Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11
  1. #1

    Domyślnie HP Pavilion i dwa systemy: Vista i 7

    Witajcie!
    Mam jakąś blokadę ostatnio i nie bardzo wiem jak to ugryźć.
    Otóż posiadam lapka HP Pavilion dv5. Obecnie mam jeden system Vista Home Premium i partycję HP Recovery. Chciałbym sobie dodatkowo zainstalować Windows 7 aby go przetestować.

    Rozumiem, że jest taka możliwość i przy starcie kompa będę mógł sobie wybrać, który system chcę uruchomić?

    Ale jak to zrobić? Na osobnej partycji?
    D7000, N 17-55, N 35, SB, MB-D11, EIZO, EPSON, VELBON, NNJ

  2. #2

    Domyślnie

    Tak, na osobnej partycji. Instalator XP pyta sie gdzie zainstalowac system. Domyslam sie ze z Vista i 7 jest podobnie. Zawsze mozesz odpalic instalator i zobaczyc czy jest taka mozliwosc. Jak nie bedzie, anulujesz instalacje zanim pliki zaczna sie kopiowac.

  3. #3

    Domyślnie

    drugie windows - w Twoim wypadku W7 - musi byc na oddzielnej partycji, ktora musisz przygotowac (stworzyc) przed odpaleniem instalatora "siodemki"

  4. #4

    Domyślnie

    OK - rozumiem.

    A teraz trochę inaczej. Powiedzmy, że nie chcę już mieć Visty, tylko chcę sobie zrobić upgrade do Win 7.
    1. Czy wszelkie ustawienia i programy, które mam obecnie w Viście zostaną zachowane, ikony na pulpicie?
    2. Czy partycja HP Recovery z Vistą nadal będzie i czy będę z niej mógł ew. przywrócić poprzedni system?
    D7000, N 17-55, N 35, SB, MB-D11, EIZO, EPSON, VELBON, NNJ

  5. #5

    Domyślnie

    1. Poszukaj na google upgrade procedure, dokladna sciezka upgr bedzie opisana.
    2. Tak, dopoki nie usuniesz tej partycji bedziesz mogl odtworzyc z niej viste.

  6. #6

    Domyślnie

    jeśli masz system 32 bitowy i bedziesz przechodził na 32 bit 7 to programy powinny zostać i działać. Za wyjątkiem programów niezgodnych z 7 - te mogą przestać działać. A do testów zawsze możesz użyć VMWare - musisz mieć tylko przynajmniej 2GB pamięci (4 było by lux)

  7. #7

    Domyślnie

    A czy jest sens zmieniać na wersję 64-bitową? W sumie mam lapka, który może to pociągnąć...
    D7000, N 17-55, N 35, SB, MB-D11, EIZO, EPSON, VELBON, NNJ

  8. #8

    Domyślnie

    ja miałem na swoim pavilonie Vistę HP (64 bit) ale zainstalowałem Win 7 (64 bit) i system lapek zaczął dopiero sprawnie pracować. Terminy 32-bitowa i 64-bitowa odnoszą się do sposobu przetwarzania informacji przez procesor komputera. 64-bitowa wersja systemu Windows obsługuje duże ilości pamięci o dostępie losowym (RAM) w sposób bardziej efektywny niż system 32-bitowy, który obsługuje tylko do 4 GB pamieci RAM.
    Sony a6000, SEL20F28, SEL50F18

  9. #9

    Domyślnie

    OK - rozumiem, ale czy faktycznie zauważę różnicę w szybkości działania laptopa oraz aplikacji?
    D7000, N 17-55, N 35, SB, MB-D11, EIZO, EPSON, VELBON, NNJ

  10. #10

    Domyślnie

    Instalacja Windows 7 na wirtualnym dysku VHD dla testów to najlepsze rozwiązanie. Ja obecnie mam zaistalowaną normalnie wersje win7 32 bit a na dysku vhd wersje win7 64bit. Szczerze polecam do testów to rozwiązanie.

    więcej w google

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •