Close

Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Domyślnie D300 - Zablokowany pomiar matrycowy

    No właśnie, jak w temacie. Nie mogę włączyć pomiaru matrycowego w moim d300. Na początku myślałem że zepsuło się pokrętło do zmiany trybów, ot z punktowego przeskakuje od razu na centralnie-ważony. Tyle że po przypisaniu pomiaru matrycowego do każdego definiowalnego przycisku na body i gripie też nie da się go włączyć. Czyli pokrętełko odpada. Kombinowałem jak się tylko da: reset, różne ustawienia, bez gripa, z nim. Nic się nie zmienia.

    Może jakieś sugestie co można zrobić z tą przypadłością oprócz oddelegowania body do serwisu? (byłby to ból bo za 4 tygodnie wypad do Paryża, a wątpię żeby serwis wyrobił się w tym czasie )

    Dodam że nie używam tego body zawodowo, od nowości ma wypstrykane 20.000 a matrycowy to niestety najczęściej używany przeze mnie rodzaj pomiaru.

    Pozdrawiam

  2. #2

    Domyślnie

    W czym objawia się "zablokowanie" o którym piszesz?
    Co się dzieje, kiedy przełączasz pokrętło na pomair matrycowy?
    24355050508080135105200...
    www.jswierad.pl

  3. #3

    Domyślnie

    Przechodzi od razu na centralnie-ważony. Żeby było zabawniej to jak naciskam fn zaprogramowany jako matrycowy to też skutkuje to przejściem do centalnie ważonego. Myślałem też że może coś stało się z wyświetlarką w wizjerze, ale przy podglądzie zdjęć pokazuje CW albo punktowy. Szaleństwo.

  4. #4

    Domyślnie

    Czy pomiar matrycowy nie ma czasem powiązania z rodzajem podpiętego szkła? Na końcu instrukcji do aparatu zamieszczona zawsze jest tabelka informująca z jakim szkłem działa jaki pomiar. Z czym używasz tego d300?
    Dziewiąty najstarszy użytkownik forum.
    Sansa Clip 4 GB + Sennheiser PX100 II
    kekacz.blogspot.com

  5. #5

    Domyślnie

    Zmień obiektyw, wyczyść styki - matrycy nie ma gdy w obiektywie nie ma CPU - może Ci padł procesor w obiektywie

  6. #6
    Gaduła Awatar NBA
    Dołączył
    09 2007
    Miasto
    Jarocin, Wielkopolska
    Posty
    3 760

    Domyślnie

    Skoro pisze, że przechodzi od razu na centralnie ważony, to znaczy, że coś nie tak z pokrętłem... mz...

  7. #7

    Domyślnie

    No ale skoro napisał:

    Tyle że po przypisaniu pomiaru matrycowego do każdego definiowalnego przycisku na body i gripie też nie da się go włączyć

    To chyba raczej nie
    Nikon D80 + N18-70DX+ S70-300 DG APO + Carena TZ-250

  8. #8

    Domyślnie

    Wszystko wróciło do normy dopiero po podpięciu 70-300VR. Sprawcą zamieszania był 18-55 który o dziwo ciągle nie chce mierzyć w matrycowym ale zawsze lepiej że to kit a nie d300. W każdym razie wielkie dzięki za pomoc

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •