Close

Strona 2 z 15 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 141
  1. #11
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    06 2008
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    126

    Domyślnie

    mswilk
    są to członkowie założyciele, oto link:
    http://www.psfs.pl/index.php?option=...enie&Itemid=94


    Ja osobiście jestem przekonany, co do tego, że stowarzyszenia są potrzebne, ale też uważam , że źle się dzieje w różnych korporacjach, szczególnie prawniczych i lekarskich. W tej ostatniej jej członkami nadal byli lekarze, którzy mieli na swoim koncie prawomocne wyroki sądowe za własne błędy medyczne... i nawet nie otrzymali żadnej nagany od izby lekarskiej...
    Myślę, że w dziedzinie fotografii warto trochę uporządkować rynek. Wydaje mi się, że można to zrobić np: poprzez podniesienie poziomu wiedzy o tym, czym charakteryzuje się dobre zdjęcie u odbiorców. Jeżeli twórcom tego nowego stowarzyszenia to się uda chociaż w części, to ja jestem za takimi działaniami. Zauważam patrząc na dorobek członków założycieli, że potrafią osiągać sukces. Życzę im tego i w tej dziedzinie.

  2. #12

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez tek Zobacz posta
    ...Wydaje mi się, że można to zrobić np: poprzez podniesienie poziomu wiedzy o tym, czym charakteryzuje się dobre zdjęcie u odbiorców. Jeżeli twórcom tego nowego stowarzyszenia to się uda chociaż w części, to ja jestem za takimi działaniami.
    Byle tylko nie popaść w przesadę i nie wskazywać "tylko zdjęcia XXX, czy YYY" lub zawierające takie a nie inne efekty lub zrobione z taką, a nie inną przesłoną są ok. A tego się obawiam już teraz... po przeczytaniu spisu zasad przyznawania punktów ujemnych. Rozumiem, że komuś się nie podoba tandetnie zrobiony kolor selektywny, ale widziałem doskonałe prace z zastosowaniem tej techniki, więc dobrze by było bez automatycznego wrzucania wszystkiego do jednego wora z napisem "bleeeee".
    szkoda, że to już nie to samo forum...

  3. #13
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    06 2008
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    126

    Domyślnie

    Erie
    Ja się zgadzam z Tobą. Moim zdaniem jedno nie wyklucza drugiego. Myślę, że wszędzie potrzebne jest myślenie...
    Co, do punktów ujemnych, uważam, że twórcom stowarzyszenie raczej chodziło o uniknięcie tandety i tanich efektów, ale chyba wylewają dziecko z kąpielą...

  4. #14

    Domyślnie

    Przesadzacie, albo nadinterpretujecie. Tam jest napisane.

    "Każdy z członków Rady Artystycznej ma prawo odjąć od oceny ogólnej od zera do dziesięciu (0/10) punktów za takie elementy jak: (...)"

    Ma prawo, to nie znaczy obowiazek i kwestia ta jak mniema bedzie kazdorazowo indywidualnie poddawana ocenie. Poza tym okreslenie "takie jak" nie oznacza katalogu sztywnego i zamknietego, ale otwarty. I generalnie rzecz ujmujac mysle, ze wiekszosc z Was dobrze zna lub kojarzy dorobek i podejscie do zdjec prezentowane przez osoby, ktore zalozyly to stowarzyszenie i nie trzeba byc zadnym wiekim guru zeby stwierdzic, jaki jest cel tego zapisu. Po prostu odsiew kiczu i tandety, na etapie rekrutacji.

  5. #15

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kichu1979 Zobacz posta
    Przesadzacie, albo nadinterpretujecie. Tam jest napisane.

    "Każdy z członków Rady Artystycznej ma prawo odjąć od oceny ogólnej od zera do dziesięciu (0/10) punktów za takie elementy jak: (...)"

    Ma prawo, to nie znaczy obowiazek i kwestia ta jak mniema bedzie kazdorazowo indywidualnie poddawana ocenie. Poza tym okreslenie "takie jak" nie oznacza katalogu sztywnego i zamknietego, ale otwarty. I generalnie rzecz ujmujac mysle, ze wiekszosc z Was dobrze zna lub kojarzy dorobek i podejscie do zdjec prezentowane przez osoby, ktore zalozyly to stowarzyszenie i nie trzeba byc zadnym wiekim guru zeby stwierdzic, jaki jest cel tego zapisu. Po prostu odsiew kiczu i tandety, na etapie rekrutacji.

    tak znamy dorobek (w jakiejś części) i między innymi dlatego obawiam się o to co napisałem powyżej, a samo wypisanie tych punktów jest co najmniej mało przyzwoite, ale to moje zdanie (mam nadzieję że jeszcze mogę je mieć )

    PS Obecna twórczość Kaliny czy Adama, które teraz się podobają (bardziej lub mniej) też może być odczytywana jako kicz i tandeta podobnie jak kolor selektywny - skąd wiesz jak to bedzie wygladało za np. 5 lat?
    szkoda, że to już nie to samo forum...

  6. #16

    Domyślnie

    Jak zwykle najwięcej do powiedzenia mają ci, którzy na ślubach co najwyżej siedzą za stołem
    Mnie się podoba, że coś się dzieje, że są takie inicjatywy.
    Ostatnio edytowane przez ekonet ; 20-11-2009 o 14:30 Powód: pis. (Ci---->ci)

  7. #17

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez verus Zobacz posta
    Jak zwykle najwięcej do powiedzenia mają Ci, którzy na ślubach co najwyżej siedzą za stołem
    Mnie się podoba, że coś się dzieje, że są takie inicjatywy.
    tak... i nazywają siebie Klientami jaśnie państwa fotografów ślubnych - jedzą tacy, tańczą, bawią się i chcą mieć z tego pamiątkę wg swojego gustu - niesamowite, że tacy ludzie wogóle mają czelność istnieć
    szkoda, że to już nie to samo forum...

  8. #18

    Domyślnie

    najłatwiej zrzędzić i wieszać psy na tych co działają

  9. #19

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez verus Zobacz posta
    najłatwiej zrzędzić i wieszać psy na tych co działają
    tia - zobacz jaki ten Erie zrzęda, maruda i malkontent
    szkoda, że to już nie to samo forum...

  10. #20

    Domyślnie

    Color Efex Pro - tego brakuje w punktach karnych
    pozdrawiam Krzysiaczek
    _________________
    lasciate ogni speranza, voi ch'entrate

Strona 2 z 15 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •