Close

Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie D700 nie widzi karty

    Mały problem ...

    Wszystko było dobrze, ale ...
    Po wyjęciu karty CF z aparatu i włożeniu jej na właściwe miejsce, okazało się że D700 jej już nie widzi. Wyjąłem, włożyłem inną, a potem jeszcze jedną - to samo.
    Jak karty nie ma, to na wyświetlaczu mam klasyczne E, ale po włożeniu na tym miejscu pole jest puste.
    Kartę sformatowałem, reset zrobiłem i nic...
    Zadzwoniłem na ul. Postępu, szybko sie połączyłem i dowiedziałem się w zasadzie tego, co już wiedziałem. Ponowny reset na wszelki wypadek i wychodzi na to, że puszkę muszą w serwisie zobaczyć.

    Czy ma ktoś inny, ciekawszy pomysł?

  2. #2

    Domyślnie

    Sprawdź czy nie zgiąłeś/urwałeś któregoś ze styków w gnieździe karty.

  3. #3

    Domyślnie

    Wielkie dzięki.
    Zanim napisałem tego posta, to patrzyłem z grubsza na te styki w gnieździe. Z grubsza, niestety ...
    I to było to. Jeden styk był zgięty, tak mniej więcej środkowy od strony obiektywu ... Lupa i więcej światła zrobiły swoje. Udało się i go wyprostować. Zatem, Piotrze_, podziękowania z Katowic.

  4. #4
    Zbanowany
    Dołączył
    08 2009
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    289

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez faam Zobacz posta
    Mały problem ...

    Wszystko było dobrze, ale ...
    Po wyjęciu karty CF z aparatu i włożeniu jej na właściwe miejsce, okazało się że D700 jej już nie widzi. Wyjąłem, włożyłem inną, a potem jeszcze jedną - to samo.
    Jak karty nie ma, to na wyświetlaczu mam klasyczne E, ale po włożeniu na tym miejscu pole jest puste.
    Kartę sformatowałem, reset zrobiłem i nic...
    Zadzwoniłem na ul. Postępu, szybko sie połączyłem i dowiedziałem się w zasadzie tego, co już wiedziałem. Ponowny reset na wszelki wypadek i wychodzi na to, że puszkę muszą w serwisie zobaczyć.

    Czy ma ktoś inny, ciekawszy pomysł?
    Jaka marka karty i jaka pojemność ??
    Jest to ważne dla większości aparatów.
    D700 jest testowany jedynie do 8GB i niektóre karty mogą nie współpracować. SanDisc zazwyczaj powinien.

  5. #5

    Domyślnie

    Co ma marka i wielkość karty do zagiętego pina ? ? ?
    System NIKON + statyw nie taki już rozchwiany aby to udźwignąć
    Pozdrawiam Marek

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •