Close

Strona 1 z 15 12311 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 141
  1. #1

    Domyślnie Polskie Stowarzyszenie Fotografów Ślubnych

    W dniu 12 października br. zostało zarejestrowane Polskie Stowarzyszenie Fotografów Ślubnych z siedzibą w Poznaniu.

    Stowarzyszenie powstało jako odpowiedź na potrzeby środowiska fotografów ślubnych, które dotąd nie posiadało możliwości zrzeszenia się oraz podejmowania wspólnych działań w sposób zorganizowany.

    Powstało, aby reprezentować fotografów ślubnych prezentujących najwyższy poziom zawodowy oraz ich twórczość. Powstało, aby promować polską fotografię ślubną znajdującą się na wysokim poziomie artystycznym, aby budować wizerunek tej fotografii jako sztuki, aby przybliżyć społeczeństwu pracę fotografa ślubnego. Stowarzyszenie stwarza fotografom ślubnym możliwość podejmowania wspólnych działań promocyjnych, wspólnych działań mających na celu poszanowanie ich praw autorskich osobistych i praw autorskich majątkowych, a także działań na rzecz wspólnego uzyskiwanie rabatów w zakresie towarów, produktów i czynności zawodowych fotografów ślubnych.

    Pełna treść komunikatu

    strona WWW : www.PSFS.pl

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Mr.Pietrek Zobacz posta
    W dniu 12 października br. zostało zarejestrowane Polskie Stowarzyszenie Fotografów Ślubnych z siedzibą w Poznaniu.

    Stowarzyszenie powstało jako odpowiedź na potrzeby środowiska fotografów ślubnych, które dotąd nie posiadało możliwości zrzeszenia się oraz podejmowania wspólnych działań w sposób zorganizowany.

    Powstało, aby reprezentować fotografów ślubnych prezentujących najwyższy poziom zawodowy oraz ich twórczość. Powstało, aby promować polską fotografię ślubną znajdującą się na wysokim poziomie artystycznym, aby budować wizerunek tej fotografii jako sztuki, aby przybliżyć społeczeństwu pracę fotografa ślubnego. Stowarzyszenie stwarza fotografom ślubnym możliwość podejmowania wspólnych działań promocyjnych, wspólnych działań mających na celu poszanowanie ich praw autorskich osobistych i praw autorskich majątkowych, a także działań na rzecz wspólnego uzyskiwanie rabatów w zakresie towarów, produktów i czynności zawodowych fotografów ślubnych.

    Pełna treść komunikatu

    strona WWW : www.PSFS.pl
    Teraz należy powołać etatowych działaczy ( z pseudofotografików ) z pensją na którą złożą się członkowie, stowarzyszenia, potem będzie się w sejmie lobbować na rzecz licencjonowania zawodu ślubnego fotografa i koniecznie postawić bardzo wysoką poprzeczkę ( dodatkowe wynagrodzenia dla członków zarządu i innych osób niekoniecznie związanych z fotografią tzw. TWA ) , następnie w ramach o jakość wykonywania zawodu obowiązkowe szkolenia np 50 godz. rocznie ( znowu dodatkowe pieniądze do zarobienia przez członków zarządu + TWA ), jak stowarzyszenie już okrzepnie to należy stworzyć coś większego tj. izbę gospodarczą fotografów ślubnych ( jeszcze większe pieniądze dla członków zarządu + politycy którzy lubują się w takich przechowalniach ) członkowstwo z natury rzeczy obowiązkowe pod rygorem utraty uprawnień zawodowych. A potem być zadowolonym tak jak np. szeregowi architekci i inni członkowie niektórych korporacji.
    Bo wykonanie tych ambitnych statutowych założeń wymaga nie małych pięniędzy i ktoś tym musi zarządzać. Wszelkim korporacjom zawodowym mówię nie ! Bo one psują rynek i ograniczają dostęp do wykonywania zawodu.

  3. #3
    Gaduła Awatar NBA
    Dołączył
    09 2007
    Miasto
    Jarocin, Wielkopolska
    Posty
    3 760

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Mr.Pietrek Zobacz posta
    W dniu 12 października br. zostało zarejestrowane Polskie Stowarzyszenie Fotografów Ślubnych z siedzibą w Poznaniu.

    Powstało, aby reprezentować fotografów ślubnych prezentujących najwyższy poziom zawodowy
    Ciekawe jakie kryteria naboru przyjmiecie...

    (...) aby budować wizerunek tej fotografii jako sztuki,

    A przy drugim, to się uśmiałem... Malarze pokojowi też założą pewnie stowarzyszenie, wszak malarstwo sztuką jest

    Pozdrawiam

  4. #4
    Oszczędny w słowach Awatar tomko
    Dołączył
    03 2009
    Miasto
    Prawie W-wa ;)
    Posty
    178

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez NBA Zobacz posta
    Ciekawe jakie kryteria naboru przyjmiecie...
    http://www.psfs.pl/index.php?option=...d=65&Itemid=89

    I szczerze to po przeczytaniu, to nie wiem co mam o tym myśleć... (ale chyba nic dobrego)

  5. #5

    Domyślnie

    - stary... wpadnij do mnie, organizuje sex grupowy!
    - wow, super. a kto bedzie?
    - no jak przyjdziesz z zona to bedzie nas troje...


    to wszystko co mam do powiedzenia na temat psfs....


    pffffffffffffff.

  6. #6

    Domyślnie

    Biorąc pod uwagę rynek fotograficzny w Polsce, gdzie każdy pcha się do tego zawodu jakim jest fotografia ślubna, przez co rynek jest bardzo popsuty, poprzez takie aspekty jak niska jakość, zaniżone ceny, oddawanie klientom dużej liczby zdjęć zgodnie z zasadą że więcej zamiast lepiej, itd. jestem za tego typu stowarzyszeniem który wymuszałby jakiś porządek w naszych sprawach. Każda więkasza grupa zawodowa dużo łatwiej wywalczy swoje niż pojedyńczy człowiek, czego na świecie jest cała masa przykładów jak choćby nasi górnicy, lekarze, itd.

    Pozostaje tylko problem kto takie stowarzyszenie zakłada i jakie są jego (ich) prawdziwe powody, czy z czasem zarobkowe czy rzeczywiście dobro "rynku fotografii ślubnej", czas pokaże.

    Czytając kryteria przyjmowania nowych członków znalazłem dwie rzeczy które sprawiły że zastanawiam się nad dojrzałością tych osób do prowadzenia takiego stowarzyszenia.
    Po pierwsze, zdanie "przegląd 3 pełnych materiałów fotograficznych (minimum 100 zdjęć w każdym)", już zakładnie jakiś liczb jest niepoważne, a co z fotografami którzy idą zdecydowanie na jakość i mają pomysł by fotoreportaż ich polegał na 30 zdjęciach i np. znajdują swoich klientów którzy cenią takie podejście że nie ilośc a jakość, oczywiście sytuacja iście hipotetyczna ale jak się coś opracowuje dla większej liczby ludzi to nie można siebie brać za wykładnie.
    Druga sprawa to punkty
    ujemne takie jak:

    • stosowanie lokalnego koloru na zdjęciach czarnobiałych,
    • używanie takich zabiegów jak blurowanie, biała winieta, tandetne ramki,
    • zdjęcia studyjne na tle fototapety, ręcznie malowanego tandetnego tła,
    • rażąco banalne i pospolite zdjęcia plenerowe - np. ławeczka w parku, koszyk piknikowy itp.

    Myślę że każdy kto siedzi w fotografii dość długo i ogląda prace wielu fotografów widział bardzo dobre, ciekawe, oryginalne zdjęcia z wyżej wymienionymi zabiegami. Chyba rozumiem co autor miał na myśli ale pisanie takich tekstów w kryteriach świadczy o nie dojrzałości do pełnienia funkcji tak ważnego stanowiska jakim jest decydent tego stowarzyszenia.

    Piszę tego posta nie po to by odradzać zapisanie się do tego stowarzyszenia, gdyż uważam że jest potrzebne, zależy mi bardziej na dopracowaniu jeszcze wszystkich założeń.

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Qzar Zobacz posta
    Biorąc pod uwagę rynek fotograficzny w Polsce, gdzie każdy pcha się do tego zawodu jakim jest fotografia ślubna, przez co rynek jest bardzo popsuty, poprzez takie aspekty jak niska jakość, zaniżone ceny, oddawanie klientom dużej liczby zdjęć zgodnie z zasadą że więcej zamiast lepiej, itd. jestem za tego typu stowarzyszeniem który wymuszałby jakiś porządek w naszych sprawach. Każda więkasza grupa zawodowa dużo łatwiej wywalczy swoje niż pojedyńczy człowiek, czego na świecie jest cała masa przykładów jak choćby nasi górnicy, lekarze, itd.

    Pozostaje tylko problem kto takie stowarzyszenie zakłada i jakie są jego (ich) prawdziwe powody, czy z czasem zarobkowe czy rzeczywiście dobro "rynku fotografii ślubnej", czas pokaże.

    Czytając kryteria przyjmowania nowych członków znalazłem dwie rzeczy które sprawiły że zastanawiam się nad dojrzałością tych osób do prowadzenia takiego stowarzyszenia.
    Po pierwsze, zdanie "przegląd 3 pełnych materiałów fotograficznych (minimum 100 zdjęć w każdym)", już zakładnie jakiś liczb jest niepoważne, a co z fotografami którzy idą zdecydowanie na jakość i mają pomysł by fotoreportaż ich polegał na 30 zdjęciach i np. znajdują swoich klientów którzy cenią takie podejście że nie ilośc a jakość, oczywiście sytuacja iście hipotetyczna ale jak się coś opracowuje dla większej liczby ludzi to nie można siebie brać za wykładnie.
    Druga sprawa to punkty
    ujemne takie jak:

    • stosowanie lokalnego koloru na zdjęciach czarnobiałych,
    • używanie takich zabiegów jak blurowanie, biała winieta, tandetne ramki,
    • zdjęcia studyjne na tle fototapety, ręcznie malowanego tandetnego tła,
    • rażąco banalne i pospolite zdjęcia plenerowe - np. ławeczka w parku, koszyk piknikowy itp.

    Myślę że każdy kto siedzi w fotografii dość długo i ogląda prace wielu fotografów widział bardzo dobre, ciekawe, oryginalne zdjęcia z wyżej wymienionymi zabiegami. Chyba rozumiem co autor miał na myśli ale pisanie takich tekstów w kryteriach świadczy o nie dojrzałości do pełnienia funkcji tak ważnego stanowiska jakim jest decydent tego stowarzyszenia.

    Piszę tego posta nie po to by odradzać zapisanie się do tego stowarzyszenia, gdyż uważam że jest potrzebne, zależy mi bardziej na dopracowaniu jeszcze wszystkich założeń.
    No ale zrobiłeś dokładnie odwrotnie do tego co zamierzałeś. No więc potwierdziłeś moje przypuszczenia. A teraz pogadaj sobie z architektami, pośrednikami, zarzadcami itd.
    Takie stowarzyszenie jest potrzebne dla nieudacznika, powtórzę dla nieudacznika i być moze jeszcze nieopanowanym dokońca warsztatem zawodowym.
    Szykuj kasiorę na utrzymanie Zarządu ogólnopolskiego a potem na jej wojewódzkie agendy.
    Ci których nie stać lub nie chcą płacić haracz na rzecz organizacji stworzą szarą sferę - teraz to się bedzie nazywać, że fotki na naszym ślubie robi wujek władek ( za połowę tego a może mniej niż mianowany przez organizację zawodową fotograf ślubny. Kolego trochę więcej zdrowego rozsądku no i przede wszystkim większych umiejętności a będziesz miał fuuuuuul zleceń.
    Wszelkim korporacjom skupiajacych nieudaczników mówię stanowcze radzieckie niet !

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kalmar Zobacz posta
    No ale zrobiłeś dokładnie odwrotnie do tego co zamierzałeś. No więc potwierdziłeś moje przypuszczenia. A teraz pogadaj sobie z architektami, pośrednikami, zarzadcami itd.
    Takie stowarzyszenie jest potrzebne dla nieudacznika, powtórzę dla nieudacznika i być moze jeszcze nieopanowanym dokońca warsztatem zawodowym.
    Szykuj kasiorę na utrzymanie Zarządu ogólnopolskiego a potem na jej wojewódzkie agendy.
    Ci których nie stać lub nie chcą płacić haracz na rzecz organizacji stworzą szarą sferę - teraz to się bedzie nazywać, że fotki na naszym ślubie robi wujek władek ( za połowę tego a może mniej niż mianowany przez organizację zawodową fotograf ślubny. Kolego trochę więcej zdrowego rozsądku no i przede wszystkim większych umiejętności a będziesz miał fuuuuuul zleceń.
    Wszelkim korporacjom skupiajacych nieudaczników mówię stanowcze radzieckie niet !
    Jeśli zostaliśmy kiedyś kolegami, to skąd Ty kolego masz inforrmacje że nie mam zleceń, piszesz z wielką pewnością siebie ale nic o mnie nie wiesz, jedyne co sobą reprezentujesz to wymądrzanie się na temat mojego warsztatu i ilości moich klientów.
    Szanuje Twoje zdanie że niepodoba Ci się pomysł tego typu instytucji, masz do tego pełne prawo, ale zakładam że Ty jesteś nad wyraz doskonałym fotografem mającym wszystkie terminy zaklepane na dwa lata do przodu, czy nie zdażyło Ci się rozmawiać z klientami (stracić ich) że masz drogo (rozumiem że nie mówimy tu o stawkach rzędu 500-1000zł za zlecenie typu fotoreportaż ślubny, tylko więcej tak aby się utzrymać jako firma na rynku) bo inni to za dużo mniej zrobili ładne ładne zdjęcia (które nota bene są przeważnie kiepskie ale ponieważ para młoda nie ma doświadczenia fotograficznego i na zdjęciach są oni to zdjęcia są dla nich zadowalające); a może straciłeś kiedyś klientów bo Ty (może) wierzysz że liczy się jakość nie ilość i że dajesz tylko np. 100-400 zdjęć, a konkurencja daje ich 3000; nie usłyszałeś nigdy zdania że ktoś z rodziny zrobi im zdjęcia ze znajomych bo on też ma profesjonalny sprzęt; mógłbym długo wymieniać przykłady które wynikają z nieświadomości klienta za co płaci, bo rynek jest tak przesycony fotografami oferującymi tego typu usługi.
    Ty kolego piszesz tylko i wyłacznie ze swojego punktu widzenia, masz dużo zleceń, więc czy będziesz w jakimś stowarzyszeniu czy nie, to nic nie zmieni Twoje prace bronią się same. Ja wychodzę z założenia że powinniśmy zadbać o zawód fotografa na przyszłość, żeby było zróżnicowanie miedzy fotografami a amatorami fotografii. Tak jak jest cała masa zawodów gdzie nie każdy może je wykonywać jeśli tylko zdobędzie sprzęt, lekarzem nie czyni Cię walizeczka z przyrządami, albo wytworny gabinet notariuszem. Fotograf to portfolio, wiedza, doświadczenie, .... a nie tylko i wyłącznie lustrzanka.
    Takie stowarzyszenie z czasem może sprawi że w tym kraju będzie zawód fotograf, bo w tej wersji to zawód ten wymiera i myślę że nawet Ci najlepsi odczuwają mocno skutki całej masy pseudofotografów, zresztą proponuję przejrzeć sklepy internetowe, rekalmy w czasopismach, itp. fotografie tam zamieszczane są często kiepskiej jakości...za to są tanie, ogólnie jakość "średniej półki" fotografii się cofa. Jak tak dalej pójdzie na rynku będziemy mieli klase wysoką czyli paru fotografów z naprawdę wysokiej półki (extrakalsa) i cała masę amatorów, za to my (mam nadzieję ze to Cie nie obrazi za szufladkowanie) fotografowie ze średniej półki (1 liga) będziemy zarabiać na życie w innych zawodach bo w tym nie będziemy widzieć sensu, robiąc dobre foty za kase jaką proponuje rynek.

    A propos polecam artykuł jednego z Nas:
    http://www.infinity.net.pl/~archie/wordpress/?p=972

  9. #9

    Domyślnie

    Na stonie PSFŚ jest podane, że cyt. "Rekrutacja członków rozpocznie się w drugiej połowie grudnia 2009 roku po Walnym Zebraniu. Zgłoszenia będą obsługiwane przez specjalny formularz, który pojawi się na naszej stronie WWW również po Walnym Zebraniu PSFS." natomiast na tej_stronie figurują już Członkowie Zwyczajni.

    Jak zostali zrekrutowani ?
    MarcinWilk

  10. #10
    Gaduła Awatar NBA
    Dołączył
    09 2007
    Miasto
    Jarocin, Wielkopolska
    Posty
    3 760

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Qzar Zobacz posta
    Biorąc pod uwagę rynek fotograficzny w Polsce, gdzie każdy pcha się do tego zawodu jakim jest fotografia ślubna,
    Tylko bez uogólnień proszę...

Strona 1 z 15 12311 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •