Ja nie wiem skąd się w ludziach bierze tyle naiwności. A D3 i D3s to było tyle samo MPx. Przy zwiększeniu do 18 MPx trzeba się mdlić by szumy nie wzrosły, bo nie ma co marzyc o tym, by zmalały.
    Proszę popatrzeć na starą i nowa piątkę canona, które to body dzieli wiele, wiele lat. Stara piątka ma per piksel mniejsze szumy niż nowa.
    W kolejnych aparatach poprawy w szumach się mozna spodziewać, ale na poziomie kilkunastu, może 20% - przy takiej samej wielkości piksela. Przy drobniejszych pikselach szumy będa rosły. No chyba, że nikon zrobi natywne ISO 400, ale mam nadzieję, że tam ktoś ma jeszcze jakieś resztki rozumu i takich jaj nie zrobi. Ale skoro kolejne body mają mieć więcej MPx, to spadku szumów się nie nalezy spodziewać. D3(s)/D700 być może już na zawsze pozostaną najmniej szumiącymi aparatami w historii (tzn do czasu przeskoku na jakąś kolejną technologię)
    Ostatnio edytowane przez Jacek_Z ; 22-11-2009 o 21:26
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  4. #4

    Domyślnie

    ja zamiast ogromnych ISO i MPX w D4 bardziej bym spodziewał się jakiejś "nowości" - czegoś co sprawi że ludzie zaczną sprzedawać masowo swoje D3
    bo tak naprawdę to ile z nas potrzebuje jeszcze więcej megapixeli i iso ?
    D3 w stosunku do D2 zabłysnęło "pełoklatkowością" i olbrzymim skokiem ISO w zakresie potrzebnym wielu osobom.
    myślę że D4 też czymś nas "zaskoczy" - może właśnie ten AF, dużo lepszy DR.
    A może AF z manualnymi słoikami bez straty światła i jakości ?
    D200, T12-24/4, N35,50,85/1.8, N60/2.8D, SY85/1.4, S70-210/2.8, TC16A, SB-800
    Soligor 28/2.8, MIR 35/2, Helios 50/2, Jupiter 135/3.5

  5. #5
    conik
    Gość

    Domyślnie

    a ja bym chcial ta matryce w d800 zobaczyc jak dla mnie tylko to mogliby wymienic w d700

  6. #6

    Domyślnie

    przyszla zima i sie nudzi teraz bedziemy gdybac o nastepcach
    nikony dwa i jakies szkła

  7. #7
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 776

    Domyślnie

    Chyba tak. Może lepiej zamknąć zanim się nie rozwinie? W sklepach nie ma D3s, a tu wątek o D4. Bez sensu.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Chyba tak. Może lepiej zamknąć zanim się nie rozwinie? W sklepach nie ma D3s, a tu wątek o D4. Bez sensu.

    Fantazja w narodzie nie ginie Ale masz racje. Na watki o D4 jeszcze przyjdzie czas.

  9. #9
    Gaduła Awatar NBA
    Dołączył
    09 2007
    Miasto
    Jarocin, Wielkopolska
    Posty
    3 760

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Bez sensu.
    Dokładnie...

  10. #10
    Sith Hospodar Impaler Awatar Dex
    Dołączył
    01 2007
    Miasto
    Alpy Transylwańskie
    Posty
    5 176

    Domyślnie

    Ten topik to prośby do Mikołaja i zapisy na 2010?

Strona 1 z 10 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •