Close

Strona 2 z 6 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 51
  1. #11

    Domyślnie

    Między f/2.8 a f/5 na 50mm to różnica jak przesiadka z D40 na D3 pod względem głębi ostrości i szumów... Więc na pytanie odpowiedzcie sobie sami.
    D700 | D300 | D50 | S10-20 4-5.6 | N14-24 2.8 | S20 1.8 | N35 2.0 | N50 1.8 | N50 1.4G | S70 2.8 | SY 85 1.4 | N70-200 2.8 VRII | N18-200 3.5-5.6 VR | SB-900 | SB-600
    Usunięto komercyjną stopkę - regulamin forum!

  2. #12

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez marciing Zobacz posta
    heh nie no bagnet metalowy oczywiście..... co do ostrzenia to po prostu sigma czy nikkor jest szybszy ale tragedii też jakiejś nie ma. no chyba że szkło do fotoreportażu to wtedy S lub N bo szybkość wtedy to podstawa. ja z Tamronem też na weselach dawałem radę

    chciałbym się dowiedzieć o której sigmie mówicie

  3. #13

    Domyślnie

    Też mam ten sam dylemat. Jedni polecają, drudzy nie. Nie wiadomo co robić, chyba jednak zostane przy N18-105 Vr i nazbieram na cos lepszego co pozwoli robic zauważalnie lepsze jakosciowo fotki. Chociaz męczy mnie żeby przekonac się osobiście
    Nikon D300 Nikkor 18-105, 50/f1,8, SB-700

  4. #14

    Domyślnie

    NOTIC.... Mógłbyś jeszcze napisać do czego bedziesz wykorzystywał ten obiektyw .

  5. #15

    Domyślnie

    Miałem obydwa, ciężko je porównać bo to jednak troszkę inna sprawa, Nikkor jest ostry, w miarę szybki, ma stabilizację, ale ona przydaje się dla ogniskowych 80-105 mm, a Tamron nie ma takiego zakresu, więc tutaj ten VR nie jest zbytnio potrzebny, Nikkor poza tym jest bardziej uniwersalny jeżeli chodzi o ogniskowe, Tami ma lepsze światło, to jego duża przewaga, jest troszkę lepiej wykonany, ale uważaj na ryzyko BF/FF bo ja miałem z BF. Więc każdy z tych obiektywów ma swoje + i -. Musisz zastanowic się do czego Ci te obiektywy będą potrzebne. Do zdjęć w gorszym oświetleniu, np. na przyjęciach brałbym Tamiego, na wyprawę zagraniczną, wycieczkę itp. wziąłbym Nikkora.
    ..Nikon...

  6. #16

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez luxmin Zobacz posta
    chciałbym się dowiedzieć o której sigmie mówicie
    Zapewne pisali o Sigmie 18-50/2.8 HSM. Bardzo dobrej alternatywie dla Tamrona
    Najzieleńszy z zielonych
    Niezbyt poważny, czasem odważny, nie-co-dziennik sporadyczny.

  7. #17

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez swider Zobacz posta
    Zapewne pisali o Sigmie 18-50/2.8 HSM. Bardzo dobrej alternatywie dla Tamrona
    Swoją drogą cały czas zastanawiam się czemu T17-50 jest polecany każdemu kto pyta na co zmienić kita, a Sigma nie?
    Moim zdaniem rozrzut jakościowy Tamrona o którym tu tyle się pisze jest nie do zaakceptowania szczególnie jeśli ktoś nie ma dostępu do co najmniej kilku obiektywów i czasu na testy w sklepie.
    Puszka po konserwie turystycznej i słoik po ogórkach kiszonych

  8. #18

    Domyślnie

    miałem nikkora 18-105 zakupionego z d90 i nie narzekałem na niego, brakowało mi tylko światła
    ponieważ nikkory 17-55/2.8 chodziły wtedy po 4000 zł pomyślałem o tamronie
    miałem jedna używana sztukę z silnikiem, która nie dość, że źle komunikowała się z body bo na 17 mm pokazywała 50 mm to miała bf, więc zwróciłem ją szybko sprzedawcy
    by uniknąć kłopotów wybrałem szkło nowe z gwarancją, u pewnego sprzedawcy (cichego z naszego forum) który sprzedaje tylko wyselekcjonowane ostre słoiki bez bf i ff - było troszkę drożej ale pewniej
    wybrałem najnowszą wersję ze stabilizacją która teraz jest w sporo niższej cenie niż w momencie mojego zakupu wiec warto brać
    szkło jest ostre od 2,8 na f4 żyletka, ma ładny bokeh i odpowiedni zakres, solidną budowę, metalowy bagnet i GWARANCJĘ

    śmiało polecam tamrona 17-50 VC kosztującego obecnie 1950 zł - nie ma jak dla mnie lepszego jasnego słoika w tym zakresie i cenie, a sigma 18-50 i tokina 16-50 niestety nie dorównują mu zupełnie dla tego tak rzadko o nich słyszymy
    za stabilizację warto zapłacić 300 zł bo nie zawsze focimy ludzi a bezcenna jest możliwość robienia nieporuszonych kadrów z ręki na 1/10 czy też 1/5 s
    Ostatnio edytowane przez cheyenne ; 31-12-2009 o 17:25

  9. #19

    Domyślnie

    cheyenne mógłbyś przesłać jakieś NEF-y z tego tamrona na 2.8 i 4 . Najlepiej jakieś portrety jeśli to nie problem
    marcin.developer<małpa>gmail.com
    Z góry dziękuję i pozdrawiam
    Czarek

  10. #20

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jendrek.gd Zobacz posta
    Też mam ten sam dylemat. Jedni polecają, drudzy nie. Nie wiadomo co robić, chyba jednak zostane przy N18-105 Vr i nazbieram na cos lepszego co pozwoli robic zauważalnie lepsze jakosciowo fotki. Chociaz męczy mnie żeby przekonac się osobiście

    możemy się spotkać i będziesz miał możliwość podpięcia i spróbowania jak wygląda praca z Tamronem

    ja na swojego Tamronka nie moge narzekać. Ostry, celny, bez ff/bf. AF może nie jest demonem prędkości ale daje radę minusem niestety są abberacje (na szczęście łatwo je wyeliminować podczas obróbki.
    Nikon FX

Strona 2 z 6 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •