Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13
  1. #1

    Domyślnie ACR i otwieranie pliku w PS jako TIFF

    No włąśnie. Czy da się to zrobić? Normalnie PS otwiera zdjęcie prosto z ACR jako jpg. CZy da się to zmienić tak aby PS otwierał tą zdjęcie jako TIFF czy trzeba najpierw zapisać zdjęcie jako TIFF i potem otworzyć je w PSie?

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Strus Zobacz posta
    No włąśnie. Czy da się to zrobić? Normalnie PS otwiera zdjęcie prosto z ACR jako jpg.
    Że jak??? Nie da się w PS otworzyć zdjęcia "jako jpg"...

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Strus Zobacz posta
    ...Normalnie PS otwiera zdjęcie prosto z ACR jako jpg...
    Nie ma czegoś takiego. PS otwiera fotę poprzez ACR i już. A potem się ją zapisuje jak się chce.

  4. #4

    Domyślnie

    To ja zgłupiałem chyba. Czym w takim razie jest plik w PSie po kliknięciu Otwórz obraz w ACR ?

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Strus Zobacz posta
    To ja zgłupiałem chyba. Czym w takim razie jest plik w PSie po kliknięciu Otwórz obraz w ACR ?
    Powiedzmy, że na pewno nie jest jpgiem

  6. #6

    Domyślnie

    to moze inaczej...ACR moze otworzyc takze jpg-a, wowczas (po kliknieciu open image) PS otworzy jpga, ktorego nastepnie mozesz zapisac do Tiffa, czy dowolnego innego formatu

    innymi slowy, format pliku otwieranego przez ACR "przenosi" sie do PSa
    I'm not always right, but I'm never wrong...

  7. #7

    Domyślnie

    To ja może zapytam inaczej. Czy jest sens plik po obróbce w ACR (plik RAW) zapisywać jako TIFF i potem otworzyć go w PSie samemu czy operacja która dokonuje się pomiędzy ACR a PS przy opcji Otwórz obraz jest w zupełności wystarczająca dla zachowania dobrej jakości pliku?

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Strus Zobacz posta
    To ja może zapytam inaczej. Czy jest sens plik po obróbce w ACR (plik RAW) zapisywać jako TIFF i potem otworzyć go w PSie samemu czy operacja która dokonuje się pomiędzy ACR a PS przy opcji Otwórz obraz jest w zupełności wystarczająca dla zachowania dobrej jakości pliku?
    Skutek jest analogiczny.

  9. #9

  10. #10
    Zbanowany
    Dołączył
    09 2009
    Miasto
    Małopolska
    Posty
    182

    Domyślnie

    Jeżeli otworzysz plik RAW w ACR, to potem w oknie ACR na dole masz opcje, jaki plik po wciśnięciu przycisku "Otwórz" pojawi się w Photoshopie. Tam wybierz po prostu 16 bitów na kanał, jeżeli wybierzesz 8 bitów na kanał, to właściwie nie ma sensu robić RAWA.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •